Skocz do zawartości


Zdjęcie

monitor traci sygnał


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 phenix40

phenix40

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 14 08 2007 - 16:23

Monitor traci sygnał. W czasie pracy monitor nagle traci sygnał i już go nie odzyskuje (wyświetla się komunikat power save enable.... czy coś w tym stylu) Czasem zdarza się to kilka razy z rzędu w dosć krótkim czasie a czasem cały dzień jest spokojnie. Bywa, że komputer po tym po chwili automatycznie się restartuje. Po restarcie automatycznym lub twardym obraz natychmiast wraca. Nie wiem o co może chodzić

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 14 08 2007 - 21:35

A może to nie monitor, tylko karta graficzna?! Może się przegrzewa?
Zacznij od tego: zdejmij obudowę, odkurz wnętrze (radzę płuckami, nie odkurzaczem! - przepięcia).
I potem (za jakiś czas) daj znać, czy problem się powtarza.

PS. Jeżeli to możliwe nie zakładaj (chociaż połowy) obudowy - będzie lepsze chłodzenie. Tym bardziej, że teraz temperatury na zewnątrz dochodzą do 30 stopni!

  • 0

#3 phenix40

phenix40

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 08 2007 - 17:11

Przeczyściłem wszystko wewnątrz komputera niestety sytuacja po kilku godzinach się powtórzyła. Z zaobserwowanych nowości: mam płytę ASUS K8N4-E i zauważyłem że padł na niej wentylator - czy może to mieć związek z takim zachowaniem sie komputera?
  • 0

#4 adams999

adams999

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 17 08 2007 - 10:26

popatrzylem na necie za twoja plyta glowna. moze na chipsecie pdal wentylator? jak tak to mozesz sie pobawic w wymiane albo jak na gwarancji to oddaj do serwisu. a probowales inna grafike wlozyc?
  • 0

#5 phenix40

phenix40

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 08 2007 - 12:39

Dokładnie tak - na chipsecie padł wentylatorek wymieniłem już i początkowo efekt był taki sam - dopiero od wczoraj tak jakby się uspokoiło ale póki co testuje. Mam na wszelki wypadek inną kartę graficzną jeśli problem znowu się pojawi to je zamienię i będę testował dalej.


PS1 20.08.2007 r. Wygląda na to, ze to jednak była grafika - po zmianie na inną kartę komp działa sprawnie. Czas wybrac się na zakupy. Dzięki wszystkim za odzew.
Pozdrawiam :sciana:

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: piszczenie komputera sygnał BIOSu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych