Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 routery- problem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vv92

Vv92

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 17 11 2008 - 20:13

Więc... mam neta z sąsiadem :D no i u niego jest router i idzie do mnie kabel. Chciałem podłączyć kompa z kartą sieciową bezprzewodową przez wifi do urządzania, które wysyła sygnał wifi z netem u mnie(czyli router z wifi, do którego wpięty jest kabel, który idzie od sąsiada także z routera)... No i podłączam to, urządzenia się ładnie znajdują jako sieć przez wifi tylko net nie działa... Podejrzewam, że to przez ip bo się kłócą... Tzn. u sąsiada router daje jedno ip, a u mnie znowu drugi router chce to ip zmienić i wysłać przez wifi... Idzie to jakoś obejść. podłączyć?
PS. Tak w ogóle to witam wszystkich, to mój 1 post na tym forum, proszę o odpowiedź... :P
Dodam, że kombinuję tak z tym podłączeniem bezprzewodowym, bo chciałbym, żeby przez wifi działał net na kompie stacjonarnym i na laptopie.

  • 0

#2 jerzy601

jerzy601

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 12 2008 - 10:36

Więc... mam neta z sąsiadem :) no i u niego jest router i idzie do mnie kabel. Chciałem podłączyć kompa z kartą sieciową bezprzewodową przez wifi do urządzania, które wysyła sygnał wifi z netem u mnie(czyli router z wifi, do którego wpięty jest kabel, który idzie od sąsiada także z routera)... No i podłączam to, urządzenia się ładnie znajdują jako sieć przez wifi tylko net nie działa... Podejrzewam, że to przez ip bo się kłócą... Tzn. u sąsiada router daje jedno ip, a u mnie znowu drugi router chce to ip zmienić i wysłać przez wifi... Idzie to jakoś obejść. podłączyć?
PS. Tak w ogóle to witam wszystkich, to mój 1 post na tym forum, proszę o odpowiedź... :)
Dodam, że kombinuję tak z tym podłączeniem bezprzewodowym, bo chciałbym, żeby przez wifi działał net na kompie stacjonarnym i na laptopie.



Witam od sąsiada masz kabel podlącz pod switch i ze swicha daj kabel na WAN w routerze i bedzie wszystko grac miałem taki sam problem i znalazlem na innym forum odpowiedz i teraz mi wszystko śmiga

  • 0

#3 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 07 12 2008 - 12:32

jest drugie rozwiazanie, pod kabel zamiast swojego pc podepnij u siebie router wifi z ap (nie musi byc ADSL) i kablem podpinasz sie AP (router)-PC i deugim komputerem WIFI- AP(router)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych