Skocz do zawartości


Zdjęcie

[4500 zl] Komputer do grania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Champi

Champi

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 06 2012 - 11:57

Witajcie. Na dzień dzisiejszy poszukuję komputera do gier z możliwością OC (tego zamierzam się w przyszłości nauczyć). Potrzebuję budy + monitor. Mam jednak kilka konkretnych pytań. Dodam, że nie zależy mi na kulturze pracy komputera, ważne, by był szybki. Karta muzyczna wystarczy zintegrowana.

1. Jaka karta graficzna na dzień dzisiejszy zapewni grę w najnowsze tytuły na maksymalnych detalach? I czy radzi sobie ona już po włożeniu do budy czy trzeba będzie ją podkręcić? (dokładniej chodzi m.in o karty Radeon 7850, 7870 oraz geforce gtx 670 które w ostatnim czasie są często polecane) Oczywiście pytanie uwzględniające budżet w kwocie 4500 zł.

2. Pytanie dość kontrowersyjne i nie wiem czy mogę liczyć na odp. na nie... Otóż czy warto do zestawu dorzucić oryginalny Windows 7? Tym samym tnąc cenę na monitorze czy też karcie graficznej? Jakie korzyści płyną z oryginalnego windowsa?

3. Jestem totalnie zielony i nie wiem, czym różni się procesor Intel Core i5-3570k Ivy Bridge od zwykłego i5 2500k? Czy w tym budżecie lepiej jest inwestować w pierwszy czy drugi procesor?

Gry w które chciałbym zagrac to m.in: Battlefield 3, Diablo 3, Fifa 2k12, Crysis 2, w przyszłości GTA V, kolejne Fify, Football Managery itd (choć tu wiem, że nikt mi nie zagwarantuje do którego momentu starczy PC).

  • 0

#2 BESTPCINFO_PL

BESTPCINFO_PL

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 09 06 2012 - 21:53

1. W jakie gry chesz grać i w jakiej rozdzielczości?
2. Orygianlny system to minimum stressu, żadnych problemów z grami i pełny support Microsoftu więc dla mnie to oczywista sprawa ;)
3. 2500k to popularny i sprawdzony Sandy Bridge a 3570k to Ivy Bridge czyli przede wszystkim mniejszy proces technologiczny. Problem tylko w tym, że ze względu na mały "bug produkcyjny" o większym OC Ivy Bridge możesz zapomnieć a same procesory dużo wyższej wydajności w grach nie oferują ;)

  • 0

#3 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 09 06 2012 - 23:39

A ich cena jest niezachęcająca, nie opłaca sie inwestować narazie w nic innego niż LGA1155 + 2500K/ 2600K

Złóż sobie sam komputer a my ci doradzimy co zmienić a co zostawić - przynajmniej się czegoś nauczysz ;)
  • 0

#4 Champi

Champi

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 06 2012 - 09:21

Złożyłem oto taki zestaw. Kwota wyżyłowana maksymalnie, więcej nie dam rady.

Dołączona grafika

Co o nim myślicie? Czy na daną chwilę wystarczy on na grę w najnowsze gry na maksymalnych detalach? Czy aby gry chodziły perfekcyjnie będę musiał już teraz podkręcac procesor/grafikę? Pytam, gdyż nie wiem czy np. nie zrezygnowac z chłodzenia a dołożyc np. do dysku 1TB albo monitora? A chłodzenie dokupic za jakiś czas gdy będę potrzebował podkręcenia? Proszę, oświeccie mnie gdyż jestem totalnie zielony.
  • 0

#5 Maksss

Maksss

    Starający się :)

  • 121 postów

Napisano 10 06 2012 - 12:36

Możesz ewentualnie dołożyć do dysku, a konkretnie do http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-black-3-5-500gb-sata-600-7200rpm-32mb-cache-wd5002aalx-356940/
  • 0

#6 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 10 06 2012 - 23:10

Dobry zestaw.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: komputer od 4000 do 4999zł



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych