Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 Sygnały. Komputer nie uruchamia się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 internauta_sejsmiczny

internauta_sejsmiczny

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 04 2012 - 04:42

Witam

Posiadam dość stary komputer, jak na swoje lata dawał rade, był raz naprawiany z powodu dostania sie płynu prawdopodobnie do środka skrzynki ( w skutku sie spalił) po naprawie pracował dobre 2 lata.
W dzisiejszym dniu wyciągnąłem z niego kość ramu (1gb Kingston), pozostawiajać aktualnie w komputerze kość (512mb Kingston) po uruchomieniu komputera system windows załądował sie, pracował poprawnie, choć był troche zamulony (dysk twardy był dość zawalony oraz posiadał mało RAM'u (512mb)) po pewnym czasie próbowałem ponownie włożyć kość RAM'u (1GB) do PC'ta (oczywście uprzednio odłączając główne zasilanie w dwóch przypadkach) i po włożeniu kości, systemu komputer z wnetrza zaczął oddawać dziwne głośne dźwięki-3 piszczące sygnały) monitor nie reagował.
Co może być przyczyną nie uruchomienia się systemu oraz co oznaczają wydawane sygnały?
Komputer od nowości posadał 1 kość RAM'u (256mb) nie pamiętam jakiej firmy, napewno od producenta komputera, lecz napewno nie Kingston. W późniejszym czasie pozbyłem sie tematego RAM'u i zakupiłem kości Kingstona ( 1GB i 512MB) lecz przy wymianie tez mialem problem z zain stalowaniem nowego sprzętu.
Może mi ktoś mniej więcej objaśnić co jest na rzeczy? Jakas poważna usterka czy też mozliwe np. złe podłączenie czegokolwiek do płyty głównej lub też brak pierwotnego RAM'u?
Prosze o pomoc każdego kto ma pojęcie jakiekolwiek o tego typu sprawach, z góry bardzo dziękuje za pomoc!

Mniej wiecej dane sprzętowe :

Procesor : Intel 2,7Ghz
Karta graficzna/muzyczna jest zintegrowana z procesorem
Płyta główna : 775i65GV - (http://www.asrock.co...?model=775i65gv)
dysk twardy: 80GB

Wiek komputera na oko z 5-6 lat.

Internauta..! Pozdrawiam!

  • 0

#2 marek500

marek500

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 09 04 2012 - 02:09

Trzy sugnały w Ami bios to mówi nam o złej pamięci.Zainstaluj tylko 1Gb i zobacz czy ruszy(wskazuje na to że to ona jest uszkodzona).Ta płyta nie obsługuje więcej niż 2Gb

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: piszczenie komputera sygnał BIOSu uruchomienie komputera włączenie komputera nie uruchamia się komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych