Skocz do zawartości


Zdjęcie

8600 gts EVGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 batibrt

batibrt

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 11 2009 - 11:31

Witam mam problem
zamontowałem do ów karty chłodzenie thermallake'a wszystko było ok na kości pamięci karty graficznej dałem miedziane radiatorki które były w zestawie a standardowo kości pamięci poprzez "tkanine" stykały sie z radiatorem na pewno wiecie o co chodzi po ponownym uruchomieniu komputera miałem dźwięki z biosa 1 długi i 3 krótkie co oznacza bład karty graficznej
a mam pytanie co się mogło stać zamontowałem standardowe chłodzenie i dalej to samo paste termoprzewodzącą za każdym razem dawałem wiec nie ma mowy gdzieś w internecie wyczytałem że te dźwięki biosu oznaczają bład pamięci karty czy przez te radiatorki miedziane mogla się "spalić" jakaś kość pamięci?
Proszę o rzetelną odpowiedź

  • 0

#2 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 26 11 2009 - 14:21

O dodatkowym zasilaniu jakie 8600gts wymagał mam nadzieje że nie zapomniałeś ?>

nie wiem jakie masz doświadczenie w "obyciu" z kartami , jednak to co się początkującym często zdarza to :
-obkruszenie rdzenia graficznego , musisz zobaczyć jak on wygląda , jaki ma stan , czy na rogach nie ma wyszczerbień , rdzeń jest strukturą jednolitą , ciętą laserem , krawędzie więc są idealnie równe , małe odkruszenie może oznaczać zniszczenie krystalicznej struktury i jej jednolitości uniemożliwiając pracę

- zerwanie niektórych mikroskopijnych elementów SMD , są to te malutkie kwadraciki :) przylutowane na całej powierzchni karty , dość łatwo można je zdrapać , choćby paznokciem , przerywając obwód i uniemożliwiając pracę

-pamięci , dzisiejsze pamięci są montowane na kulkach z cyny cały proces zwie się BGA , ten sposób montażu zaoszczędził miejsce na karcie i materiały (nóżki są teraz z cyny , nie ma potrzeby stosowania ich z metali szlachetnych) kulki te mają wadę , w czasie pracy karta rozgrzewa się , kulki rosną , jak komputer jest wyłączony to kule maleją , łatwo zauważyć że materiał się zużywa przez takie wahania , część kulek odkleja się i powstają zimne luty, tyczy się to też samego procesora

pamięci można wręcz naderwać mocując się z nimi :) elektronika jest delikatna , nie ma mowy o grubiaństwie

teraz przejdę do rzeczy Sygnał z bios mówi że nie ma karty , czyli zdaniem biosu masz uszkodzoną kartę lub jej nie posiadasz , w takiej sytuacji:

Demontujesz chłodzenie , oczyszczasz kartę spirytusem jak najmocniejszym z starej pasty , kurzu i brudu , nakładasz nową warstwę pasty i instalujesz właściwie chłodzenie

potem dokładnie wkładasz kartę w slot - często nie wykrywa karty jak jest źle zamocowana w slocie

uruchamiasz komputer , jak nie wstanie , sprawdzasz w innym , jak znowu nie wstanie znaczy że uwaliłeś

  • 0

#3 batibrt

batibrt

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 11 2009 - 14:33

czy na rogach nie ma wyszczerbień

wlasnie dobrze popatrzalem i sie znalazlo uszczerbienie (rdzen graficzny) bardzo male na samym rogu musialem sie dobrze przyjrzec dzieki wielkie pomogles mi bardzo teraz nie bede sie meczyl ake przez jakis czas karta z tym uszczerbieniem chodzila tylko po wylaczeniu kompa i po ponownym uruchomieniu juz nie wstala jeszcze raz dziekuje

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: EVGA GeForce 8600



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych