Skocz do zawartości


Zdjęcie

64 bity-warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kleczon

kleczon

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 06 09 2007 - 18:13

Witam. Posiadam laptopa z procesorem intel core 2 duo T5500...razem z nim dostalem viste home premium 32 bity jednak program Tne up Utilites "opierdzielil" mnie ze moj procesor jest odpowiedni dla systemu 64 bitowego i z tego powodu nie moze pracowac w 100%...

moje pytanie brzmi: czy warto zmieniac system na 64 bity??
jak z kompatybilnoscia?? oprogramowaniem?? i ogolnie wady i zalety

pozdrawiam :rolleyes:))

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 06 09 2007 - 18:39

IMHO nie warto. Było parę takich tematów na forum, przejrzyj sobie, bo nie ma się co powtarzać.

  • 0

#3 Grupens

Grupens

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 06 09 2007 - 19:32

Warto. Mam zainstalowaną wersję x64 i jestem zadowolony. Co prawda natrudziłem się trochę w poszukiwaniu różnych sterowników ale znalazłem je. Im dłużej korzystam z visty tym bardziej przekonuję się do niej. Choć na początku nie było tak optymistycznie. Decyzja jednak należy do ciebie.
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 06 09 2007 - 20:57

Powiem tak:
Wady 64-bitowej visty:
- duze problemy ze sterownikami
- brak oprogramowania wykorzystującego 64-bity
- zdarzające się niekompatybilności

Zalety:
- parenascie procent wieksza wydajnośc w tych kilku 64-bitowych programach które powstały
- obsługa większej niz 3GB ilości ram
  • 0

#5 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 06 09 2007 - 22:07

Myślę, że jeszcze min. 2 lata nie warto!
- duże kłopoty ze sterownikami,
- brak aplikacji 64-bit,
- wiele "starszych" programów po prostu nie chodzi,
- z wieloma grami możesz się pożegnać,

PS. Wczoraj kupiłem Win XP HOME... chociaż mam C2D E6420 i 2 GB Ram Kingstona. Komputer ma pracować a nie szukać ciągle sterowników. Poza tym w VIŚCIE nie idą mi specjalistyczne unikalne programy: Program kosztorysujący RODOS, EXPERTIS (Program zarządzania firmą), HARMONOGRAM, a w 64 bit nie idzie M$ Office 2003, Autocad, CorelDraw, Photopaint. W ogóle na razie jeżeli chodzi o szersze zastosowania VISTA to kompletna porażka.
Ale z XP na początku też tak było, jednak trzeba było odczekać kilka lat. Teraz jest to właściwie jedyny w miarę dobrze działający system M$, z mnóstwem programów i sterowników.
  • 0

#6 kleczon

kleczon

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 09 2007 - 15:40

:mellow: i wszytsko jasne :D

zostaje przy 32 bity....

co do samej visty - po pierwszej godzinie uzytkowania mialem ochote wyrzucic laptopa za okno, teraz juz jest lepiej....

mysle ze jeszcze z dwa trzy formaty i bedzie calkiem dobrze :rolleyes:

z xp na poczatku bylo to samo

dzieki wielkie za opinie

pozdrawiam
  • 0

#7 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 07 09 2007 - 19:28

Teraz to chyba każdy powie że lepiej brać 32-bitową wersje, bo sterowniki bo to...

Ale z drugiej strony system na 64-bitach jest dużo bardziej bezpieczniejszy, zawiera lepsze zabezpieczenia, chociażby taki mechanizm ASLR, który polega na losowym adresowaniu pamięci podczas ładowania systemu. No i oczywiście możne obsłużyć (zależy od jakiej wersji systemu) do 128 GB pamięci (oczywiście teoretycznie :rolleyes: )
  • 0

#8 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 10 09 2007 - 21:48

Na razie chyba nie warto. Za 2/3 lata może, a raczej na pewno ta sytuacja sie zmieni.
  • 0

#9 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 11 09 2007 - 14:40

Główny problem jest związany tylko z brakiem sterowników to niektórych urządzeń, więc przed kupnem systemu 64-bitowego najlepiej sprawdzić czy takie stery są. Jeśli tak to możesz śmiało brać ten system.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych