Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak najtaniej wyciszyc kompa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 04 2008 - 10:29

Adamradz, ty masz AMD Sempron 2600+, ja miałem AMD Sempron 2800+ i wymieniłem na AMD Sempron 3000+. Wiem ze wszystkie układy chłodzenia pod AMD są prawie jednakowe tak radiatory jak i wentylatory, dlatego jeśli chcesz wyciszyć komputer musisz zacząć od CPU inny układ chłodzenia z wentylatorem o jak najmniejszych obrotach lub bez wentylatora czyli chłodzenie pasywne. Wymiana samego wentylatora nie jest taka prosta jakby się wydawało, każdy wentylator i jego prędkość obrotowa jest specjalnie dobierany do optymalnego chłodzenia. Wymienisz na z byt wolny wentylator i temperatury ci skoczą do góry, wtedy będzie następował reset/wyłączenie komputera. Dlatego wymiana chłodzenia a to niestety nie jest tanie.
Potem możesz kombinować z innymi wentylatorami zwłaszcza jak dasz chłodzenie pasywne to może dojść do potrzeby wymiany wentylatora na obudowie. Widzisz ja mam zasilacz taki BOX zakupiony z obudową 350W a wentylatora nie słychać, nawet jak sobie eksperymentowałem z SpeedFanem i obniżałem obroty na CPU wentylatora spadały do zera (wentylator stawał) a na obudowie nie miałem podłączonych wentylatorów i jedna z ścianek obudowy była zdjęta.
Dlatego twoje pytanie "Jak najtaniej wyciszyć komputer?", zaczyna się co najmniej od sumy 60zł, tanio to nie znaczy 0zł.

  • 0

#22 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 09 04 2008 - 10:53

Róznie to bywa. Swego czasu miałem Athlona 2800+ i świetnym sposobem na obnizenie temperatury i hałasu było obniżenie napięcia zasilającego procesor. Chodził stabilnie na napięciu 1V zamiast standardowego 1,3V, temperatury nie przekraczały 35 stopni w stresie, a wiatrak kręcił się z minimalna prędkością i był niesłyszalny. Sposobów na wyciszenie jest duzo, czasami bardzo tanich, wystarczy trochę ruszyć głową. Ale jak ktoś nie wykazuje nawet odrobiny własnej inicjatywy tylko czeka na gotowe (cytat "to wymien mi wszystkie wiatraki w moim kompie. bo ja wiem tylko gdzie jest od karty graficznej") to nawet gruba kasa nie pomoże. Koleś od 20 postów nie może sprawdzić co mu hałasuje w komputerze, więc jak go chce wyciszyć?

  • 0

#23 Gość_markes01_*

Gość_markes01_*

Napisano 09 04 2008 - 18:44

Wyczyścić go z kurzu to wiele daje.... :)
  • 0

#24 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 04 2008 - 22:44

Nurek masz tu rację i pójdę trochę dalej i może trochę złośliwy ale po to by autor wątku ruszył głową a nie czekał aż poda się autorowi wątku na złotej tacy złotą myśl i jeszcze za niego trzeba by było zrobić. Najtaniej wyciszyć komputer to włożyć sobie watę w uszy, to tak bez złośliwości a ku nauce. :thumbsup:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych