Skocz do zawartości


Zdjęcie

xfx hd 4890 zwiechy, taktowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 zimazla

zimazla

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 20 01 2011 - 19:47

Witam. w grach komp sie wiesza po jakims czasie gry (lub nastepuje reset sterownika przez VPU recovery). Eliminuję ten problem przez instalację Ati Tray Tools i zmiane taktowania w 3d z 850 na ok 650Mhz, jednak karta ma ciagnac 850, za tyle placilem.
Co jest przyczyną? Podejrzewam zasilacz. niby mocny, jednak wydaje mi się, że przy maksymalnym natężeniu pracy procka i grafy może dawać ciut za mało mocy. Mogą to być też ustawienia w biosie lub gdzieśtam napięcia dawanego na grafę.
No i grafa sie nie przegrzewa. Temp w normie, podstawialem wielki wiatrak na nia i gralem i to samo a temperatury spadly o kilkanascie, dwadziesciapare stopni. Ponadto przy furmarku jest w normie, tylko w grach to sie dzieje przy mocnej pracy proca.
Pozmieniałbym to wszystko ale nie wiem co i na ile. nic nie kręcone. Pomożecie?

MOBO: Gigabyte MA770T-UD3P
CPU: phenom x4 955 3.2
GPU: xfx radeon hd4890
PSU: BeQuiet PurePower L7 530W
RAM: OCZ 2GB (2x1GB) 1333MHz CL6 Reaper

Swoją drogą, ram nie działa mi na deklarowanych taktowaniach. Dopiero na 800 Mhz normalnie chodzi. No i niby ma byc w dualu ale w dualu tez nie chodzi tylko pojedynczo.

:/

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 01 2011 - 21:40

Za duże taktowania dajesz przy niskim napięciu. Ile maksymalnie pozwala Ci zrobić CCC?

  • 0

#3 zimazla

zimazla

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 21 01 2011 - 01:04

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

O dziwo temperatury sa jednak duuze :/ wczesniej wiele razy je sprawdzalem i max to bylo 82C. ech. co z tym zrobic?

Ati tray tools pozwalalo mi na wejsciu dac max 700-700pare MHz

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Radeon HD 4890 HD4890



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych