Skocz do zawartości


Zdjęcie

domowa wentylacja z kartonu :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 JohnDoe

JohnDoe

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 29 08 2014 - 19:37

Witam wybrałem dział na każdy temat gdyż chciałem się podzielić  moja domowa wentylacja w komputerze :D  karta r9 280x w grach na ultra ustawieniach dochodziła do temperatur około 75-78 stopni , po zamontowaniu tego czegoś co zamieszczam na zdjęciu temperatura spadła nawet o 12 stopni . Na procku temperatura jest nawet za niska :D o to screen z gry Sniper elite 3 na ultra ustawieniach z ta o to wentylacja. Pozdrawiam 


Załączone miniatury

  • 12.jpg
  • 13.jpg

Użytkownik JohnDoe edytował ten post 29 08 2014 - 20:05

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 29 08 2014 - 19:59

Niezbyt dużo widać na tym zdjęciu.

  • 0

#3 JohnDoe

JohnDoe

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 29 08 2014 - 20:06

Niezbyt dużo widać na tym zdjęciu.

może lepiej na tym będzie widać 


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 08 2014 - 16:41

Po co robić takie komedie? Zamontować 3 wentylatory 120mm w obudowie i masz taki przeciąg ze tam nic nie ma prawa się przegrzać.

To co zrobiłeś nie nadaje się nawet do upubliczniania... Gdzie jest moderator jakiś?


  • 0

#5 JohnDoe

JohnDoe

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 30 08 2014 - 19:03

Po co robić takie komedie? Zamontować 3 wentylatory 120mm w obudowie i masz taki przeciąg ze tam nic nie ma prawa się przegrzać.

To co zrobiłeś nie nadaje się nawet do upubliczniania... Gdzie jest moderator jakiś?

hmm komedia możliwe ale biorąc pod uwagę 3 wentylatory które miałem zamontowane nie zrobiły takiego efektu ja ta komedia o której mówisz a po drugie jak widzisz wybrałem na każdy temat dział + humor. W tym momencie  temperatura na GPU i CPU jest o 18 stopni mniejsza niż z 3 wentylatorami. Ale dzięki za słowa krytyki. Dobra komedia nie jest zla pozdro :D bf4 sniper elite 3  i inne gry wymagajjace nie przekraczaja 63 stopni na gpu i 45 na cpu efekt sam sobie odpowiedz 


Użytkownik JohnDoe edytował ten post 30 08 2014 - 19:07

  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 01 09 2014 - 12:26

Skoro ci się tam nic nie przegrzewało to po co było tracić czas na klejenie i rzeźbienie w kartonie? Ja nic nie robiłem u siebie a temperatury nie przekraczają 60 stopni.


  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 09 2014 - 00:26

Ale kombinacja wiesz jak zbudowany jest zwykły komin a wiesz jaki w nim przewiew powietrza bez wentylatora a teraz pomyśl jak jeszcze dodał byś bardzo wydajny wentylator to nie tylko by wszystko co paliło by się wciągnęło ale i tego palacza.

To trochę żartem, trochę serio. Pozaklejaj wszystkie dziury w obudowie, oprócz przodu i tyłu zainstaluj z przodu wentyl 80,90mm, a z tłu 120mm z tym że ten z tyłu musi mieć więcej obrotów co najmniej o 300 obrotów więcej.

Czemu bo chłodne powietrze wtłaczane do obudowy ma większą gęstość, a ogrzane powietrze już o 1 st. ma mniejszą gęstość.

Ktoś kiedyś skrytykował mą wypowiedź lecz wystarczy zajrzeć do książki z fizyki i znaleźć dział na temat cieczy i gazów i wyjaśni ci to wszystko.

Oczywiście jest to jedno z standardowych opcji wymiany powietrza jest i druga opcja która dotuczy obudów ciasnych i gdzie karta graficzna i inne karty mają takie gabaryty (wielkości) że przysłaniają wymianę powietrza przy kartach ale wtedy podchodzimy do problemu indywidualnie.

A wszelkie te dodatkowe dziury jakie nam oferują producenci obudów to tylko zbędny jakiś gadżet utrudniający prawidłowe chłodzenie podzespołów.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych