Skocz do zawartości


Zdjęcie

[300zł] Wybór skanera do zdjęć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Glocki

Glocki

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 04 2011 - 14:56

Ostatnio zauważyłem że zdjęcia z mojej kolekcji powoli tracą na jakości i chciałbym dokonać ich archiwizacji. Myślałem o jakimś fotolabie ale jest ich naprawdę sporo, a skaner i tak się przyda. Czy do 300 zł można kupić rozsądny skaner, którego użycie nie spowoduje dalszej utraty jakości fotek? Na co zwrócić szczególną uwagę (parametry) przy zakupie?

  • 0

#2 szmyk

szmyk

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 04 04 2011 - 18:58

Co do parametrów to teraz wszystkie skanery oferują wysokie rozdzielczości głębie itp. Oprócz tych parametrów dość istotnym wskaźnikiem mówiącym o jakości skanera jest jego gęstość optyczna (współczynnik Dmax). Mówi ona o tym jak skaner jest w stanie rozróżniać szczegóły w najciemniejszych i najjaśniejszych miejscach obrazu. Do skanerów często również dołączane jest oprogramowanie pozwalające na korekcję skanowanych materiałów, w szczególności zdjęć. w okolicach 350 zł całkiem niezłą propozycję stanowi Epson V330 Photo http://www.ceneo.pl/9198727 z przystawką do skanowania klisz. Jest to jeden z nielicznych skanerów CCD jeśli nie jedyny w tej cenie z gęstością optyczną 3.2. Ma też dołączone oprogramowanie do odnawiania starszych zdjęć i klisz.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 04 04 2011 - 20:50

Zamiast samego skanera kup sobie to : Canon , cena 305zł plus koszt przesyłki.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych