Skocz do zawartości


Zdjęcie

[INTEL] Celeron D 351 czy warto zmienić na Pendtium D 805


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neverkilled

Neverkilled

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 07 2007 - 18:51

Witam !
Tak jak w temacie, czy będzie jakiś widoczny skok wydajności jeśli przesiądę się z Celerona D 351 3.2 Ghz na Pentium D 805 2x2.66 Ghz ??
Czy w grach zauważe jakiś skok w wydajności ??. Mam kartę graficzną Geforce 7600 GS.

  • 0

#2 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 22 07 2007 - 19:59

Oczywiście, skok wydajności będzie dość duży.

  • 0

#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 22 07 2007 - 20:13

Zgoda, ale Pentium D to już historia - procesor ten nie jest już produkowany.
D805 to pierwszy procesor z układem z dwoma rdzeniami - nie mylić z procesorem 2-rdzeniowym! Różnica polega na tym, że układ 2-rdzeniowy to właściwie dwa procesory (dwa rdzenie) wyprodukowane w osobnych procesach produkcyjnych i zmostkowane (Pentium D, Intel Core Dual, Athlon 64 X2), natomiast 2-rdzeniowy to jeden procesor wyprodukowany w jednym procesie produkcyjnym od razu z dwoma rdzeniami (jak np. Intel Core 2 Duo).

I tu cytat z WIKIPEDII:

Analizując osiągi Pentium D należy pamiętać, że nie jest to typowy procesor dwurdzeniowy, ale raczej dwa procesory umieszczone w jednej obudowie co pociąga za sobą problemy z "wąskim gardłem" na magistrali FSB podobne do tych z jakimi borykają się dwuprocesorowe systemy z procesorami Xeon.


Dlatego też układy 2-rdzeniowe oznacza się prędkością obu rdzeni a te drugie - 1 rdzenia.
Przyjmuje się, że np. Pentium D 3,0 GHz jest równoważny (oczywiście w przybliżeniu!) w zastosowaniach wydajnością C2D 1,8 GHz

Żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentium_D
  • 0

#4 Neverkilled

Neverkilled

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 07 2007 - 20:43

Może i Pentium D to historia, ale za 179 zł chyba opłaca się kupić wersje 805 nową , znalazłem też na aukcji trochę używany Pentium D 820 , ale jest to licytacja, więc poczekam do końca aukcji, może będzie nawet taniej :) .
  • 0

#5 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 22 07 2007 - 22:08

Skoku wydajnosci prawie zadnego nie odczujesz bo mało która gra gra wykorzystuje dwa rdzenie. Moim zdaniem niespecjalnie oplaca sie brac PentiumD jak za 250 zł możesz mieć nowe, na gwarancji Pentium Core 2 Duo które wciąga nosem PentiumD - no chyba że masz starą płytę główną która nie obsługuje C2D
  • 0

#6 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 24 07 2007 - 11:01

Skoku wydajnosci prawie zadnego nie odczujesz bo mało która gra gra wykorzystuje dwa rdzenie. Moim zdaniem niespecjalnie oplaca sie brac PentiumD jak za 250 zł możesz mieć nowe, na gwarancji Pentium Core 2 Duo które wciąga nosem PentiumD - no chyba że masz starą płytę główną która nie obsługuje C2D

Mylisz się, twierdzisz, ze Celek 3,2 jest wydajniejsze od PD 2,66 ? Przykład, skoro nie wykorzysta w grze dwóch rdzeni to równa się z P4 o zegarze 2,66, a on jest wydajniejszy od Celka 3,2
  • 0

#7 Neverkilled

Neverkilled

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 07 2007 - 13:43

No to fajnie :) Gdzieś wyczytałem, że jest prawie dwukrotnie wydajniejszy od tego Celka, a jeszcze jak się podkręci to cho cho :). Podobno chodzi prawie u wszystkich na 3,6 Ghz bez podnoszenia napięcia i zmiany standardowego chłodzenia.Procesorek już kupiłem teraz czekam na paczkę , dzięki Wam z info ;).
  • 0

#8 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 24 07 2007 - 14:27

Mylisz się, twierdzisz, ze Celek 3,2 jest wydajniejsze od PD 2,66 ? Przykład, skoro nie wykorzysta w grze dwóch rdzeni to równa się z P4 o zegarze 2,66, a on jest wydajniejszy od Celka 3,2

Przykład:
http://pclab.pl/art11940-5.html
Jak widać zegar w zegar wielkiej różnicy nie ma, myslę że celek 3,2 bedzie porównywalny do pentium 2,66. Tak więc skoku wydajności nie będzie, chyba że w aplikacjach dwurdzeniowych, których mało

No to fajnie :) Gdzieś wyczytałem, że jest prawie dwukrotnie wydajniejszy od tego Celka, a jeszcze jak się podkręci to cho cho :). Podobno chodzi prawie u wszystkich na 3,6 Ghz bez podnoszenia napięcia i zmiany standardowego chłodzenia.Procesorek już kupiłem teraz czekam na paczkę , dzięki Wam z info ;).

Jest dwukrotnie wydajniejszy w aplikacjach które wykorzystują dwa rdzenie - a te policzysz na palcach jednej ręki. W pozostałych wielkiej zmiany nie odczujesz. Jak juz kupiłeś to zresztą nie ma o czym gadać - w praktyce sprawdzisz czy się opłacało.
  • 0

#9 Neverkilled

Neverkilled

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 07 2007 - 16:06

Testowałem w 3dmarku 2006 proca swojego to miałem koło 750 punktów, a w jakimś teście znalazłem test tego Pentiuma i w tym samym 3marku miał ponad 1200 punktów.
  • 0

#10 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 24 07 2007 - 16:33

Bo 3dmark kozysta z dwóch rdzeni - dlatego był bardziej wydajny. Niestety gry nie kozystają z dwóch jajek, a 3dmarka ciężko pograć.
  • 0

#11 Neverkilled

Neverkilled

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 07 2007 - 16:53

Eh tam to się przekonam czy tak rzeczywiście jest, ale przynajmniej będę miał radochę, że mam dwa rdzenie w kompie :).

  • 0

#12 Gość_foh_23_*

Gość_foh_23_*

Napisano 05 09 2007 - 15:38

Mam pentiuma d805. Z tym podkręcaniem to zależy od płyty ale ja na szajsowatym P5VD2-MX podkręciłem go na 3.2GHz bez podnoszenia napięcia, tyle że w codziennym użytkowaniu wyszło że nie jest stabilny. W orthosie potrafił się rozgrzać do 57 stopni przy max obrotach wentylatora boxowego. Wprawdzie było to w ciepłe dni ale pomyśl że podkręcasz takiego na 3.6 i podbijasz mu jeszcze napięcie. Za nic w świecie na boxie nie da rady. Nie mówiąc już o hałasie od którego głowa boli. Należy zauważyć też że jest to procek łakomy na prąd i musisz mieć dobrą zasiłkę do jego kręcenia.

Nie wiem jak wypada do niego celek ale mogę Ci powiedzieć że ogólnie ten procek to niestety cienias. Już w Quake4 da o sobie znać jak grasz w sieci. Różnica między 2.66 a 3.2 w tej grze jest już odczuwalna (czyli default vs OC). A za chyba 230 zeta mogłeś już mieć e2140. No cóż szkoda.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych