Skocz do zawartości


Zdjęcie

8level WRT-150 vs. TP-Link TL-WR740N


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 cichy56

cichy56

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 17 02 2014 - 23:43

Przymierzam się do zakupu routera, chciałbym rozdzielić sygnał na laptop. Nie mam jakiś wielkich wymagań, bo mieszkam w mieszkaniu na jednym piętrze. Internet kablowy z Multimedii. Zastanawiam się nad 8level WRT-150 i TP-Link TL-WR740N. Wygląda na to, że wybiorę ten drugi, bo wydaje się bardziej sprawdzonym modelem; jednakże w sieci natrafiłem również na pozytywne opinie o pierwszym sprzęcie. Proszę o pomoc, bo niezbyt znam się na tych sprawach :) A może polecilibyście jeszcze coś innego w cenie do 60 zł?

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 02 2014 - 23:46

Nie powiem dokładnie ale ten TP-LINK jest narażony na jakieś ataki. Na stronie niebezpiecznik.pl pisza więcej na temat tego routera. Ciężko mi podesłać link,bo pisze ze smartfona.

  • 0

#3 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 18 02 2014 - 01:02

@Qauke link tutaj -> http://niebezpiecznik.pl/post/dziura-w-routerach-z-firmwarem-zyxel-a-m-in-tp-link/

Co do TP-link to zrób jak ja. To znaczy ja mam TP-linka i mam zainstalowanego OpenWRT ( Tak konkretniej to Garygole - to taki graficzny interfejs OpenWRT i co najważniejsze polski ). Możesz kupic ten router i zainstalować w nim Garygole oczywiście pod swój model, jest to dosłownie kilka minutek roboty a OpenWRT jest o niebo lepszy w możliwościach konfiguracji, jest szybszy od oryginalnego oprogramowania, nie gubi sieci, itp



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych