Skocz do zawartości


Zdjęcie

[mail] Konta pocztowe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 30 12 2006 - 15:24

Witam wszystkich!

W temacie tym proszę o odpowiedzi na poniższe pytania:
1. W jakim serwisie posiadacie swoje konta (skrzynki) pocztowe??
2. Czy korzystacie poprzez Webmaila czy program (np. Thunebird)

Ja korzystam z konta pocztowego Google (Gmail - Google Mail), oraz o2 a także onetu i wp :) Używam Thunebirda

Poniżej przedstawiam również krótką charakteryzacje niektórych bardziej znanych kont pocztowych:

Portal Interia.pl oferuje bezpłatne konta pocztowe o wielkości 1 GB. Dodatkowo są one wyposażone w kalendarz, filtr antyspamowy i narzędzie do tworzenia stron internetowych. Skrzykna pocztowa otwiera się w osobnym oknie, a połączenie z serwerem jest szyfrowane. Oprawa graficzna jest bardzo ładna - utrzmana w niebieskiej tonacji. Dostępne adresy:

* twojanazwa@interia.pl
* twojanazwa@poczta.fm



Onet.pl

Konto pocztowe serwisu Onet.pl w wesji darmowej (1 GB) oferuje wiele możliwości adresu:

* twojanazwa@onet.poczta.pl
* twojanazwa@onet.eu
* twojanazwa@poczta.onet.eu
* twojanazwa@vp.pl
* twojanazwa@op.pl
* twojanazwa@buziaczek.pl
* twojanazwa@autograf.pl

Poczta Onetu posiada skuteczny wbudowany filtr antyspamowy. Użytkownicy OnetPoczty mają dostęp do innych usług Onetu m.in do bloga (internetowego pamiętnika) i republiki (tworzenie stron www).



Wirtualna Polska

Wirtualna Polska udostępnia zarówno płatne, jak i darmowe konta pocztowe. Płatne mają wielkość 6 GB, a darmowe 3 GB. Poczta Wirtualnej Polski oferuje użytkownikom skaner antywirusowy oraz filtr antyspamowy. Adresy pocztowy ma konstrukcję twojanazwa@wp.pl.



o2.pl

Portal o2.pl oferuje darmową skrzynkę pocztową o wielkości 1 GB. Jeżeli ją wybierzesz będziesz miał trzy konstrukcje adresu e-mail:

* twojanazwa@o2.pl
* twojanazwa@tlen.pl
* twojanazwa@go2.pl

Wysyłając wiadomość na którykolwiek z tych adresów mail dojdzie do twojej skrzynki. Plusem zachęcającym do założenia konta w portalu o2.pl jest brak reklam doklejanych do wiadomości wysyłanych przez Ciebie.



Gmail.com

Gmail (Google Mail) to nowa usługa Google'a - konto pocztowe - która na razie jest w fazie próbnej (beta). Do Gmaila nie można się normalnie zarejestrować. Aby korzystać z Gmaila trzeba otrzymać zaproszenie do korzystania z poczty Google'a. Takie zaproszenie może wysłać dowolny użytkownik Gmaila. A teraz szczegóły: Gmaila ma pojemność około 2,5 GB, ale codziennie powiększa się ona o 2-3 MB. Możliwośco Gmaila rozszerza program GMail Drive (aplikacja ta została stworzona przez osoby niezwiązane z Google'm), który pozwala wykorzystywać pojemność skrzynki pocztowej Gmail jako wirtualnego dysku pokazującego się w oknie Mój Komputer. Usługa Gmail dostępna jest w języku Polskim. Adres: twojanazwa@gmail.com



Gazeta.pl

Serwis Gazeta.pl na początek oferuje skrzynke pocztową o pojemności 256 MB, ale w każdym momencie możesz ję powiększyć. Limit wielkości jednej przesyłki to standerdowe 20 MB. Skaner antywirusowy i antyspamowy na wysokim poziomie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Adres: twojanazwa@gazeta.pl



Yahoo!
Yahoo!, choć to serwis anglojęzyczny oferuje nam skrzynkę pocztową (o wielkości 1 GB) w polskiej wersji językowej. Yahoo zapewnia ochronę antyspamową. Adres: twojanazwa@yahoo.pl.

  • 0

#2 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 30 12 2006 - 18:06

1. W jakim serwisie posiadacie swoje konta (skrzynki) pocztowe??
2. Czy korzystacie poprzez Webmaila czy program (np. Thunebird)


Ad. 1
Wirtualna Polska http://poczta.wp.pl
Ad. 2
Tak korzystam: Outlook Express.

Adresy do skonfigurowania serwera w programach pocztowych:
SMTP: smtp.wp.pl
POP3: pop3.wp.pl

  • 0

#3 UNK0WN

UNK0WN

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 30 12 2006 - 18:47

1.Korzystam z gmail i SquirrelMail (nazwa@infocoig.pl)
2.Nie...
  • 0

#4 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 30 12 2006 - 22:46

1. Gmail, tlen, interia...
2. I to i to :)

Mam pewna poprawke..Interia ma nieoganiczona przestrzen! Tylko glupota jest ze mozna tylko przeslac maksymalnie naraz 20MB :/

Jezeli chodzi o GMaila to bardzo fajna sprawa jest wiele dodatkowych aplikacji dostepnych z przegladarki...W przyszlosci ma dolaczyc pakiet "office".
  • 0

#5 Slavo

Slavo

    Stały użytkownik

  • 189 postów

Napisano 31 12 2006 - 13:56

1.Gmail
2. Przez WWW i korzystając z TheBat!.
W kwestii filtrowania spamu gmail jest świetny. Nie przychodzą też jakieś po[beeep]e reklamy z portalu jak na o2, interii, onecie czy wp.
  • 0

#6 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 31 12 2006 - 14:03

W kwestii filtrowania spamu gmail jest świetny. Nie przychodzą też jakieś po[beeep]e reklamy z portalu jak na o2, interii, onecie czy wp.


Przychodzą, tylko trafiają do odpowiedniego folderu (SPAM) <_< Ja zwykle mam w tym folderze około 200/300 wiadomości, i codziennie opróżniam. Gmail jest moim zdaniem najlepszy :D
  • 0

#7 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 31 12 2006 - 16:40

No ja tez uzywam Gmaila.
Czasami ma problemy z odróznieniem spamu od zwykłej wiadomości np. gdy ktoś mi wysle zdjęcie.
  • 0

#8 Denek

Denek

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 02 2007 - 14:43

Ad.1: Gmail
Ad.2: Mozilla Thunderbird 2 / Outlook Express
  • 0

#9 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 05 02 2007 - 15:50

Ja zwykle mam w tym folderze około 200/300 wiadomości, i codziennie opróżniam.

Żartujesz? Ja nie widziałem spamu od pół roku (tyle czasu mam konto w Gmailu).

Zaś program pocztowy - niezawodny M2 w Operze.
  • 0

#10 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 05 02 2007 - 18:06

1. Poczte mam założoną w serwisie gigakompik (e-maila otrzymują tylko zasłużeni :D ).
2. Mozilla Thunderbird.
  • 0

#11 flito

flito

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 07 02 2007 - 20:09

1. GMAIL (3 konta :D )
2. GMAIL Notifier

do tego program do uploudowania plików na gmaila :D

  • 0

#12 Maciej13

Maciej13

    SecurityMaster

  • 261 postów

Napisano 08 02 2007 - 14:18

1. GMail, o2, WP
2. Nie posiadam.

  • 0

#13 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 08 02 2007 - 15:01

1. wp, o2, gmail, icqmail, do niedawna konto hostingowe (skasowałem)
2. różnie: przez stronę, thunderbirda, KMail, zależy skąd i po co :D
  • 0

#14 patrykplay

patrykplay

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 21 05 2007 - 16:37

1. GMail, o2, WP
2. Nie
  • 0

#15 rucek

rucek

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 09 07 2007 - 11:05

Ja używam Google mail (gmail)
Osobiście jestem bardzo zadowolony
  • 0

#16 Kwiatek

Kwiatek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 07 2007 - 22:51

1 Gmail (tylk to sie liczyw swiecie)
2 OPERE :(


A nie lepiej zrobic sonde ?
  • 0

#17 Larry

Larry

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 12 07 2007 - 22:30

Posiadam konta w Gmailu (najlepszy moim zdaniem) a także na wp, onecie, interi i tenbicie...troszke sie tego uzbierało przez te wszystkie lata...Co do programu to żadnego nie używam
  • 0

#18 pekaesy

pekaesy

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 07 2007 - 22:46

Gmail
Interia
  • 0

#19 tytanowy

tytanowy

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 06 10 2010 - 11:59

Wybaczcie jeśli odgrzebuję trupa, ale nie chciałem zakładać nowego wątku widząc w spisie, że już istnieje. Szukam jakiejś dobrej, najlepiej polskiej skrzynki z łatwym, ale jednocześnie dającym dużo możliwości zarządzaniem zawartością - załącznikami (najlepiej jakiś miniFTP), czy kalendarzem. Ktoś podzieli się doświadczeniem? Z góry dzięki
  • 0

#20 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 06 10 2010 - 13:36

Ostatnio reklamuje sie nowa poczta od WP.pl , brak limitów pojemności konta i 100MB na jeden załącznik.
http://poczta.wp.pl/bot.html


Nieograniczoną pojemność ma też yahoo,
http://pl.mail.yahoo.com/
Niestety, dla kont "nie premium" jest wyłączona obsługa pop, przez co nie można odbierać poczty z programów typu thunderbird.
Kolejnym minusem jest wielkość załączników, na jeden plik to tylko 20MB.

Gmail ma 7,5GB pojemności jak na tą chwilę, i tu
http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=pl&answer=8770
jest również tylko 25MB.


W onet.pl jest nielimitowana pojemność i załącznik do 50MB
http://poczta.onet.pl/oferta/porownanie_pre.html

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych