Skocz do zawartości


Zdjęcie

AMILO 1718 - Partycja Ukryta - Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lisek1988

lisek1988

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 20 12 2007 - 09:18

Witam was mam maly problem.

Ostatnio zakupiłem sobie laptopa Fujitsu Siemens Amilo 1718.
Otwieram kartonik patre jest laptop sa ksiazeczki a gdzie sa jakies cd??
Nawet nie wiedzialem ze teraz jest to robione w sposob tak moze madry a moze glupi ze wszystko jest na partycji ukrytej ktora u mnie zajmuje 20gb.
Wiedz wlaczam komputerek ladnie Vista mi sie zainstalowala... ale doszedlem do wniosku po co mi jakas vista jak jest stary i poczciwy xp. Wiec odrazu plytka od xp wlozona i zainstalowany xp. Lecz pojawil sie taki problem ze nie ma sterownikow wszystkich pod xp .... min np grafa szaleje przy grach byle jaka gra i sie wiesza...wiec po dwoch dniach probuje zainstalowac z partycji ukrytej spowrotem viste... i co w laptopach najczesciej instlauje sie z pod klawisza F11, F12. Ale jak sie ma zainstalowany xp to klawisze te uruchamiaja czarne okienko z trybami awaryjnymi itd...wiec sie nie zastanawialem format:.
Ladnie format zakonczony uruchamiam kompa i co wyskakuje "Brak pliku NTXXXXX" no to nie wiedzialem juz o co chodzi wlozylem plyte od xp ...patrze zamiast 3 partycji w tym jedna 20gb ukrytej jedna 130gb...wiec jeszcze raz zainstalowalem xp i przez SP2 zrobilem te 230gb... ale tak czy siak bym chcial powrocic do visty i nie wiem jak to zrobic...i czy przypadkiem nie stracilem gwarancji przez te mieszanie z systemem...i przedwszystkim ze chyba nie ma tej partycji? Albo jakim programem moge zobacyzc partycje ukryta?

Partition Magic - Nie Widzi
Paragon Partition Menager - Nie Widzi

A przedewszystkim chce wrocic do Visty bo Amilo nie ma supportu pod XP i sterowniki do karty graf sa dosyc do nieczego ze przy 2gb ramu i przy tej niby karcie graficznej byle jaka gra sie wiesza. A moze macie jakies inne sterowniki?

A tutaj link do leptopa http://www.fujitsu-siemens.com.pl/home/pro...lo_li_1718.html

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 12 2007 - 22:28

Niestety.. kolejny rozczarowany użytkownik Visty. Z tym systemem operacyjnym jest, że instalacja na dowolnym laptopie najczęściej jest niemożliwa, dlatego też jak już jest Supported Vista to olewają Windows XP. Jesteś skazany na własną rękę, wejdź na stronę producenta i poszperaj czy mają drivery do Windows XP.
Ukrytą partycję przywracasz z Recovery CD, która powinna być dołączona do laptopa. Jeżeli usunąłeś ukrytą partycję to program i tak nic nie zdziała, najlepiej zwróć laptopa do serwisu z wiązanką, że przeinstalowałeś ten ch*****y Windows Vista, bo Ci programy nie chodziły jak trzeba ;) zazwyczaj skutkuje..

  • 0

#3 mariuszk27

mariuszk27

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 20 12 2007 - 23:06

Lisek mam podobnego laptopa bo 1818 od ok 2 miesiecy i mam ten sam problem i bardzo chetnie pozbylbym sie tej visty ale jakos wytrzymuje i musze Ci powiedziec ze ja do niego dostalem recovery cd w sklepie mimo ze mam na dysku ukryta partycje o wielkosci 12 giga co do sterownikow to niestety pod xp do tego modelu nie znajdziesz przynajmniej na stronce producenta a watpie zeby gdzies indziej byly. Pojdz do sklepu i popytaj sprzedawcy czy aby napewno nie powinna byc dolaczona plyta cd lub dvd z reinstalka systemu
  • 0

#4 lisek1988

lisek1988

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 12 2007 - 17:48

A wiec panowie jest tak...w sklepie powiedzieli ze zadnej plyty nie daja... wiec ladny piekny list do polskich serwisantow...ze co to ma znaczyc itd itd...skonczylo mi sie na tym ze przysla mi plytke z CD recovery:)//.. a sterowniki da sie znalezc ....alem trza szukac a szukac...
  • 0

#5 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 24 12 2007 - 09:51

Mi wystarczylo wpisac w google: support to Fujitsu Siemens Amilo 1718 i pierwsza strona i znalazlo kogos z takim problemem TU masz wszystko opisane, mozesz napisac pozniej czy ci sie udalo, sam wczoraj przeszedlem z Visty na XP na moim HP. Powodzenia ;)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: partycja problem



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych