Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem ze sterownikami do vista


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 vista

vista

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 05 2007 - 19:26

Mam pytanie

czy sterowniki z xp będą działąły z vista


Proszę o odpowiedź

  • 0

#2 Munder

Munder

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 03 05 2007 - 23:37

Mam pytanie

czy sterowniki z xp będą działąły z vista
Proszę o odpowiedź



... oczywiście,że tak...Jak CI jakiegoś brakuje to wsadź płytkę z XP do CDRomu i uzupełniaj...

  • 0

#3 vista

vista

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 04 05 2007 - 06:40

yy chyba zle się zrozumieliśmy chodzi mi o to że np. kupiłek karte graficzną wraz z nią była płyta ze sterami do xp ale nie do visty i nie wiem czy dana karta będzie chodziła z tymi sterami pod vista
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 04 05 2007 - 18:36

Witam.

Teoretycznie drivery pod XP powinny działać tylko pod tym os'em. Ale osobiście, kiedy testowałem Viste rc2 część sterowników zadziałała pod nią. Aktualnie większość producentów udostępnia odpowiednie wersje, zajrzyj na stronę www firmy.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 vista

vista

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 05 2007 - 17:42

szukalem na stronie producenta ale tam niema sterów do mojej pł.głównej moja płyta to :


ASUS M2N-E nForce


Jeśli któs ma stery do tej płyty to proszę o przesłanie ich na adres: piotrek.allegrowicz@gmail.com
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 08 05 2007 - 18:14

szukalem na stronie producenta


Tu również sprawdzałeś? [klik]


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 josie

josie

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 05 2007 - 10:25

Witam,
Ja również mam problem ze sterownikami. Niestety te które mam na płytce nie dzialaja pod Viste. Moja płyta głowna to ASUS P5P800. Potrzebuje do niej sterownika SoundMAX Audio Driver. Sciągnełam jakieś z neta ale jak instaluje to w jednym przypadku wyskakuje mi komunikat:

Does not support this Operating System: WNT_6.0P

No a w drugim przypadku wyskoczylk komunikat:

Brak pliku. C:\User\Admin\Desktop\...\smwdm.sys

W drugim przypadku chodzi o folder ze sterownikiem. Jeśli macie jakieś propozycje to będe wdzięczna. Z góry dzieki. Pozdrawiam.
  • 0

#8 Sqn!K

Sqn!K

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 09 05 2007 - 13:39

Potrzebuje do niej sterownika SoundMAX Audio Driver. Sciągnełam jakieś z neta ale jak instaluje to w jednym przypadku wyskakuje mi komunikat...


Nie ściągaj "jakieś tam" tylko wejdz na oficialną strone producenta/dystrybutora w Polsce i w odpowiednim dziale (download) poszukaj sterowników.
Jeśli natomiast nie znajdziesz tam odpowiednich - skontaktuj sie z supportem (strony producenta) :D
  • 0

#9 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 09 05 2007 - 15:16

Witam.

Tutaj znajdują się sterowniki również do Twojej płyty głównej, niestety producent albo nie zaktualizował informacji, albo nie wypuścił jeszcze odpowiednich sterowników pod Vistę.

Na jednej, z zagranicznych stron znalazłem informację, że w Viście poprzez opcję update można znaleźć i zainstalować odpowiednie sterowniki do tej karty muzycznej - próbowałeś?

I jeszcze jedna rzecz czy instalowałeś sterowniki spod XP'ka? Bo była tam wypowiedź w której user zainstalował je i działały. Łącznie z wyjściem SPDF.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#10 josie

josie

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 05 2007 - 16:37

Na jednej, z zagranicznych stron znalazłem informację, że w Viście poprzez opcję update można znaleźć i zainstalować odpowiednie sterowniki do tej karty muzycznej - próbowałeś?

To nie probowalam. Zaraz sprobuje.

I jeszcze jedna rzecz czy instalowałeś sterowniki spod XP'ka? Bo była tam wypowiedź w której user zainstalował je i działały. Łącznie z wyjściem SPDF.

W sumie to formatowalam kompa i najpierw zainstalowalam xp a viste zainstalowalam jako aktualizacje do xp. Czy w przypadku gdymym zainstalowala xp i wszystkie sterowniki i dopiero viste jako aktualizacje xp to wtedy bedzie dzialac? O to chodzi? :D
  • 0

#11 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 09 05 2007 - 16:54

Witam.

Spróbuj opcje update sterowników. Vista powinna znaleźć w sieci sama to, co potrzebuje. Z tego co kojarzę, to w Menedżerze Urządzeń, przy pozycji nierozpoznanego/niedziałającego jest jak w xp 'Aktualizacja sterowników' i możliwość automatycznego wyszukania w sieci.

Co do aktualizacji, nie robiłem tego. Testując RC instalowałem ją oddzielnie. Teoretycznie, jeśli to 'aktualizacja' to baza sterowników powinna pozostać - ale pomimo tego, zawsze możesz jeszcze raz spróbować doinstalować sterownik.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#12 josie

josie

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 05 2007 - 17:42

Niestety tym sposobem wyskakuje komunikat:

System Windows nie moze odnalezc oprogramowania sterownika dla tego urzadzenia


Cos mi sie wydaje ze trzeba powrocic do XP :D

Jesli sa jeszcze jakies propozycje to chetnie wyslucham.

Pozdrawiam,
Aga

  • 0

#13 vista

vista

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 05 2007 - 20:02

Witam, to znowu ja kupiłem sobie vista i wszystko jest elegancko jest to pakiet oem i nie wiem jak go zajerestrować
  • 0

#14 josie

josie

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 05 2007 - 18:49

Niestety nie znalazlam zadnego odpowiedniego sterownika. Ale zrobilam tak jak wspominalam. Sformatowalam kompa, zainstalowalam xp wraz ze sterownikami a nastepnie zainstalowalam viste jako aktualizacje do xp. No i dziala :D ;) Ale i tak dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
  • 0

#15 jar_jar_binxx

jar_jar_binxx

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 05 2007 - 15:36

a mi sterowniki nvidia nie chcą poprawnie funkcjonować przy odtwarzaniu filmów wyskakuje czarny ekran i po chwili komunikat ''Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność'' mam 6600GT SLI
  • 0

#16 Racovia19

Racovia19

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 05 2007 - 21:45

Witam. Mam identyczne pytanie jak poprzednicy. Posiadam plyte glowna msi k7n delta L. Niestety na stronie producenta nie ma udostepnionych sterownikow pod viste do tej plyty. Wiec mam pytanie czy wie ktos moze czy te z plyty inatslacyjnej XP beda dzialaly, a jak nie to czy vista ma w sobie jakies sterowniki z ktorymi moj komputer bedzie w stanie dobrze dzialac?
  • 0

#17 adrian.a

adrian.a

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 09 2008 - 10:10

Witam !
Mam taki problem gdyż nie umiem zmienić sterowników karty graficznej ze starszej wersji na nowszą . Mam grę od kumpla Landwirtschafts Simulator 2008 zainstalowaną tylko mi nie chce chodzić ponieważ mam starsze sterowniki karty graficznej. Nie mogę ich znaleźć w panelu sterowania ani na dysku żeby je usunąć i wgrać nowe .Mam Windowsa Vistę Home Basic . Gdzie mogę go znaleźć ? Już ściągnąłem nowe ylko przy instalacji wyskakuje mi żebym usuną starsze . Nie wiem co robić . Pomóżcie bo bardzo bym chciał mieć tę gierkę : :P
  • 0

#18 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 27 09 2008 - 11:42

Napisz jaką masz dokładnie kartę graficzną.
  • 0

#19 adrian.a

adrian.a

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 09 2008 - 19:33

Napisz jaką masz dokładnie kartę graficzną.


a gdzie to sprawdzić ? - zaraz poszukam


a gdzie to sprawdzić ? - zaraz poszukam


zaraz , coś mam znalazłem w ustawieniach ekranu : NVIDIA GeForce 7300 GT - tak tam dokładnie jest napisane .
Co mam zrobić ?

no pomoże ktoś ?

Czy może mi ktoś jak najszybciej pomóc z tym problemem ?

Plis pomóż ktoś , będę bardzo wdzięczny :P
  • 0

#20 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 27 09 2008 - 20:03

No to musisz ściągnąć sterowniki do karty graficznej z:
http://www.nvidia.pl/object/winvista_x86_178.13_whql_pl.html

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych