Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to pasuje ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 11 02 2016 - 01:09

Witam! 

 

Chciałem zapytać czy taki zestaw podzespołów do siebie pasuje, ładnie to będzie grało razem, czy może coś trzeba zmienić. Oraz 2 dodatkowe pytania, czy to chłodzenie jest potrzebne ten silentium fortis oraz czy do tej pamieci RAM bedzie w przyszłosci mozna cos dołozyc? Jestem amatorem w tej dziedzinie, prosze o pomoc. Pozdrawiam smile.png

 

Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K)

Płyta główna Gigabyte GA-Z170-D3H, Z170, DualDDR4-2133, SATAe, HDMI, DVI, D-Sub, Type-C, ATX (GA-Z170-D3H)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD)

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-8GVRB)

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Dysk SSD SanDisk Plus 120GB SATA3 (SDSSDA-120G-G25)

Zasilacz EVGA 600W

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB



  • 0

#2 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 11 02 2016 - 10:58

Zamierzasz podkręcać procesor?

Jaki masz budżet?

Jaki masz monitor?

Kiedy to będziesz kupował?



  • 0

#3 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 11 02 2016 - 13:51

Myśle że będe podkręcać nie od razu, ale po jakimś czasie, zresztą cena miedzy tym procesorem co chce z mozliwoscia podkrecania od tego bez tej opcji jest jakies 100zł drozsze + ten fortis do chłodzenia ale on jest cichszy niż to co chlodzi co jest w pakiecie do procesorow bez mozliwosci podkrecania, to mi na ręke. Chyba że jest jakaś róznica wydajnościowa czy coś takiego że jak kupie procesor z opcja podkręcania i go nie podkrece to bedzię ogolnie gorzej chodziło niż procesor co nie ma opcji podkrecenia?? Prosiłbym tutaj o wytłumaczenie.

 

Budżet to na ten zestaw wydaje 4400zł co tam jest, na tyle mi w sklepie to wycenili myśle że to nie jest jakoś drogo.

 

Monitor dokupuje do tego taki żeby to wykorzystywał w 100%, ale nie taki 144hz bo czytałem że to głownie do fps-ow a ja w takie gry praktycznie wogole nie gram. Przy okazji byłbym wdzieczny za jakies propozycje monitora, tak ok 1000zł +/- co by wykorzystywał to w 100% max 23 cale, bo odległośc moich oczu do monitora to jakieś 75cm, nigdy nie miałem takiego dużego 23+ nawet nie miałem w tym formacie 16;9 tylko tego starszego 4:3 to niewiem do konca jak to jest ale wydaje mi sie że te 23cale to juz bedzie dużo.

 

Kupować będe w przyszłym tygodniu.

 

Bardzo prosze o pomoc.


Użytkownik michull edytował ten post 11 02 2016 - 13:54

  • 0

#4 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 11 02 2016 - 14:23

Ja też siedzę jakieś 75cm od monitora, mam 24" i na mniej bym już nie zamienił, także wiesz, to mocno subiektywna kwestia ;)

 

Co z obudową? Bo nie ująłeś jej w zestawieniu z pierwszego postu. Masz jakąś? Jeśli tak to jaki dokładnie model?


  • 1

#5 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 11 02 2016 - 21:17

Hmm tzn ja uważam obudowe za najmniejszy problem. Pierwsze chce dobrać wszystkie części i jak już bede wiedział na 100sto procent te rzeczy to dopiero do tego odpowiednią obudowe. 

 

No będę musiał przemyśleć chyba ten monitor jeszcze, tv jak kupiłem 50cali to też sie duzy wydawał a na mniejszy już bym nie zmienił :D


  • 0

#6 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 12 02 2016 - 11:32

No to się mylisz, bo obudowa to nie jest wcale najmniejszy problem. Przy zestawie za takie pieniądze, szczególnie jak chcesz podkręcać procesor, a do tego biorąc kartę, która też swoje z gniazdka wciągnie nie pasuje tego wkładać do obudowy za 50 złotych, bo się tylko wszystko grzać będzie niepotrzebnie.

 

http://www.morele.net/inventory/info/sHLO5Q/

 

4400 bez SSD, ale za to z porządną obudową.

 

Gdyby jednak uciąć dwie stówki z monitora to wtedy możesz do koszyka dorzucić SSD i taki monitor

http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-ssd370-128gb-sata3-ts128gssd370s-732386/

http://www.morele.net/monitor-dell-p2414h-3lata-gwarancji-next-business-day-606671/

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.


  • 1

#7 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 15 02 2016 - 01:24

Myśle że źle mnie zrozumiałeś albo źle to napisałem. To 4400 to jest cena za te podzespoły co tam pisałem, a obudowa to najmniejszy problem w takim znaczeniu że ją kupuję na końcu i ona sie nie wlicza w to 4400 i mam żałożone na nią wydać minimum 250zł dlatego mysle ze nie bedzie problemu jakiejś dopasować. Na morele kupować nie będę ale dzieki za takie rozpisanie. A SSD jest dla mnie ważny i zastanawiam się czy nie kupić wiekszego  niż jest w tym podzespole. Mam jeszcze pare pytan bede wdzieczny za odpowiedz.

 

1.Waham się czy robić to podkręcanie bo czytalem ze OC zmniejsza żywotność a chce ten komputer mieć jak najdłużej + myśle że nie jest mi aż tak potrzebny ten OC bo wydaje troche na ten komputer to taki zły nie bedzie, a ja aż takim graczem nie jestem zeby mi zalezało tak na tych kilkunastu procentach wydajnosci wiecej, no chyba że po tym jest jakas super duza roznica. Ale przejde do pytania. Nie patrząc tutaj wgl na koszty finansowe, lepiej kupić procesor z odblokowanym mnoznikiem + fortis do chłodzenia czy ten sam proc z zablokowanym bez fortisa ? Tzn czy jest tak że jak sie nie zdecyduje na OC to komp lepiej chodzi z procesorem z zablokowanym mnoznikiem niz z odblokowanym bez podkrecania ?

 

2. Gdy kupiłbym skylake 6600 z zablokowanym, to wiem że tam chyba ma chłodzenie zamontowane to można wtedy też własny cooler np tego fortisa ? bo czytałem chyba gdzies ze chłodzenie takie nie  z zestawu procesora jest cichsze ? to mozna by zrobic tak ze z tego skylake sie wylacza chlodzenia  a wlacza fortisa ?

 

3.Jakiś ten monitor ? 1000 +/- 22-24 cale  60hz co wykorzysta te podzespoł na 100%?  (tutaj już może być z morele, skadkolwiek)

 

4.Czy jak bym kupował skylake z zablokowanym mnożnikiem to wybrać jakąs inna płyte głowna niż ta ? Płyta główna Gigabyte GA-Z170-D3H, Z170, DualDDR4-2133, SATAe, HDMI, DVI, D-Sub, Type-C, ATX (GA-Z170-D3H)

 

Bardzo prosze o odpowiedzi na wszystkie pytania. 


  • 0

#8 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 15 02 2016 - 11:48

1. OC robione z głową nie zmniejsza żywotności do tego stopnia aby warto było się tym przejmować. Procesory z reguły rzadko się psują i raczej prędzej wymienisz ten sprzęt ze względu na za niską wydajność niż padnie Ci procesor podkręcony z głową. Kupowanie procesora z odblokowanym mnożnikiem i jego nie podkręcanie jest bez sensu z prostego powodu - dopłacasz wtedy za coś, z czego i tak nie skorzystasz. Jak nie podkręcasz to taniej jest wziąć zablokowany procesor.

 

2. Można osobne chłodzenie do zablokowanego procesora, ale nie jest to konieczne. Jeśli głośność standardowego nie będzie Ci przeszkadzać to można zostawić.

 

3. Ten Dell co podałem jest całkiem ok.

 

4. Przy zablokowanym Skylake weź coś tańszego typu MSI B150M Night Elf.


  • 1

#9 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 15 02 2016 - 15:49

To chyba jednak kupie z opcją OC, nie jest to jakoś gigantycznie większa cena, a jak się zdecyduje to będę mógł podkręcać. 

 

Nie zauważyłem tego Dell-a co podaleś za pierwszym razem, wybacz. Nawet mi się podoba, ale mam pytanie. Jak wejdziesz w tego linka co mi posłales z tym monitorem http://www.morele.net/monitor-dell-p2414h-3lata-gwarancji-next-business-day-606671/ to tam sa zdjecia 4 do obejrzenia i jak jest to pierwsze, to wiesz moze czy jest opcja żeby troche ten monitor obnizyc w sensie żeby jakby zjechać po tym trzonie co to trzyma w dól,  na 4 zdjeciu jest jakby to zrobione ale niewiem czy to tylko takie ujecie czy ma taka opcje. Wgl nigdy nie miałem moniotra 16;9 tylko 4;3 i te 16;9 jakos do mnie nie przemawia pewnie  temu ze nigdy nie miałem :D Dobrze sie bedzie grało na takim 16;9 w gry typu Gta5 Wiedzmin 3 itp ? bo w fps-y wgl nie gram.W razie czego robia jeszcze monitory 4;3 FULL hd zeby obslugiwaly na 100 procent  te podzespoly co tam wypisałem ?


Użytkownik michull edytował ten post 15 02 2016 - 15:50

  • 0

#10 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 15 02 2016 - 16:56

Z tego co widać w opisie to można regulować monitor na tej nóżce góra/dół. Też kiedyś do mnie nie przemawiało 16:9, ale obecnie w życiu bym do 4:3 nie wrócił. Granie na kwadracie jest bez sensu, taki format to obecnie standard. Nie ma monitorów FullHD 4:3, bo sama specyfika rozdzielczości (1920:1080) uniemożliwia przeniesienie tego do 4:3.


  • 1

#11 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 15 02 2016 - 18:48

A monitor 16:10 ? Czy one są jakieś gorsze od tych 16 : 9, niewiele sie roznia czy jak to wyglada? 

 

Dałbyś rade linka dać do jakiegoś RAM-u, takie samego jak w tych podzespołach tylko żeby była jedna kość 8gb bo słyszałem że tak lepiej.

 

Czy warto dołożyc do procesora troche więcej i kupić ten 

Procesor Intel Core i7-3770 3.4GHz LGA1155 BOX 

bo czytałem że dobry jest.

 

Ostatnie,  poleciłbyś jakieś obudowy co by pomieściły to wszystko ( tylko z tym jakby oknem ze widac do srodka czy jak to tam sie nazywa)  albo info z jakich rodzajów szukać tak za 250+/-.



  • 0

#12 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 16 02 2016 - 09:53

16:10 mają jeszcze wyższą rozdzielczość, bo zamiast 1920:1080 masz 1920:1200. Daje to jeszcze większe obciążeniem dla sprzętu no i takich monitorów jest dość mały wybór.

 

Jedną kość lepiej brać jeśli masz mało slotów na RAM. W tym wypadku będziesz miał jeszcze wolne 2 sloty, także możesz śmiało brać dwie kości.

 

i7 3770 to procesor kilka generacji wstecz, na podstawkę LGA1155, a po drodze były jeszcze 1150 i teraz 1151 ;)

 

Obudowa jeśli z oknem to chociażby taka

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m45w-pure-black-spc129-779413/



  • 1

#13 Pectu333

Pectu333

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 16 02 2016 - 11:49

16:10 mają jeszcze wyższą rozdzielczość, bo zamiast 1920:1080 masz 1920:1200. Daje to jeszcze większe obciążeniem dla sprzętu no i takich monitorów jest dość mały wybór.

 

Jedną kość lepiej brać jeśli masz mało slotów na RAM. W tym wypadku będziesz miał jeszcze wolne 2 sloty, także możesz śmiało brać dwie kości.

 

i7 3770 to procesor kilka generacji wstecz, na podstawkę LGA1155, a po drodze były jeszcze 1150 i teraz 1151 ;)

 

Obudowa jeśli z oknem to chociażby taka

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m45w-pure-black-spc129-779413/

Łatwy dostęp do wnętrza i swoją drogą ciekawy design przedstawionej obudowy.

Myślę że by jak najbardziej pasowała :)


  • 1

#14 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 16 02 2016 - 18:54

A jakieś inne karty graficznie za ok 1500 +/- ? Taka co by nie hałasowała i do OC się nadawała ? 

 

Oraz jeszcze jakieś propozycje monitorów bo narazie byla tylko jedna i nie mam porównania, najlepiej żeby był czały czarny z podstawką włacznie.

 

I może jeszcze jakaś obudowa z oknem i ew jakies podswietlenie czerwone w cenie 200-300 ? Bo bym chcial tez do porwnania.

 

Bardzo prosze o pomoc :)


Użytkownik michull edytował ten post 16 02 2016 - 18:55

  • 0

#15 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 17 02 2016 - 11:05

A jakieś inne karty graficznie za ok 1500 +/- ? Taka co by nie hałasowała i do OC się nadawała ?

Obecnie ta EVGA co podałem wygląda najsensowniej. Na inne GTX 970 nawet nie patrz, póki ta jest w cenie poniżej 1600 złotych.

 

 

Oraz jeszcze jakieś propozycje monitorów bo narazie byla tylko jedna i nie mam porównania, najlepiej żeby był czały czarny z podstawką włacznie.

http://www.morele.net/monitor-iiyama-x2483hsu-b2-593921/

 

 

I może jeszcze jakaś obudowa z oknem i ew jakies podswietlenie czerwone w cenie 200-300 ? Bo bym chcial tez do porwnania.

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z11-plus-hf1-midi-tower-z-oknem-usb-3-0-bez-psu-z11-plus-hf1-633623/

 

Ale to raczej tak jeśli koniecznie musi być czerwono.


  • 1

#16 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 18 02 2016 - 03:10

Ta obudowa co posłałeś podoba mi się, są może podobne lub takie same w kolorze zielonym ? może być drożej. 

 

Apropo tego monitora iiyama to tam nie ma matrycy IPS a słyszałem że ona lepsza jest pod gry, to jakieś propozycje z taka  może  być za ok 1000 plus minus.

 

Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K)

Płyta główna Gigabyte GA-Z170-D3H, Z170, DualDDR4-2133, SATAe, HDMI, DVI, D-Sub, Type-C, ATX (GA-Z170-D3H)

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-8GVRB)

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Dysk SSD SanDisk Plus 120GB SATA3 (SDSSDA-120G-G25)

Zasilacz EVGA 600W

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

 

bedzie to pasowało wszystko z 

 

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB GDDR5 256 Bit HDMI, DVI, 3xDP (04G-P4-3975-KR) 

 

 

I ogolnie czy to pasuje.

 

 

Lepiej brać windowsa 7 czy 10 ? bo 8ska odpada dla mnie na stoo procent. Tzn czy jest duzo lepszy ten 10 bo ja bym wolał 7.

 

 

Pojdzie na tych podzespołach co podałem GTA 5 na ultra ? 


  • 0

#17 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 18 02 2016 - 11:17

O zielone obudowy to szczerze mówiąc ciężko. Największy wybór podświetlanych jest spośród czerwonego i niebieskiego, choć na dobrą sprawę jeśli byś się uparł to można wziąć coś w stylu zwykłego Zalmana Z11 Plus albo Z11 Neo (Neo to ulepszona i bardziej przemyślana wersja) i wymienić wentylatory na jakieś z zielonym podświetleniem.

 

Ta IIyama i tak jest jednym z najszybszych monitorów na matrycy AMVA+ (choć akurat ten Dell, którego podałem rzekomo ma niski Input Lag i jest szybszy od IIyamy), a dzięki specyfikacji matrycy ma lepszą, nie srebrzącą czerń.

 

Co do zestawu to generalnie idzie to w złą stronę. W porównaniu do tego co ja Ci proponowałem:

1. Gorsza płyta główna

2. Droższe i niepotrzebnie przepłacone pamięci z wysokim radiatorem co może stanowić problem przy wielu chłodzeniach procesora

3. Gorszy SSD

4. EVGA 600W? A konkretnie? Bo takie oznaczenie może odnosić się zarówno do budżetowych modeli jak i takich, które kosztują majątek i są z bardzo wysokiej półki.

5. Fortis jest widocznie słabszy od Grandisa, a niewiele tańszy.

 

Co do Windowsa to już Twoja wola. Ja osobiście jakbym miał kupować całą nową skrzynkę z systemem to wolałbym chyba W10, chociażby ze względu na to, że do W7 nie będzie raczej DX12, a skoro Ty chcesz grać to raczej prędzej czy później Ci się to przyda.

 

 

Pojdzie na tych podzespołach co podałem GTA 5 na ultra ?

Jak ja uwielbiam takie pytania.... Testy sobie sprawdź, pełno tego w sieci jest.


  • 1

#18 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 19 02 2016 - 01:44

Ja mysłalem ze ty w tym zestawie nie zmieniałes płyty głownej dlatego tak. Ale pisza w opiniach przy tej co podałeś że jakieś problemy sa z dzwiekiem, do tej z170 sie z tym nie spotkałem a dla mnie jakos dzwieku wazna jest.

 

Do tej EVGA karty: ja nie kupuje,  na morele tylko w takim innym sklepie nie internetowym i tam akurat maja brak tej evga ale maja za to ta co podałem na poczatku Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD). Na morelach co patrzyłem opinie ma dobre, w dodatku bestseller to chyba ja wemze. Aczkolwiek sie waham jeszcze bo wiem że te karty od asusa maja to pól pasywne chłodzenie i sa cichsze. Ten geforce bedzie głosny ? nigdy nie miałem takich mocnych kart, jaki to jest poziom głosnosci tak mniej wiecej. Raczej odpada że jak bede grał na słuchawkach to bede ja słyszał? a jak bez to jak to jest ?

 

Ten zasilacz i chłodzenie wezme takie jak proponujesz.

 

A w czym jest lepszy ten tran zamiast san diska mowa o SSD. Sandisk ma szybsza predkosc zapisu, w sensie ja sie pytam nie ze opcjonuje za San diskiem.

 

Co do pamieci to o co chodzi z tym ? . Droższe i niepotrzebnie przepłacone pamięci z wysokim radiatorem co może stanowić problem przy wielu chłodzeniach procesora.

 

Czy jak bym wział ta karte co pisalem czyli ta nvide geforce 970oc to bedzie kompatybilny z ta karta z170 i ta gaming co podales? 

 

Warto kupic SSD ten ponad 200GB czy nie bedzie az takiej roznicy ?


Użytkownik michull edytował ten post 19 02 2016 - 01:46

  • 0

#19 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 19 02 2016 - 10:46

Co do problemów z dźwiękiem to zauważ, że są to problemy sprzed kilku miesięcy i dotyczą sterowników do płyty. Od tego czasu na stronie producenta ukazało się już kilka nowszych wersji sterowników, także pewnie wystarczy pobrać coś nowszego i będzie ok. Generalnie płyty z serii Gaming od MSI mają właśnie jakościowo lepszą dźwiękówkę od tej Gigabyte, także kwestia sterowników i powinno być ok.

 

Nie miałem tej karty od Gigabyte, ogólnie ja nie gustuje w kartach za takie pieniądze, ale z reguły bywa tak, że Gigabyte to głośne karty w porównaniu z konkurencją z Asusa czy MSI.

 

Transcend to zwyczajnie bardziej sprawdzony model od Sandiska. Na to co tam piszą producenci w swoich wypocinach to nawet nie patrz tylko na realne testy, a tutaj lepiej wypada Transcend.

 

Co do pamięci to chodzi o to, że te G.Skill co podałeś kosztują około 300 złotych, a te Kingstony co ja podałem 200. Stówka różnicy, a pamięci są tylko minimalnie szybsze. Do tego dochodzi kwestia, że część chłodzeń procesora (jak przykładowo Grandis) nachodzi na sloty pamięci i wysokie kości się pod nim nie zmieszczą.

 

Wszystko będzie ze wszystkim działać.

 

Kwestia rozmiaru SSD to już bardziej sprawa indywidualna. Mnie się nie pytaj czy potrzebujesz więcej niż 120GB ;)


  • 1

#20 michull

michull

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 21 02 2016 - 03:03

Hmm ale chyba jednak warto mieć lepsze te pamięci RAM ? Tzn. te są droższe chyba o 70zł czy jakoś tak no to mogą być coś lepsze, a że tak powiem ja za to płacić nie będę :D to wolałbym te droższe, to nie da się tego jakoś pogodzić ? 

 

Apropo tego SSD to chodziło mi to, wiem że jak się tam wpakuje system operacyjny to komputer szybko się włącza itd, a jak to by wyglądało że mam 120GB system na tym mam i jakieś przykładowo to gta 5 chodź niewiem czy by sie zmieściły no ale coś takiego no i do tego jakieś 200 GB zajętych na co innego na tym normalnym klasycznym twardym dysku , a druga opcja że wszystko mam na SSD, dużo płynniej chodzi w tej drugiej opcji ?? Warto dołożyc do wiekszego dysku ? 

 

No i jeszcze ten monitor zalezy mi bardzo na tej matrycy IPS, ten dell jest fajny ale jednak zdecydowałem że musi być cala czarna ta obudowa, to może jakieś propozycje jeszcze fajnych monitorów ? 



Użytkownik michull edytował ten post 21 02 2016 - 03:04

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych