Skocz do zawartości


Zdjęcie

[AMD] Problem z podkręceniem bartka 2500+ ... :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 zuluswek

zuluswek

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 26 06 2007 - 22:18

Posiadam bartona 2500+ płytę główną gigabyte GA-7N400S-L, zasilacz chiefteca 500w, 2x512 mb geil, geforca galaxy 7300gt i chyba to wszystko z tych ważniejszych rzeczy :) A teraz mój problem ... Płyta główna jest uboga troche i za bardzo ne da się robić na niej o/c ... ale udało mi sie wycisnąć z procka na niej ok 2100mhz (czyli 2800+) przez zmiane fsb. Dam więcej np 193 wzwyż to restartuje mi sie komputer ... Myślałem, że to zasilacz i temperatura na procku więc dzisiaj sobie kupuiłem zasilacz chiefteca 500w i radiator z wentylatorem :) I dalej to samo :P Prosze o pomoc :P screeny z everesta jak coś to dam inne :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • 0

#2 hajper

hajper

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 27 06 2007 - 10:35

A podnosiłeś napięcie na procu ?
Jakie masz chłodzenie (I co to za temperatura ? Widzisz może 70C na procku ? I Ty chcesz kręcić ?) ?

  • 0

#3 songovu

songovu

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 27 06 2007 - 11:02

procek ci nie wyrabia przy temp. 70 C :P(max może być 60 C) musisz zmienić chłodzenie bo pewnie kręcisz na boxowym, ja mam takiego samego procka i przy zalmanie Zalman 7000-Cu wyciągam spokojnie 200 FSB na stabilnym działaniu, a temp nie przekracza 55 C

A podnosiłeś napięcie na procu ?

gdyby podniósł V core to mógłby sobie urządzić grilla na pięknie usmażonym procku i mobo :P
  • 0

#4 hajper

hajper

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 27 06 2007 - 11:09

Pod koniec pisania posta zauważyłem temp na screenie, dlatego napisałem w odwrotnej kolejności.

ja mam takiego samego procka i przy zalmanie Zalman 7000-Cu wyciągam spokojnie 200 FSB na stabilnym działaniu, a temp nie przekracza 55 C


No to cienko strasznie. Mój XP-M (2400MHz @ 1.9V - FSB200) 50 nie przekraczał :

Dołączona grafika

A miałem słabszego Pentagrama QC80Cu
  • 0

#5 zuluswek

zuluswek

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 27 06 2007 - 13:20

tylko że właśnie chodzi o to że mam takiego samego zalmana wczoraj kupiłem ... I tyle samo stopni co na boxowym chłodzeniu ... i własnie nie wiem czy czujnik zepsuty mam czy nie wiem ... a napięcia nie mogę podnieść na tej płycie głównej ... a co myślicie o drut modzie? np mnżnik do 12 podnieść albo więcej :]
  • 0

#6 songovu

songovu

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 27 06 2007 - 13:46

a może nie przesmarowałeś procka pastą termoprzewodządzą lub za dużo jej dałeś dlatego może zle odprowadzać ciepła do radiatora



btw. zapomniałem dodać że mój zalman chodzi na najniszchych obrotach żebym mógł spokojnie spać w nocy , a twój pentagram przy ponad 3000RPM chodzi pewnie jak suszarka :P poza tym masz jeszcze dodatkowy wentylatorek wydmuchujący powietrze z budy.





chciałem jeszcze dodać, że podałem temp. po godzinnym teście w prime95 :P
  • 0

#7 zuluswek

zuluswek

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 27 06 2007 - 18:46

paste dałem ale nie wiem czy nie za duyżo :P A na 3000 obrotach chodzi jak odkurzacz :) ale na noc sobie na minimum go ściszam :) a ten wentylatorek to jest jakiś od zasilacza idzie coś to podlączyłem ... i się coś tam gdzieś kręci tylko nawet nie wiem gdzie xD było t podłączyłem :P I dalej sie restartuje :)
  • 0

#8 hajper

hajper

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 28 06 2007 - 07:35

btw. zapomniałem dodać że mój zalman chodzi na najniszchych obrotach żebym mógł spokojnie spać w nocy , a twój pentagram przy ponad 3000RPM chodzi pewnie jak suszarka :P


No trochę głośny był (już go nie mam dawno). Ale każdy był regulowany więc mogłem go sobie wyciszyć :



poza tym masz jeszcze dodatkowy wentylatorek wydmuchujący powietrze z budy.


Miałem kilkanaście wiatraków (z 6 czy 7)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

chciałem jeszcze dodać, że podałem temp. po godzinnym teście w prime95 :P


U mnie średnio było 42-43C, zimą w stresie koło 45 - latem wiadomo z 50C. Tylko zwróć uwagę jeszcze na taktowanie i napięcie.
  • 0

#9 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 02 07 2007 - 15:33

Ta płyta zawyża o jakieś 15 stopni. Ale 55 to i tak za dużo na idle. Można pomyśleć nad drut modem na napięcie, ale to i tak może być niestabilne - sekcja zasilania w GA7N400SL jest co najwyżej pod semprony@1,6V, a nie bartony.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych