Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z rozdzielczością po zmianie karty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Reszkov

Reszkov

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 06 03 2013 - 13:11

Witam, spaliła mi się karta graficzna (radeon 4870). Zakupiłem nową (radon hd 7770), zamontowałem, zainstalowałem najnowsze sterowniki do niej....i tu pojawia się problem. Korzystając z VGA , Na starej karcie śmigałem na rozdziałce 1440 x 900 i wszystko ładnie wyglądało. Na nowej moge korzystać z maksymalnej 1360 x 768 (sugerowana) i to do tego nie jest dobrze wycentrowana (nie mieści małego paska u góry ekranu). Po zmianie kabla na HDMI z VGA podana rozdzielczość wygląda w stosunkowo ok, i mam dostępne większe aż do 1920 x 1080, ale każda z nich sprawia że obraz jest źle wycentrowany, spikselowany itd. nawet 1440 x 900 które na starej karcie ładnie wyglądało. normalnie zrobiłbym format, ale że jestem przed obroną inżyniera, to nie chce marnować czasu na robienie backup dysku, formatowanie i instalowanie wszystkiego od nowa. Proszę kogoś o pomoc. Dodam że za monitor służy mi telwizor Thomsona. Pozdrawia
przy zmianie rozdziałki w CCC jest ten sam problem

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 07 03 2013 - 12:15

Jaki dokładnie masz monitor i podłącz normalnie przez DVI-DVI

Użytkownik Celdur edytował ten post 07 03 2013 - 12:15

  • 0

#3 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 11 03 2013 - 12:54

Każde sterowniki idą wraz z programem do nich w celu zarzadzania. Zawsze w ustawieniach karty graf. można ustawić czy obraz ma byc skalowany do monitora, czy monitor sam będzie go przetwarzał (jeśli producent dał mu tę funkcję). W tych samych ustawieniach zawsze można ustawić przesuniecie obrazu oraz obsługę 4:3 (dopasowanie z pasami czy rozciągnięcie). Zmiana częstotliwości odświeżania też nic nie daje?
Nigdzie nie napisałeś czy zainstalowałeś najnowsze stery dedykowane to nowej karty graficznej oraz DirectX
Ostatecznie właź w Menedżer Urządzeń i wywal z listy starą kartę graficzną. Wywal sterowniki w panelu Dodaj Usuń Programy. Wywal katalog z Program Files w którym siedziały. Reset kompa i stery na nowo.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: karta graficzna rozdzielczość



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych