Skocz do zawartości


Zdjęcie

5.1 problem, tylko 2 glosniki dzialaja - win7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 djstefan

djstefan

    Początkujący

  • 63 postów

Napisano 30 05 2009 - 14:38

Witam, dopiero co zainstalowalem windowsa 7, sciagnalem aktualizacje automatycnzie przez windows update do dzwieku odpalam i ... nic nie slychac. Poprzestawialem kabelki i zaczely grac ale tylko 2 glosniki.
W jaki sposob podlaczyc kabelki by wszystkie graly ?
Dołączona grafika
standardowo mam zielony, pomaranczowy i czarny jack.

W ustawieniach dzwieku w panelu sterowania zaznaczylem ze mam 5.1, zrobilem test 'przestrzenny' i kazdy glosnik gral az milo ale jak puszczam jakas muzyke to muzyka leci tylko z prawego i lewego przedniego.



I takie pytanie na przyszlosc, niedlugo sie przeprowadzam i chce sobie kupic nowe glosniki i raczej jakas karte dzwiekowa. Z glosnikami nie chce przesadzac mysle ze 400-500 zl sa juz calkiem przyzwoite, czy do takiej ceny glosnikow jest sens kupowania karty ? Nie chodzi mi tu by basy byly maksymalne czy by graly tak glosno ze nie jedna impreze by obsluzyly, raczej do spokojnego domowego uzytku (bo ostatnio kolega sie chwalil ze basy na 1% ustawil a i tak chalupe roznosilo), chodzi mi tylko o dobrze czyste brzmienie. I ew. jakiz estaw byscie polecili

pozdrawiam

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 30 05 2009 - 14:41

Sterowniki od dźwięku masz ?

Podaj model karty dźwiękowej.

  • 0

#3 djstefan

djstefan

    Początkujący

  • 63 postów

Napisano 30 05 2009 - 14:49

Karta dzwiekowa jest zintegrowana, realtek
A sterowniki sciagnely sie przez Microsoft Update i najprawdopodobniej zainstalowaly. Tyle ze nie ma tego programu realteka w ktorym mozna bylo dodawac efekty przestrzeni itp
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 30 05 2009 - 14:52

Podaj dokładny model ....

Ściągnij te http://download.chip.eu/pl/download_pl_1002939.html
  • 0

#5 djstefan

djstefan

    Początkujący

  • 63 postów

Napisano 30 05 2009 - 15:17

a zebym ja znal dokladny model ...
Okazalo sie ze to zainstalowalo realteka do karty sieciowej, a do dzwiekowej nie znalazlo sterownika.
Z tego twojego linka nie moglem zainstalowac programu bo pisalo cos ze nie kompatybilne na x64, ale zainstalowalem stery z visty z plyty i dziala cale szczescie ;p

a jednak nie dziala ... to samo co wyzej :/ graja tylko 2 przednie glosniki sad.gif

A karta to realtek high def audio
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 30 05 2009 - 15:21

Jakie zainstalowałeś ?? (wersja)

Spróbuj w panelu poprzestawiać (realtek)

Tylko pamiętaj że muzyka CD i mp3 jest nagrana w stereo (2 kanały) więc grają tylko 2 frontowe i inaczej być nie może.
Także sprawdź czy nie grają wszystkie na filmie który ma 5.1
  • 0

#7 djstefan

djstefan

    Początkujący

  • 63 postów

Napisano 30 05 2009 - 15:33

wersja sterownika : 6.0.1.5567

ale mi nie chodzi o to by z prawego glosnika lecial glos, z lewego perkusja czy cokolwiek, zalezy mi na tym by z kazdego szla ta sama muzyka. na xp dalem rade tak zrobic a tu cos nie bardzo :/
A w tym panelu realteka nie ma za bardzo co zmieniac bo wszystko wyglada ok, zmienilem na 5.1, dalem sprawdzenie czy gra poprawnie i z kazdego glosnika lecial prawidlowy dzwiek :/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych