Skocz do zawartości


Zdjęcie

znikające miejsce na partycji systemowej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Soooo

Soooo

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 17 02 2013 - 20:38

Znowu mam kilka pytań odnośnie visty.Jestem dzień po formacie(?)
Po długich poszukiwaniach znalazłem płytkę z Home Basic o nazwie:LG Recovery Center DVD
I 1 pytanie:Co to jest za płytką bo wczoraj se ładnie na drugim urządz. przygotowałem z jakieś stronki krok po kroku instalacja visty a po włożeniu tej płyty wszytko było inaczej niż tam(na stronce)Tam pisało że vista będzie się instalować 40min a mnie się instalowała 10min.

2.Niby co chciałem to się zrobiło,dysk C pojemność 30Gb(Vista zajeła 8Gb)i wolne 22Gb(bardzo dobrze)ale już dzisiaj wolne jest 9.40Gb i dlaczego?Co się stało że coś mi tak połkneło Gb?Aktualizacje?Sterowniki?Zainstalowane 3programy(Avast,Gimp,Chrome)

3.Może mi ktoś powiedzieć co ja w ogóle zrobiłem?Bo naprawde to nie wyglądało jak bym zrobił formata


4.Pytam o aktualizacje bo wczoraj jak i dzisiaj pełno wyskakuje okienek o tym i czy można to jakoś usunąć?


Nie wiem czy ktoś to zrozumie co napisałem,ja bym nie zrozumial:)

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 02 2013 - 21:19

Był już jeden temat z takim problemem jaki opisujesz, poczytaj sobie:
[rozwiązany] znikające miejsce na partycji "d" - Dyski twarde i inne nośniki danych Forum

4.Pytam o aktualizacje bo wczoraj jak i dzisiaj pełno wyskakuje okienek o tym i czy można to jakoś usunąć?

Chcesz usunąc wszystkie zainstalowane aktualizację? czy zablokować wyskakujące powiadomienia o "dostępnych aktualizacjach" ?

Użytkownik Qauke edytował ten post 17 02 2013 - 23:31

  • 0

#3 Soooo

Soooo

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 17 02 2013 - 21:34

Jak by się okazało że to przez aktualizacje tyle miejsca uciekło to czy można je (od)aktualizować?

I czy to nie dziwne że u mnie ta vista instalowała się tak krótko?

Dodam że często czyszczę CCleaner'em i co kilka godz wywalało mi po 50mb-200mb w pamięci podręcznej i dzienniku.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 02 2013 - 21:42

To co piszą w poradnikach to jest tylko przybliżony czas instalacji systemu operacyjnego.. dostosuj się do tego co pisałem w linku powyżej i będzie OK.
A znikające miejsce na dysku nie bierze się przez aktualizację, co prawda coś tam zabiera ale bez przesady.

Użytkownik Qauke edytował ten post 17 02 2013 - 21:43

  • 0

#5 Soooo

Soooo

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 17 02 2013 - 23:47

A folder Windows/Software Distribution/Downloads można usunąć?

Według google posiada on właśnie aktualizacje,co by się stało jak bym usunął?Zajmuje 3.2Gb
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 18 02 2013 - 00:07

Folder Windows/Software Distribution/Downloads zostaw, usuń tylko zawartość folderu.
  • 0

#7 Ithilras

Ithilras

    Początkujący

  • 116 postów

Napisano 18 02 2013 - 02:28

Ta płyta to prawdopodobnie jest płyta przywracająca oryginalny obraz systemu stworzony przez producenta komputera (czyli system w takim stanie jak po zakupie komputera, nie trzeba instalować sterowników, zainstalowane są też programy które nie są składnikami systemu a zostały zainstalowane przez LG.
  • 0

#8 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 21 02 2013 - 11:28

ŁAŁ masz całkiem niezłe szczęście jak na Viste/7. Moi klienci potrafili dać komp do serwisu z powodu powolnej pracy; i okazywało się że Windows zajmował 119 GIGA! (rekord na dzień dzisiejszy :D ). Dzieje się tak z 2 powodów.
1 - System Volume Information - są tam trzymane punkty przywracania systemu. Każda zmiana w systemie, każdy pliczek jest tu w każdej wersji. Mozesz tę funkcję wyłączyć
2 - Każdy zainstalowany/odinstalowany program, uaktualniony plik/sterownik, biblioteka .... nigdy nie znika z windowsa. Jest trzymane w :
$kb jakieśtam znaczki - są to kopie wszystkich zainstalowanych łatek - wywal. Jak będą potrzebne to Update i tak ściagnie nowsze i brakujące.
WINDOWS\SoftwareDistribution - to samo co wyżej
WINDOWS\Downloaded Installations - to samo co wyżej
Program Files\Windows Update - po aktualizacjach powinien się sam opróżniać, ale nie zawsze tak sie dzieje
WINDOWS\Prefetch - informacje o ostatnio używanych programach. Po co komu ta statystyka?
WINDOWS\Driver Cache\i386 - kopia instalki windowsa - wywalić. jak bedziesz coś zmieniał to włóż płyte instalacyjną
WINDOWS\system32\dllcache - kopia zapasowa wszystkich bibliotek. wywal i włóż CD aby system przywrócił ewentualnie niezbędne dll jeśli jakieś będą
WINDOWS\Temp albo Documents and Settings\(twoje konto)\AppData\Local\Temp albo Doc and set\(twoje konto)\Ustawienia lokalne\Temp albo Użytkownicy (users)\Appdata\local\temp - SAM SYF
A pozatym używaj CCleaner. Tylko nie pozwalaj mu aby czyścił rejestr!!!

Użytkownik 100nka edytował ten post 21 02 2013 - 11:38

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: brak miejsca



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych