Skocz do zawartości


Zdjęcie

[6000 PLN] zestaw do gier + grafika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 lupkam12

lupkam12

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 03 02 2013 - 23:38

Jak w temacie. Składam komputer za około 6000zł - głownie hardcorowe granie, oprócz tego renderowanie grafiki. Ekstremalna eksploatacja przez 2 osoby pc chodzić będzie 24/7

Wstępnie (korzystając z róznych porad) zaplanowałem taki zestaw :Zapisana lista produktów – techplanet.pl

Brakuje mi w nim monitora - nie mam pojęcia jaki wybrać.

Co sądzicie o takim zestawie ? Co dobre, co byście zmienili i dlaczego.
Z góry dzięki za rady Dołączona grafika

pozdrawiam

  • 0

#2 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 04 02 2013 - 10:43

Proste zasady pasujące do każdego zakupu - bierz pod uwage długość gwarancji oraz jej treść. Żebyś nie wpierdzielił się tak jak ja kupując Sony. Mam wypalonych parędziesiąt pixeli, które świecą na czerwono, ale Sony nie uwzględnia reklamacji bo w warunkach jest zapis, że jest to dopuszczalna ilość. Aby matryce uznać za wadliwą - wymyślili, że ma być ich kilka na obszarze 1cm2.
I czytaj uważnie czas reakcji matrycy. Oszuści potrafią podać rekordowy czas reakcji zaznaczajac że jest to czas przejścia między czarnym a szarym, albo niebieskim i zielonym. Takie g... jest niedopuszczalne. Prawdziwy czas podaje się wyłącznie dla całkowitego przejscia biały-czarny.
Kolejny aspekt - to gdzie jest serwis gwarancyjny. Jeśli w twoim mieście to masz łatwiej. Przynajmniej ci nie połamią go w transporcie. Jeśli jest poza miastem - to czy producent zapewnia gwarancje door-to-door i bierze ubezpieczenie na siebie. Jednak taki gwarant będzie woził twój monitor po polsce lub reszcie świata wydłużając tym samym czas naprawy.
Inną ważną sprawą jest to gdzie był produkowany. Coś takiego jak Assembled in USA to najpodlejsza prowokacja z jaką się spotkałem. Jak ma napisane Made in xxx - to tylko to się liczy. Wiem, że LG robi moniktorki w PL, a Samsung na Łotwie. Tylko uważaj żeby nie kupić Szajsunga z chin. W serwisie mamy 66% zwrotów monitorów Szajsunga kupionych z ostatnich 3 miesiecy :D
Nie wiem jak bardzo prawdziwym graczem jesteś, ale jeśli prawdziwie prawdziwym :D to poszukaj takiego, który w opcjach ma umiejętność skalowania obrazu z panoramicznego do 4:3 (czyli zostawiając czarne pasy po bokach zamiast obrzydliwie rozciągać obraz 2x). Wprawdzie twoja karta powinna umieć to zrobić (po wgraniu catalysta), ale jeśli nie, to i tak się przyda chociażby do starszych filmów sprzed ery full HD.
Coś takiego jak jasność matrycy, równomierność rozświetlenia, kontrast, odwzorowanie kolorów, pobór mocy, itd - znajdziesz pod hasłem Test Monitorow w googlach.

Użytkownik 100nka edytował ten post 04 02 2013 - 10:51

  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: zestaw do gier zestaw do grafiki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych