Skocz do zawartości


Zdjęcie

ANTYWIRUS za free [poradnik]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Martinez76

Martinez76

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 17 10 2011 - 15:47

Witam.

Chciałem podzielić się z Państwem swoim, od dłuższego czasu sprawdzanym sposobem na darmowe - i co najważniejsze - skuteczne zabezpieczenie swojego komputera przed wirusami, trojanami itp.
Każdy wie, że na rynku dostępne są wersje "lite" znanych programów antywirusowych typu AVG czy Avast. Są to jednak wersje uboższe od swoich płatnych "starszych braci" - nie gwarantują pełnej ochrony i zwykle są tylko antywirusami, podczas gdy pełne wersje proponują także rozmaite dodatki, jak firewall.
Moje rozwiązanie powinno spodobać się zarówno mniej jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom komputerów.
Mianowicie każdy szanujący się pakiet antywirusowy udostępnia pełną wersję testową oprogramowania. Zwykle w ciągu 30-90 dni musimy podjąć decyzje o zakupie lub przestać używać programu. I bardzo dobrze. W chwili obecnej na rynku jest mnóstwo programów antywirusowych, którym można zaufać. Wybieramy zatem jeden z całej gamy programów (dla ułatwienia przytoczę kilka propozycji) i instalujemy pełną wersje testową programu. Pełny miesiąc a czasem więcej bezpieczeństwa za darmo.

PROPOZYCJE PROGRAMÓW ANTYWIRUSOWYCH:
AVIRA Premium Security Suite
BitDefender Internet Security
G Data Internet Security
Kaspersky Internet Security
McAfee Internet Security
Microsoft Security Essentials
Panda Security Internet Security
Symantec Norton Internet Security
Trend Micro Titanium Internet Security
AVG Internet Security
ESET Smart Security
Avast! Internet Security

Powyżej mamy 12 naprawdę dobrych programów antywirusowych, dzięki którym przez okrągły rok możemy ZA DARMO cieszyć się PEŁNĄ OCHRONĄ komputera.
Zaawansowani użytkownicy w ten sposób mogą przekonać się, jaki pakiet antywirusowy najbardziej im odpowiada i ewentualnie kupić go w przyszłości. Osobiste preferencje są bardzo ważne ze względu na komfort pracy z komputerem. Ja osobiście nie przepadam za gorąco polecanym programem firmy Kaspersky Lab, natomiast obecnie testuję BIT DEFENDER-a i jest świetny. Ponadto w rankingach przeprowadzanych przez rozmaite pisma branżowe, jak Chip, czy Komputer Świat programy antywirusowe "tasują się" na pierwszych pozycjach i fakt, że jakiś program jest obecnie najlepszy, nie oznacza wcale, że tak będzie również za pół roku. Ponadto w owych pismach za kilka złotych można czasem nabyć nawet półroczną pełną wersję programu antywirusowego, zatem warto przy zmianie na kolejną testową wersję programu antywirusowego zwrócić uwagę, czy nie ma w kiosku jakiejś wyjątkowej promocji.

Pozdrawiam i życzę bezpiecznego użytkowania komputera!

Załączone miniatury

  • wirusom-stop-pan.jpg

  • 0

#2 kuba_kubi

kuba_kubi

    Zaawansowany użytkownik

  • 807 postów

Napisano 17 10 2011 - 16:45

Ogólnie to raczej ma mało wspólnego z poradnikiem - co to za porada

Powyżej mamy 12 naprawdę dobrych programów antywirusowych, dzięki którym przez okrągły rok możemy ZA DARMO cieszyć się PEŁNĄ OCHRONĄ komputera.

nikt raczej nie lubi bawić się w wersje testowe a ty proponujesz co miesiąc instalowanie i odinstalowanie trailowych wersji anytywirusa - pominę zaśmiecanie kompa ale raczej nie tędy droga by chronić swój komputer.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 10 2011 - 19:31

Martinez : proponuję przeczytać zasady konkursu oraz sam post nie jest jako tako recenzją lub nawet instrukcją nie mówiąc poradą raczej informacją którą można dołaczyć do reklamy wyższości pakietu antywirusowego płatnego nad bezpłatną częścią programu z takiego pakietu.
Kosz.
  • 0

#4 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 17 10 2011 - 22:44

Czytając to już bardziej do Antywirusa nie mogę się chyba zniechęcić ;) "Ala" Poradnik wzywa o pomstę do Boga bo takie katowanie komputera co miesiąc nowym antywirusem to istne szaleństwo... To zdecydowanie już wolę tego Avasta zainstalować i mieć święty spokój ;>
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 10 2011 - 11:47

ja tam mam noda32 darmowego z licencja oczywiście i nie narzekam ;) jeden z najlepszych antywirusów xD
  • 0

#6 Martinez76

Martinez76

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 30 10 2011 - 13:00

To NIE SĄ wersie trial. To są wersje PEŁNE 100% chroniące komputer.
Od ponad roku "tasuję" rożnymi antywirami i najmniejszych problemów nie mam. Ponadto wyrobiłem sobie opinie na ich temat i mam własny ranking.
Avast free edition. Życzę szczęścia, będziesz go potrzebował! xD

Pozdrawiam
  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 10 2011 - 13:09

kolego AVAST? miałem go nie dawno miałem 4 wirusy przez niego i nawet mi nie zaalarmował :/ dopiero nod32 mi wszystko pokazał.moim zdaniem avast to jeden z najgorszych antywirusów.

wypróbuj noda32 wersje 4.2.71.2 w wersji testowej i zmienisz go od razu ;) daj sobie spokój z avastem xD
  • 0

#8 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 09 11 2011 - 00:45

Tak prawdę mówiąc nie ma dobrego darmowego AV, nawet Avira która nieźle sobie radzi z wykrywaniem nie posiada wielu funkcji które posiada Avast który znowu faktycznie słabo wykrywa. Niezła jest Panda Cloud Free ale wersja Free jest okrojona z funkcji które mogły by się przydać. AVG jest wolny i słaby ale znowu mam trochę funkcji. itd. itd.

Dobrego darmowego AV nie ma, bo chyba tak właśnie ma być.
  • 0

#9 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 11 2011 - 16:12

chyba tak :( teraz korzystam z trend micro seciurity jak na razie jestem z niego zadowolony ;) a znalazłem go na mojej płycie z windows od producenta ,tylko nie wiem czy to jest pełna wersja bo niestety ten program jest po angielsku :/
  • 0

#10 nigraS

nigraS

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 27 11 2011 - 20:20

Ja zdecydowanie polecam Avast!
  • 0

#11 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 27 11 2011 - 21:20

no to Ci współczuje :(

  • 0

#12 nigraS

nigraS

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 28 11 2011 - 00:43

Czemu?
Korzystam z niego od lat i jeszcze mnie nie zawiódł.
Codziennie ma aktualizację bazy wirusów i nie zamula kompa.

  • 0

#13 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 11 2011 - 08:42

miałem go też przez pewien dłuższy czas i miałem na dysku 4trojany a nawet avast nic nie alarmował :( a też miałem codzienne aktualizacje bazy wirusów :)

przeskanuj kompa jakimś dobrym antywirusem np jak nod32 ,kaspersky i sam się przekonasz jak masz coś na dysku to tzn ze AVAST się nie nadaje ;]
  • 0

#14 nigraS

nigraS

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 28 11 2011 - 12:41

no, rzeczywiście masz rację.
a uważałem Avasta za dobrego antywira:/
  • 0

#15 Martinez76

Martinez76

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 28 11 2011 - 15:09

no, rzeczywiście masz rację.
a uważałem Avasta za dobrego antywira:/

W chwili obecnej testuję pełną wersję AVG Internet Security. Bardzo dobre wrażenie sprawia.
Na dodatek ma fajną funkcję przyspieszania filmików z YouTube.
Ponadto informuje mnie, w chwili gdy mój Firefox nadmiernie korzysta z pamięci RAM. Rekomenduje wtedy wyłączenie/włączenie ponownie przeglądarki. Najs.
Polecam!
  • 0

#16 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 11 2011 - 18:55

a nie mówiłem :( co miałeś na dysku? :) odezwij się do mnie na gg to podam Ci link gdzie można korzystać z nod32 z licencja (darmową)

ale jak bym miał wybierać miedzy avg a nod32 to zdecydowanie nod32 ;] nie obciąża systemu i jak na moje wymagania jest [beeep].... ;)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: program antywirusowy



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych