Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forum IPB zgodne z urządzaniami przenośnymi(update Google Algorytm)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 06 2015 - 12:09

Kilka tygodni temu pojawiła się najnowsza wersja forum IPB 3.4., która została przez IPS uznana za ostateczną(3.4.8) i tym samym zamyka to dalsze wspieranie skryptu. Niestety pomimo swojej świeżości nie rozwiązuje ona palącego problemu braku zgodności skryptu IPB z urządzeniami mobilnymi według Google. Na pierwszy rzut oka forum wygląda dobrze na ekranach naszych smartfonów, ale googlebot widzi je jak.. użytkownik komputera stacjonarnego. Co za tym idzie według aktualizacji algorytmu - strona nieprzystosowana do urządzeń mobilnych zostaje umieszczona niżej w rankingu niż konkurencyjne witryny wspierające urządzenia mobilne. Testy można wykonać w prosty sposób - wystarczy wpisać frazę na którą pozycjonujemy nasze forum na PC oraz komórce i sprawdzić naszą pozycję.

Czy jest to niekorzystne dla naszej witryny? Łatwo oszacować przy pomocy narzędzia Google Analytics. Przykładowe wyniki:

 

pre_1433756982__kategoria_urzadzen_googl

 

Dlatego zachęcam wszystkich do wykonania niezbędnych zmian w skrypcie, aby skorzystać z przywilejów najnowszej aktualizacji rankingu Google.

 

IPB przyjazne urządzeniom mobilnym PORADNIK

 

  1. Sprawdzamy czy nasze forum jest zgodne z wytycznymi Google na stronie: Test zgodności z urządzeniami przenośnymi.

    /uploads/imgs/pre_1433757343__ipb_test_zgodnosci_z_urzadzeniami_przenosnymi_google.jpg

    Pozytywny komunikat może wystąpić wyłącznie na forach z zainstalowanym dodatkiem Tapatalk i tylko w niektórych wersjach! Aktualizacja do najnowszej wersji Tapatalk powoduje pojawienie się komunikatu o błędach ponownie..
     
  2. Wchodzimy do ACP i z listy po lewej stronie wybieramy: Narzędzia -> Zarządzanie klientami użytkownika -> Dodaj nowego klienta
  3. Wypełniamy pola jak na obrazku:

    pre_1433757554__googlebot_mobile_klient_

    I zapisujemy zmiany.
  4. Uruchamiamy ponownie test z punktu 1. W większości wypadków spowoduje to błąd, dlatego polecam wykonanie dalszych kroków instrukcji..
  5. Przechodzimy do pozycji w menu Narzędzia: Pamięć podręczna, a następnie: Aktualizuj całą pamięć.
  6. Po wykonaniu powyższej czynności uruchamiamy ponownie test z punktu 1. Jeśli to nie pomoże to ostatnim krokiem jest punkt 7. Podobno w wersji forum IPB 3.4.7-8 nie trzeba instalować tego dodatku, ale nie miałem okazji sprawdzić tego w praktyce.
  7. Wchodzimy na stronę IPS i ściągamy na dysk rozszerzenie: Google Mobile Friendly Website
  8. Instalujemy rozszerzenie z pozycji menu: Aplikacje i moduły -> Rozszerzenia i +Instalacja

    pre_1433758081__xml_instalacja_dodatku_i
     
  9. Ponownie sprawdzamy zgodność naszej witryny z wytycznymi(z punktu 1). Efekt powinien być taki:

    pre_1433758136__strona_przystosowana_do_


  • 2

#2 C47

C47

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 08 10 2015 - 13:07

Kurcze, wykonałem całą instrukcję razem z instalacją dodatku w panelu i nadal mam te trzy błędy przy analizowaniu swojego forum. Sprawdzałem też trzykrotnie czy nie popełniłem żadnego błędu i niestety wszystko wykonałem według instrukcji :/

 

Moja wersja forum to 3.4.8

 

 

Edit:

 

Aha, już wiem, we wzorcu nie można nic wpisywać bo wtedy wyrzuca nadal błędy...



Użytkownik C47 edytował ten post 08 10 2015 - 13:09

  • 0

#3 visera

visera

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 07 09 2016 - 06:54

Czy jest możliwość by fora oparte na skrypcie IPB v. 3.4.8 były przystosowane do urządzeń mobilnych według testu zgodności google? Pytam, gdyż ostatnio spędziłem sporo czasu na konfiguracji własnego forum wedługo tutoriala powyżej aczkolwiek chyba google zmieniło algorytm testu zgodności, gdyż testy są oblewane. 

 

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=PL&url=http%3A%2F%2Fwww.forum.tweaks.pl%2F

 

Czy ktoś może uporał się z tym problemem, jeśli tak to bardzo bym prosił o aktualizację do instrukcji.


Użytkownik visera edytował ten post 07 09 2016 - 06:54

  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 13 09 2016 - 11:23

Niestety pozostaje zapytać support IPB.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: IPB



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych