Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ładowanie baterii Lenovo n200


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Technoboy

Technoboy

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 13 01 2009 - 21:36

Witam!

Mam pytanie, co ładowania baterii. Pewnie mnie wyśmiejecie, ale naprawdę nie wiem na czym polega. Próbowałem coś znaleźć na ten temat w instrukcji, ale odziwo brak jakichkolwiek informacji o tym. Domyślam się, że przy wyłączonym laptopie z zamontowaną baterią podłączamy go z akumulatorem do sieci. ALE - przez chwile świeci mi się lampka bateryjki i gaśnie. Normalnie jak go chce włączyć bez zasilania to się nie włącza. Czy mogę mieć baterię cały czas włożoną w laptopie? Jak sprawdzić czy bateria jest naładowana lub jaki ma stopień naładowania?

Pozdrawiam.

  • 0

#2 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 13 01 2009 - 21:50

Normalnie naładowanie baterii sprawdzasz przy uruchomionym komputerze w systemie.Bateria może być cały czas w laptopie.Laptopa powinieneś również bez problemu uruchomić bez baterii.Być może istnieje jakiś problem z twoim zasilaczem.Natomiast z tego co mi wiadomo w celu przedłużenia żywotności baterii nie powinno się użytkować laptopa na zasilaczu jeśli ma w pełni naładowaną baterię.

  • 0

#3 Technoboy

Technoboy

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 13 01 2009 - 21:51

Sprawdziłem bateria niby jest naładowana w 80% jednak jak odłączam kabel zasilania komp się nie włącza :/
  • 0

#4 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 15 01 2009 - 11:27

sprawdź w opcjach oszczędzania energii.Czy nie masz ustawionego jakiegoś dziwnego profilu.Sprawdź równiez ustawienia w biosie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych