Skocz do zawartości


1995ziutek

Rejestracja: 05 maj 2016
OFFLINE Ostatnio: 21 02 2017 21:18
-----

Moje posty

W temacie: Problem z bootowaniem płyt

23 05 2016 - 22:59

Jak zamieniłem podłączenie napędu CD z IDE2 na IDE1 to zaczęło działać bo pojawił się komunikat Boot from CD-ROM, ale tylko za pierwszym razem bo po kolejnych uruchomieniach komputera znowu nic nie działało nawet po ustawieniu zworki na CD i HDD na Master. Odłączyłem stację dyskietek, dałem kable IDE z innego komputera, wypróbowałem wszystkie możliwe ustawienia zworek na CDROM oraz HDD, próbowałem to i z jednym i z drugim napędem CD i niestety dalej nic nie działało.

 

Czy jest możliwe, że problemy z tym komputerem biorą się z uszkodzonej płyty głównej?


W temacie: Problem z bootowaniem płyt

09 05 2016 - 23:49

Próbowałem ustawić napęd CD jako pierwszy, ale niestety nie ma możliwości żadnego wyboru. Poniżej na zdjęciach widać jakie opcje są dostępne


W temacie: Problem z bootowaniem płyt

07 05 2016 - 00:43

Wyjęcie baterii niestety nic nie zmienia. Czy napędy CD są podłaczone prawidłowo to nie wiem, ale nawet jak próbowałem uruchomić z dyskietki Dysk Startowy Windows 98 to nie ma żadnej reakcji, a na innym komputerze ta sama dyskietka uruchamia się natychmiast.

 

Ten komputer niestety nie ma uruchamianego ekranu na którym wybiera się z czego bootować, da się jedynie klawiszem DEL załączyć ustawienia BIOS.