Skocz do zawarto艣ci


Zdj臋cie

2 internety na 1 routerze


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adrninistrator

Adrninistrator

    Nowy

  • 4 post贸w

Napisano 16 05 2007 - 22:15

Witam!
Jestem wlascicielem malej sieci ( na 7 domow ), internet rozpinam keblem i przez wi-fi. Mam lacze neostrady ( 1 mb/s ) ale to lacze powoli juz nie wystarcza na tyle osob poniewaz jedni chca sciagac dniami i nocami a inni chca grac. Wzialem lacze radiowe u kolegi na probe ( 3 mb/s ) mam je na osobnym komputerze i chce zrobic tak ( jesli sie da ) zeby to lacze co mam polaczyc z tym drugim ( ktore wychodzi z komputera ) do mojego routera ktory wysyla sygnal. Istnieje taka opcja ? Mam router http://www.mmv.pl/produkty_new/szczegoly.p...;id_produktu=19

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 post贸w

Napisano 17 05 2007 - 07:30

Witam.

zeby to lacze co mam polaczyc z tym drugim ( ktore wychodzi z komputera ) do mojego routera ktory wysyla sygnal. Istnieje taka opcja ?


Niestety, ale to nie wypali. Nie mo偶na pod艂膮czy膰 dw贸ch sieci do jednego routera i jednoczesnego ich obs艂ugiwania. Ka偶da si臋 jak zapewne wiesz, wymaga w艂asnych ustawie艅 - w przypadku Neo jest to identyfikator i has艂o, a kolejna rzecz to zmienne IP przy ka偶dym pod艂膮czeniu. W przypadku sieci lokalnych (osiedlowych) provider wymaga ustawie艅 typu - bramy, maski, dns'y kt贸re pozwalaj膮 pod艂膮cza膰 si臋 do przeznaczonego dla danego terenu serwera. Niestety, ale nie zrobisz tego w jednym routerze. Jedyne wyj艣cie chyba, to pozostawi膰 jeden router z 1mb neo do gry i przegl膮dania sieci, a te 3 mb postawi膰 dla ludzi 艣ci膮gaj膮cych du偶o danych...

//ps. Swoj膮 drog膮, czy TPSA wystawia dodatkowe dokumenty zezwalaj膮ce na dzielenie 艂膮cza internetowego po za obr臋b lokalu, w kt贸rym si臋 ono znajduje?


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 Wil

Wil

    Obserwator

  • 7 post贸w

Napisano 17 05 2007 - 11:50

Niestety nie ma szans na takie zabawy. Jedynie co mo偶esz zrobi膰 to dokupi膰 drugi router i pozostawi膰 u偶ytkownikom do wyboru, neo albo radi贸wk臋. Przyj膮膰 jakie艣 sensowne zasady i zobaczy膰 jak si臋 sprawdza takie rozwi膮zanie. A tak na marginesie 1Mb/s na 7 dom贸w? hoho..
  • 0

#4 Adrninistrator

Adrninistrator

    Nowy

  • 4 post贸w

Napisano 17 05 2007 - 16:54

ja mam neostrade na firme, coprawda na samym poczatku mial byc DSL ale ze nie mam swiatlowodu to mi go nie zaloza wiec dali mi neostrade i pytali sie mnie czy bedzie ona wykozystywana poza budynkiem, to powiedzialem ze tak.
  • 0

#5 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 post贸w

Napisano 17 05 2007 - 19:12

ja mam neostrade na firme, coprawda na samym poczatku mial byc DSL ale ze nie mam swiatlowodu to mi go nie zaloza wiec dali mi neostrade (...)


1. NIe bardzo rozumiem, przecie偶 na DSL nie musi by膰 艣wiat艂ow贸d. U w pracy jest DSL a nie ma 艣wiat艂owodu.

(...) i pytali sie mnie czy bedzie ona wykozystywana poza budynkiem, to powiedzialem ze tak.


2. Pewno poza budynkiem, ale w obr臋bie firmy. Regulamin NEO umo偶liwia rozdzielenie sygna艂u na wiele komputer贸w, ale tylko i wy艂膮cznie w obr臋bie posesji jednego w艂a艣ciciela. Ja te偶 mam WIFI na NEO i czasami korzystam... w altance w ogr贸dku i nie 艂ami臋 tym regulaminu! :P

Wracaj膮c do meritum problemu to wyczerpuj膮c膮 odpowied藕 da艂 HUGSTER. Udost臋pniaj膮c NEO s膮siadom 艂amiesz regulamin.
  • 0

#6 shadow of fight

shadow of fight

    Sta艂y u偶ytkownik

  • 241 post贸w

Napisano 18 05 2007 - 00:28

zamiast kombinowa膰 z drugim 艂膮czem to nie mo偶esz po prostu wykupi膰 od nich wi臋kszej przepustowo艣ci np nie wiem 3 czy 6 MB tak czy siak 艂膮czy sie to z kosztami
  • 0

#7 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 post贸w

Napisano 18 05 2007 - 07:53

...tym bardziej, 偶e na 7 os贸b to naprawd臋 niewiele b臋dzie kosztowa膰. Nie b臋dziesz musia艂 nawet wymienia膰 modemu bo Cerebus wydoli (nie wszystkie modemy z NEO mog膮 pracowa膰 na 6 Mbps).
  • 0

#8 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 post贸w

Napisano 18 05 2007 - 12:09

Witam.

Ja te偶 'szed艂 bym' w takim przypadku w kierunku powi臋kszenia transferu a nie pchania si臋 w dodatkow膮 sie膰. Po za tym przecie偶, mo偶esz ustawi膰 ka偶demu userowi sta艂y transfer - np. 60kb/s i niech rz膮dz膮. Jeden drugiemu nie b臋dzie 'podbiera艂' i jest to najsprawiedliwsze rozwi膮zanie jakie przychodzi mi do g艂owy.

Co do zasad rozdzielania, to tak jak powiedzia艂 @Jotgie. Mo偶esz go rozdziela膰, ale w obr臋bie posesji/lokalu. Udost臋pnianie 艂膮cz膮 po za ten obszar i pozyskiwanie z tego korzy艣ci maj膮tkowych to ju偶 rzecz nielegalna i karalna. No ale ja w TPsa nie pracuje (dzi臋ki Bogu) i w regulaminie forum s艂owa o tym te偶 nie ma - wi臋c mi to egal.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych