Skocz do zawartości


Zdjęcie

matryca do laptopa toshiba satellite L755 11V - jaki będzie jej koszt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wiktoria20

Wiktoria20

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 08 2012 - 18:21

Witam. Mój problem polega na tym, iż 3 dni temu zalałam.... (oczywiście przez przypadek) zwykłą wodą klawiaturę i matrycę. Zaraz po zalaniu wytarłam delikatnie papierowym ręcznikiem zalane miejsca poczym wyłączyłam laptopa i osuszyłam jeszcze suszarką aby dokładniej wysuszyć, po jakimś 10-cio minutowym suszeniu zostawiłam go na kilka minut, potem włączyłam ponownie lapka z nadzieją, że będzie wszystko działać... tak też było, ale niestety niezbyt długo, nagle okazało się, że nie wszystkie klawisze działają a klawisz backspace, który jak wiadomo normalnie służy do usuwania pisał mi literę!... czasem w ogóle nie działał. Zaniepokoiłam się więc i znów wyłączyłam. Pomyślałam, że może za krótko suszyłam więc ponowiłam suszenie, zaraz potem odwróciłam go jeszcze do góry nogami żeby wydostała się z niego woda, poczekałam kilka minut i znów włączyłam. Problem jednak nie zniknął, a wręcz przeciwnie był większy... bo obraz zaczął drgać i strasznie się zawieszał, kursor myszki pojawiał się i znikał, nic nie można było napisać. Na drugi dzień sytuacja się powtórzyła.... z tym tylko, że nie chciał się włączyć, po włączeniu wyłączył się 2 razy, zaczęło coś w nim piszczeć, następnie pojawił się komunikat że pliki windows mogą być uszkodzone i w celu naprawiania proszę kliknąć tu i tu... niestety też to nie przyniosło korzystych rezultatów, potem to już w ogóle po włączeniu miałam czarny obraz, ale włączał się tylko też z tym piszczeniem. Trzeba będzie zapewne wymienić matrycę i wyczyścić coś. Laptop jest jeszcze na gwarancji, ale gwarancja chyba nie obejmuje tego typu wypadków z własnej winy. Obawiam się, że cena naprawy będzie kosmiczna..!!! Nie wiem w ogóle co zrobić... Jeśli ktoś z Was miał podobny z tym problem i wie co jeszcze można zrobić w takiej sytuacji... napiszcie i ile tak mniej więcej będzie to kosztowało? Pozdrawiam - Wiktoria.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 08 2012 - 21:10

Po zalaniu wodą mineralną w żadnym razie nie wolno włączać laptopa tak szybko - powinno się go zostawić z odłączoną baterią na tydzień w worku z.. ryżem, który znakomicie chłonie wilgoć. Postąpiłaś nierozstropnie i masz efekt. Sympony wskazują na uszkodzoną płytę główną, matrycę(elektronikę pewnie) i klawiaturę. Koszt wymiany może sięgać 800-1000zł. Z naprawą może być ciut taniej. Możesz spróbować samemu zdiagnozować problem i spróbować wymienić sprzet, ale nie będzie to zbyt tanie i łatwe rozwiązanie, więc lepiej jak oddasz go do serwisu. Nie musi to być renomowany serwis producenta, ale wystarczy zwykły od naprawy laptopów, gdzie dokładnie oszacują straty.

  • 1

#3 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 13 08 2012 - 16:59

Bez obrazy ale zachowałeś się jak [beeep]. Widzisz że z komputerem jest coś nie tak to ty go ponownie odpalałeś aż go wykończyłeś, mimo że płynęła z niego woda.
Taki komputer należy rozebrać, bo czasem po tygodniu w nim może być wilgoć.

Według twojego opisu wygląda jak by była uszkodzona płyta a matryce nie ma tu wiele do zrobienia. Oddaj to gdzieś na serwis, niech ci powiedzą czy jest sens to naprawiać.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: piszczenie komputera zawieszanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych