Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 kompy w LANie i net na wszystkich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Arkus

Arkus

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 03 05 2007 - 17:16

Witam.Chce połączyć 3 kompy w sieć LAN i do tego zrobić zeby na każdym z nich był net.Mógłby mi ktoś doradzić co trzeba kupić i jak to wszystko skonfigurować?jaki sprzęt itd.
Z góry dziękuje.

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 04 05 2007 - 12:40

Witam.Chce połączyć 3 kompy w sieć LAN i do tego zrobić zeby na każdym z nich był net.Mógłby mi ktoś doradzić co trzeba kupić i jak to wszystko skonfigurować?jaki sprzęt itd.
Z góry dziękuje.


Witam.

Ja wiem, że to duży wysiłek dla niektórych użyć 'Szukaj' ale wystarczyło spojrzeć dosłownie 5 postów poniżej...

"
Na początek dobrze by było wiedzieć, w jaki sposób uzyskuje Pan dostęp do internetu. Czy provider dostarczył modem, do którego podłączony jest kabel telefoniczny, czy zakończony jest wtyczka rj-45 która wpina Pan do karty sieciowej?

2) Router. Daje dużo większą swobodę bo komputery działają niezależnie od siebie w sieci. Jeden pc'et nie musi być włączony, żeby reszta miała dostęp do sieci. Otoczenie sieciowe to też kwestia oczywista. Tu jest link do routera, z wbudowanym modemem adsl. Sam używam tej marki w kilku miejscach i jest to coś na zasadzie "skonfigurować, postawić, zapomnieć" wink.gif Lub jeśli ma Pan kabel już na wtyczce do karty sieciowej to polecam zainteresować się tym modelem.

Router to rzecz jasna wydatek większy, ale wart uwagi.
"
---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych