Skocz do zawartości


Zdjęcie

modem motorola sb5101e - jak rozdzielić sygnał na dwa komputery.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 brix11

brix11

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 21 04 2013 - 13:15

Witam!

Otóż posiadam internet kablowy 3-4mb/s oraz modem motorola sb5101e. Chciałem rozdzielić sygnał z gniazdka na 2 komputery. Kupiłem rodzielacz wszystko jest ok. Zakupiłem drugi taki sam modme, podłączem go i.. nic. Świeci się tylko power, a receive mruga tak jak by nie mogło znaleźć rzadnego sygnału odbiorczego ( tak mi się wydaje :) ) Nawet jak podłącze zamiast swojego modemu ten drugi zakupiony to jest to samo. Czy to znaczy, że modem jest popsuty czy musi się jakoś skonfigurować?

Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam!

  • 0

#2 tonson

tonson

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 22 04 2013 - 12:14

Moge za brdzo nie ogarniać, ale zamiast routera chcesz na jednym kablu mieć 2 modemy i każdydo innego kompa ???

  • 0

#3 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 22 04 2013 - 12:51

Po pierwsze ten modem na pewno trzeba skonfigurowac, żeby działał. Jak? To juz musisz zapytać swojego dostawcy internetu i tak ustawić jak Ci powiedzą. Albo (jak się da) wejść w panel konfiguracyjny Twojego starego routera i ustawić drugi router zgodnie z nim.

Ale,... (po drugie) nie jestem pewien czy to ma prawo działać. Akurat w sieciach kablowych się nie orientuje, ale normlanie w domu możesz mieć tylko jeden modem, chyba że masz dwa (lub więcej) przyłącza.



Jak chciałeś rodzielić internet pomiędzy dwa kompy to trzeba było kupić router.
  • 1

#4 brix11

brix11

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 23 04 2013 - 19:00

No cóż. Dzięki. Jednak teraz już prawie jestem pewien, że to jest coś z modemem. No chyba, że jest tak jak kolega wyżej mówi ( konfiguracja ). Chodzi o to, że nawet podłączając ten drugi zakupiony modem świecą się kontrolki - ładują chyba z 30 min zanim dojdą do "online", a potem reset i od nowa się załącze. Co o tym myślicie?
  • 0

#5 michal236

michal236

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 04 2017 - 20:18

czym sie skonczyla ta historia, mam podobny problem ?



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: modem router rodzielenie sygnału



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych