Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem przy przenoszeniu systemu z HDD na SSD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 destro7

destro7

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 03 09 2013 - 19:20

Mam problem przy przenoszeniu systemu. Posiadam lapka Dell Inspiron 7720 z Win7 HP x64. Dysk standardowy to HDD 1 TB. Dodatkowo zakupiłem dysk SSD Samsung 840 Pro 128GB. Dysk HDD z pierwszego slota na dyski w lapku przełożyłem do drugiego slota, a dysk SSD wstawiłem w miejscu HDD. Zrobiłem kopię bezpieczeństwa programem Dell DataSafe Local Backup, którą nagrałem na pena.

Gdy odpalam kompa to wiadomo, pojawia się ekran startowy Della, a później komunikat, że nie znaleziono systemu. No ale to proste, ponieważ na pierwszego slota włożyłem nowy dysk SSD, który systemu nie ma. Jeżeli klikne wtedy jakiś klawisz to odpala się ekran odzyskiwania systemu dellowskiego programu(patrz wyżej) z pena albo w ekranie ustawiania kolejności bootowania ustawie, żeby odpalił plik z pena to również odpala się to samo. Przechodzę przez tego kreatora odzyskiwania systemu, no i rzeczywiście włącza się najpierw formatowanie a później instalowanie systemu tylko, że to wszystko się dzieje na dysku HDD, a nie SSD. I tu mój problem. Nie wiem jak to zrobić, żeby kopie systemu fabrycznego postawić na dysku SSD. W tym kreatorze o którym przed chwilą pisałem nie ma żadnej opcji wyboru na którym dysku to instalować ani nic w ten deseń. Przy nagrywaniu kopii była opcja, że można ją nagrać na penie (co wybrałem) lub na płytach DVD, których niestety nie miałem na stanie. Może to mieć jakiś wpływ na jakim nośniku to nagrałem?

Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem już co mogę jeszczę zrobić. Z góry dzięki.

 



  • 0

#2 Gość_andrzejewski_*

Gość_andrzejewski_*

Napisano 21 09 2013 - 13:41

moga wystepowac takie problemy w laptopach, najlepszy sposób to zainstalowanie od nowa systemu na ssd



  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 21 09 2013 - 18:47

Zgadzam się, ponadto przy odzyskiwaniu bajt za bajtem(w większości programów) powstaje problem z wyrównaniem danych do początku partycji.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: System HDD SSD



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych