Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zarabianie w internecie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 06 01 2007 - 21:25

Wbrew pozorom nie jest to takie proste jak się wydaje. Jeżeli myślisz, że pieniądze będą same na siebie pracować jesteś w wielkim błędzie i najprawdopodobniej wielkich pieniędzy w sieci nie zarobisz, a jeżeli Ci się uda to zapewne oszukiwałeś i niebawem reklamodawcy zablokują Ci konto. Niestety zarabianie grubszych kwot wymaga własnej pracy.


Tutaj pojawia się zapewne pytanie jak skorzystać z tej masy ofert jakie istnieją w sieci. Przede wszystkich trzeba posiadać serwis który jest często odwiedzany, tylko na takich masz możliwość zarobku. Jeżeli liczba unikalnych odwiedzin twojej strony jest mniejsza niż 500 dziennie to daj sobie spokój i lepiej zajmij się reklamowaniem swojego serwisu, a dopiero potem 'zgarniaj kasę'. Jeżeli jednak twoja strona jest na tyle popularna możesz zacząć umieszczać reklamy kontekstowe, linki sponsorowane a nawet popupy.


Kiedyś z ciekawości założyłem reklamy adsense na stronie która ledwo wyciągała 150 unikalnych dziennie. Był to portal-center24.pl, doszedłem jednak szybko do wniosku, że nie da się zarobić na tak mało znanej stronie. Chciałem coś zrobić z tym i wynająć dobrych pozycjonerów w celu podwyższenia naszych miejsc w wyszukiwarkach. Co prawda tych wejść było codziennie koło 30 z samych google, kilka z msn i yahoo. Nieraz nawet sam się dziwiłem jak widziałem ile mamy odwiedzin z 'searchów'. Jednak to nie wystarczało. Kontakt z drugim administratorem się urwał i serwis jak zwał tak zwał, ale 'upadł'.


Jaki sposób reklamy bym wam polecił?
-reklamy kontekstowe :Adkontekst, adsense, onet kontekst
-linki sponsorowane na twojej stronie
-programy partnerskie

Reklamy kontekstowe:

Najpopularniejszym usługodawcą w tej dziedzinie jest firma Google i ich usługa AdSense. Polega na umieszczaniu na własnej witrynie jednostek reklam, na których wyświetlają się oferty klientów programu AdWords. Nie ma tu stałej stawki za kliknięcie. Zależy ona przede wszystkim od sumy jaką reklamodawcy przeznaczają na cel kampanii. Zazwyczaj cena za klik wacha się w granicach od 0,01$ do nawet 2-3$. Na wirtualnym koncie Google gromadzimy pieniążki, po uzyskaniu odpowiedniej kwoty w AdSense jest to 100$ możemy wysłać je na swoje konto bankowe lub otrzymać przesyłką czek do zrealizowania. Łatwo jednak o stratę kwoty, kiedy tylko usługodawcy wykryją, że nie wszystkie kliknięcia były prawdziwe lub, że został złamany jakikolwiek inny punkt regulaminu natychmiast blokują konto, nie czekając na jakiekolwiek wyjaśnienia. Polskie serwisy oferujące reklamy kontekstowe nie są na tyle popularne, aby zarabiać takie kwoty jak za pomocą Google. Kto wie może za kilka lat, będziemy mogli korzystać z ofert rodzimych serwisów.

Linki sponsorowane:
Cały pomysł polega na tym, że na swojej witrynie umieszczamy linki do innych serwisów mogą to być również bannery. Reklamodawca chcąc zareklamować się na naszej stronie przekazuje odpowiednią kwotę za podaną przez nas liczbę odsłon lub za czas umieszczenia reklamy. Możemy wprowadzać różne bonusy np. pogrubianie czcionki czy zwiększanie jej rozmiaru za to także możemy dostać dodatkowe pieniążki od tych witryn. Pomysł nieco oklepany, ale nadal przynosi niezłe zyski. Wyobraźcie sobie, że najlepsze serwisy zarabiają na tym nawet do 20 tys zł.

Programy partnerskie:

Polegają one na udzielaniu prowizji użytkownikom którzy polecili komuś produkt który oferuje usługodawca. Najczęściej kierujemy tam użytkowników naszego serwisu poprzez umieszczony na naszej witrynie link bądź banner. Kiedy internauta zdecyduje się zakupić jakiś produkt otrzymujemy od reklamodawcy prowizję wydzieloną z ceny zakupionego towaru. Procent jest już zależny od serwisu i wacha się w granicach od 5 do nawet 50%. Najpopularniejszymi usługodawcami w tej dziedzinie są: helion,allegro, ceneo, bankier.


Przedstawione powyżej formy reklamy są tylko tymi najbardziej opłacalnymi w sieci. Istnieje masa innych usług. Nie wspomniałem tu o nich, ponieważ zapewne na to nie zasługują lub są niewypłacalne.


Aby zarabiać trzeba na początku zainwestować. Stanąć po tej drugiej stronie wykupić linki sponsorowane, wymieniać się linkami, aby nasza pozycja w wyszukiwarkach była jak najwyższa. Jak wiadomo im lepsza pozycja, tym serwis będzie popularniejszy a przez to będzie przynosił jeszcze lepsze dochody niż do tej pory. Bowiem w internecie można naprawdę zarobić, wystarczą tylko dobre chęci, cierpliwość oraz stałe dążenie do celu i nie poddawanie się. Mam nadzieję, że pomogłem chociaż wąskiemu gronu internautów, którzy chcą zarabiać w internecie, a nie wiedzą jak to zrobić.

Na koniec umieszczę jeszcze wierszyk jaki udało mi się znaleźć niedawno w sieci:


"Moi drodzy , czy wy wiecie-
wielka heca w internecie.
Można tam robotę dostać,
byle wymaganiom sprostać.
Aparycja, wykształcenie,
tracą tutaj swe znaczenie.
Wiek, zdolności ,referencje-
nie potrzebne w tym momencie.
Tak więc drogi internauto
pomyśl czy zasiadać warto
w ekskluzywnym gabinecie,
kiedy forsa czeka w necie.
Tygodniowo dwa tysiaki,
to jest szmal nie byle jaki.
Rzuć wiec swoje nauczanie,
bierz się prędko za klikanie.
Bo jak wiesz człowieku młody,
oprócz zdrowia i urody
dzisiaj jeszcze szmal się liczy
"znaleziony na ulicy".
Może wrócą dawne czasy-
powiesz kumplom z twojej klasy:
"czy się stoi czy się leży,
dwa tysiące się należy".


Artykuł jak najbardziej mojego autorstwa, Wszelkie prawa zastrzeżone <_<


  • 0

#2 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 07 01 2007 - 15:59

Ciekawy artykuł, ale jak dla mnie zbyt ogólnikowy smile.gif

  • 0

#3 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 07 01 2007 - 16:55

..a diabeł tkwi w szczegółach <_<

To miało być tak ogólnie na temat zarabiania w sieci i złudnych nadziei jakie sobie internauci robią.
Może jak czas pozwoli to opiszę bardziej szczegółowy. Tym bardziej, że czekam na zapłatę od Ceneo S.A
  • 0

#4 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 07 01 2007 - 17:01

Ciekawy artykuł, ale jak dla mnie zbyt ogólnikowy smile.gif



Po prostu ładnie przedstawione najpopularniejsze sposoby zarabiania w internecie. Dodaję do /index.php?showtopic=5070 <_<

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych