Skocz do zawartości


Zdjęcie

[inne] Od czego zacząc naukę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek422

bartek422

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 30 05 2008 - 23:55

Witam, chce nauczyc sie tworzenia stron www, ale jest wiele kursów, programow ..... i naprawde jest to mocno zawile...mam program AdobeDreamweaver9pl_PL , Portable Photoshop 7.00 CE PL itd. ale najlepiej Chcialbym zeby "Ktos dobry" Opisal mi po kolei co robic, co krok po kroku przerabiac i opanowywac , w jakim języku najlepiej ?.... :) wiem jestem kompletnie zielony w tym temacie, ale bardzo chce sie nauczyc i bede bardzo wdzieczny za pomoc. Tylko niech to nie bedzie podanie linkow z kursami bo nie o to biega. I mam takie pytanie - ile moze potrwac opanowanie tworzenia stron w stopniu podstawowym...?

Pozdrawiam xD

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 30 05 2008 - 23:58

Zacznij od HTML to podstawa, jej znajomość jest pomocna później, często wykorzystywana, a poza tym trochę się rozkręcisz :)
Potem xHTML, CSS, PHP...
A na końcu może Flash.

Przynajmniej ja bym tak zaczynał.

  • 0

#3 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 31 05 2008 - 11:58

Tylko niech to nie bedzie podanie linkow z kursami bo nie o to biega.

Zdziwisz sie, bo właśnie na tym to polega :)

Zaczynasz od html i css, bo to na nich budujesz cały szablon strony www
http://kurshtml.boo.pl/

Możesz poćwiczyć również trochę JavaScriptu, ponieważ często się przydaje jednak nie jest to absolutnie konieczne
http://webmade.org/kursy-online/kurs-javascript.php

Kiedy mamy już cały szablon strony zaczynamy dodawać do niego skrypty, ewentualnie piszemy własnego cms'a
http://php.net/manual/

Oczywiście stronę urozmaicamy grafiką..
Turoriali szukaj na forach graficznych, a różne prace możesz pooglądać poniżej
http://www.deviantart.com/


I to chyba wszystko z tych ważniejszych.. Na opanowanie html'a w stopniu podstawowym przy ostrej nauce będziesz potrzebował około tygodnia xD

PS
Dodałem Tagi []
  • 0

#4 bartek422

bartek422

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 31 05 2008 - 16:41

dzieki wielkie, w tydz to raczej nie opanuje, poniewaz nie mam za duzo wolnego czasu by siedziec przed kompem, a jak bede mial jakies pyt co do jezyka cz jakies problemy, bede walil na priv :) dzieki jeszcze raz ....
  • 0

#5 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 02 06 2008 - 15:22

Nie na priv tylko na forum, ja na priv nie odp :unsure:
  • 0

#6 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 02 06 2008 - 16:22

Jeśli nie masz za dużo czasu to się za to nie bierz. Jest dużo innych zajęć na świecie. Taka brutalna prawda.
  • 0

#7 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 03 06 2008 - 13:09

A czemu nie?
Kazdy z nas ma malo czasu, jednak troszke samozaparcia i mozna wszystko.

Ja osobiscie na poczatek polecam sam HTML, nie jest to trudny jezyk do opanowania w tydzien, moze nie perfekt ale w dostatecznym stopniu, zeby samodzielnie posatwic strone na blokach z ladnymi linkami i plywajacymi ramkami i ew. z jakims porzadnym, rozbudowanym arkuszem styli.

Kolejna rzecz to albo pehap albo ajax ;)
Ja osobiscie lubie PHP dla tego wlasnie jego wciagalem po htmlu, z reszta ma wieksze zastosowanie i chcac nie chcac jest poteznym jezykiem. Ten juz raczej do budowania dynamicznych websajtow. Gdy juz opanujemy dobrze PHP mozemy wziasc sie za Ajaxa to takie jakby polaczenie JavaScriptu XMLa i DOM.

Ale to juz wyzsza szkola jazdy :)
Do naszej linkowni dorzucam:
Wiki Ajaxa
Kurs Ajaxa (PL) *wybaczcie, ze link do innego forum, ale tam wszystko jest w jednym miejscu*
Helion.pl najlepsze ksiazki z tutorialami
U mnie na regale mozna znalesc:
  • HTML i XHTML dla każdego
  • PHP 5 w praktyce
  • PHP i MySQL. Tworzenie aplikacji WWW
  • AJAX i PHP. Ćwiczenia praktyczne
  • Ajax. Od podstaw
  • ASP.NET 2.0 AJAX. Zaawansowane programowanie
  • Ajax. Biblia
  • ASP.NET dla każdego
  • Ruby on Rails. Od podstaw
  • Perl dla średnio zaawansowanych
IMO nie ma sensu kupowac ksiazek od podstaw, gdyz wiekszosc podstaw mozna znalesc w internecie. Dla tego mam tylko 2 ksiazki dla nowicjuszy.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: tworzenie stron internetowych



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych