Skocz do zawartości


Zdjęcie

kości dual system widzi jako single - rozkładam ręce...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 matt47

matt47

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 03 2017 - 11:08

Cześć

czytałem różne fora i robiłem różne próby w nich napisane ale dalej nic, mianowicie:
kupiłem kompa w środku były 2 kości (4 sockety na płycie) samsung 2x2GB dual , fajnie CPU-Z właśnie je tak czyta. Wczoraj kupiłem kolejne 2x2GB dual też samsung to samo taktowanie itp,itd.
Odpalam CPU-Z ...widnieją jako single. przekładanie kości w socketach , kombinacje, ciągle widnieją jako single a przystosowane do działania w dual.
Myślałem ze sockety może walnięte ale na starych kościach przekładałem i sockety sprawne... ogólnie pamięć czyta , pokazuje 8GB ramu

Płyta główna : Veriton m680G
Procesor : i5 750

Błagam pomóżcie albo dajcie jakąś radę ... szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem z moją płytą główna.

1.png 2.png 3.png 4.png 5.png

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 31 03 2017 - 16:48

Możliwe że to wina pamięci. Samsungi są kapryśne i pracują dobrze tylko z wybranymi chipsetami. Spróbuj na innych kościach choćby Kingston czy Goodram. 

Miałem samsungi na innej platformie to niestety musiałem sprzedaż bo nie pracowały na nominalnych parametrach. 



  • 0

#3 matt47

matt47

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 04 2017 - 07:52

Możliwe że to wina pamięci. Samsungi są kapryśne i pracują dobrze tylko z wybranymi chipsetami. Spróbuj na innych kościach choćby Kingston czy Goodram. 

Miałem samsungi na innej platformie to niestety musiałem sprzedaż bo nie pracowały na nominalnych parametrach. 

no i dokładnie ;) przerobiłem w serwisie 4 pary kości m.in. goodramy , kingstony , inne samsungi i dopiero do moich obecnych Samsungów spasowały A-data gaming series i Geil'e. ehh a niby kup i włóż :D

dzięki za pomoc !



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: pamiec ram ddr3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych