Skocz do zawartości


Zdjęcie

[400zł] Drukarka laserowa czy atramentowa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 @ndro

@ndro

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 08 04 2011 - 23:06

Witam. Chciałbym zakupic drukarko- skaner(nie duży) do użytku domowego tak do 400 zł i nie wiem jaka. Nie znam sie zbytnio na drukarkach wiec prosze o porade. Jaka drukarka? Laserowa czy na tusz? Jaka lepiej sie oplaca? I jaka jest różnica cenowa mniej wiecej wymiany tuszu a tego tonora w drukarce laserowej? I jesli moglibyscie polecic jakas drukarke w cenie ktora podałem byłbym równiez wdzięczny ;) Z góry dzieki

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 04 2011 - 02:06

A jaka drukarka kolor czy mono, drukarki mono czyli druk czarno biały są stosunkowo tanie od 400zł w z wyż, natomiast drukarki drukujące w kolorze od 800zł w z wyż.
Drukarka laserowa ma taką przewagę nad atramentową że w laserowych nie ma co wysychać więc możesz nawet przez miesiąc nic nie drukować a po miesiącu lub dwóch możesz sobie drukować bez problemu. Z kolei w drukarkach atramentowych musisz co tydzień wydrukować jedna do trzech stron aby wszystkie dysze były sprawne i abyś nie miał pasów przy drukowaniu oraz trzymać w odpowiednich warunkach. W pomieszczeniu nie może być za gorąco i za sucho bo po pewnym czasie dysze ci pozasychają i będzie drukować z pasami lub w ogóle.
Lecz mimo to na warunki domowe sugeruję drukarkę wielofunkcyjną atramentową : Canon , cena przystępna i jeszcze kasa zostanie na koszt przesyłki oraz zakup dodatkowo atramentu, o papierze nie wspominając.

  • 0

#3 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 09 04 2011 - 06:16

Zważając na profesjonalizm (jak zwykle ;) ) i przystępną cenę polecam zakup drukarki: HP Deskjet 1050
Osobiście jestem posiadaczem tego sprzętu i nie spotkałem się jeszcze z jakąkolwiek wadą.

Szczegółowa specyfikacja mojego autorstwa: Klik
  • 0

#4 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 09 04 2011 - 13:53

Do użytku domowego nie kupisz urządzenia laserowego - wielofunkcyjnego za 400zł - może jakąś używkę z allegro.
Dobrym zakupem i relatywnie tanim w eksploatacji będzie : CANON PIXMA MP495
  • 1

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 04 2011 - 16:10

Ja osobiście odradzam zakup HP Deskjet 1050 oraz innych drukarek z kompaktowymi pojemnikami na atrament. Jest to fatalna wada i utrudnia uzupełnianie atramentu kolorowego w takich pojemnikach oraz ich kontrolę ilości atramentu. Bo nie można dopuścić do całkowitego wyczerpania atramentu inaczej głowica ulega trwałemu uszkodzeniu a konkretnie dysze doprowadzające dany kolor atramentu, czyli jak skończy się żółty to dysze od żółtego ulegną uszkodzeniu.
Polecam każda inną byle by miała osobny pojemnik na każdy kolor atramentu.
Koszt eksploatacji takiej drukarki jest o wiele niższy niż eksploatacja drukarki z pojemnikami kompaktowymi zamienniki takich pojemników są stosunkowo drogie w stosunku do samego atramentu.



  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 20 04 2011 - 16:37

i tu sie z kolega zgodze. tez mam drukarke hp 1050 i nie mam z nia zadnych problemow napełnialem juz jedna kasete koszty sa nie wielkie bo za czarny zaplacilem20zl a za kolor35zl a drukareczka sie sprawdza znakomicie:) nawet jka nie drukowalem ponad 2tyg wlaczylem ja i nic jej nie bylo.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych