Skocz do zawartości


Zdjęcie

AMD Radeon Vs Nvidia GeForce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 fearar

fearar

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 06 2014 - 18:03

Cześć ! Zaczynam serię Kilka Słów O,będę w niej mówił m.in o komputerach,podzespołach oraz różnych tego typu rzeczach.
Zapraszm na pierwszy odcinek poświęcony kartą graficznym ! 
 
 
Jakieś opinie ?
 
P.S Jeśli zły dział proszę o przeniesienie(wiem,że dotyczy on różnych problemów użytkowników,ale myślę że może on pomóc różnym osobą).

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 09 06 2014 - 20:02

Jakieś opinie ?

 

Ogólnie? Do kitu... Mówisz bardzo ogólnikowo, skaczesz z tematu na temat. Nie znasz kompletnie technologii użytych w tych kartach i do czego są konkretnie używane - Karty AMD mają większą wydajność w obliczeniach GPGPU tu mogłeś wspomnieć o kopaniu bitcoinów na kartach Radeon które robią to kilkukrotnie szybciej od GeForce. Generalnie nie masz praktycznie żadnych konstruktywnych argumentów zarówno za jedną firmą jak i za drugą.

Radzę podszkolić się w sprzęcie hardware i szczegółowo omówić zalety i wady konkretnych produktów. Z takiego opisu porównawczego nikt nic nie wyniesie konkretnego.



  • 0

#3 kaaleth

kaaleth

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 18 06 2014 - 17:12

Nvidia nie posiada w swójej ofercie kart GeForce o większej ilości pamięci niż 2GB? A to ciekawe. Jeszcze dla pewności sprawdziłem datę wysłania tego filmiku i uważam, że nie jesteś z tym faktem na czasie.

 

Od początku swojego istnienia korzystam z oferty ATI/AMD i nie widzę powodu, dla którego miałbym to zmienić. Nie brakuje mi wcale technologii tj. Nivida PhysX, która jest moim zdaniem przereklamowana. Drobinki kurzu, latające gazety, kruszące się szkło i tak dalej, nie robi na mnie większego wrażenia. To tylko szczegóły.

 

Podczas kupowania czegokolwiek sprawdzasz zasobność portfela, kompatybilność sprzętu i benchmarki. Podczas wyboru i wielkim dylemacie kart graficznych z tego samego segmentu różnice są minimalne, rzędu kilku FPS. Dlaczego ktoś, kto całe życie wybiera AMD Radeon nagłe miałby przesiąść się na Nvidie GeForce i odwrotnie?

 

Jak już jesteś przy "specjalistycznych" zestawieniach to zapomniałeś wspomnieć o AMD FirePro i Nvidia Quadro.

 

Teraz firmy robią ludziom papki z mózgu. Dla przykładu pojawiło się Mantle w śmieciowym Battlefieldzie 4 i jeśli zadomowi się w innych grasz, to teoretycznie AMD zdominuje Nvidie? Nic z tych rzeczy. Nawet jeśli Mantle zostanie uruchomione z GeForce'm na pokładzie to nie będzie on tak dobry, jak na układzie z obozu czerwonych (oni już o to zadbają).

 

Każdy uzupełnia po sobie jakieś wady. Gdyby nie to, wybór byłby oczywisty, dlatego też oferta produktów jest spora i każdy znajdzie coś dla siebie. ;)

 

A tak poza tym to strasznie cicho Ciebie słychać. Mogłeś chociaż pociąć ten materiał, bo raz mówisz ciągiem a potem się zatrzymujesz. Zbierz jakieś info, zapisz na kartce/komputerze i wtedy najlepiej powiedz to, co chcesz przekazać bo wyszło nieciekawie.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych