Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyjątkowy problem z platformą Java...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 zonek

zonek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 03 2013 - 14:59

Witajcie. wiem że ten temat pewnie przewalał się już tysiące razy, sam czytałem dziesiątki postów na forach polskich i anglojęzycznych, które pomagały zaradzić problemowi. Ale oczywiście jak to zwykle bywa, nie mi... Mianowicie ostatnio zauważyłem, że kilka funkcji w Chromie, które niedawno działały, nagle przestały. Lubię sobie czasem posiedzieć na Chatroulette czy na czatach. Niestety moja kamerka przestała być wykrywana przez te strony, a czasy przestały działać. O co chodzi? Oczywiście o javę (mówiąc o czatach, nie wiem jak z tą kamerką, ale mam nadzieje, że to również z powodu javy)
W chromie wyskakuje powiadomienie, że java jest nieaktualna i wymaga update'a, nic nadzwyczajnego, normalna sprawa. Jednak gdy dochodzi do samej aktualizacji, zanim cokolwiek w instalatorze ruszy, wyskakuje "Error 1606: Could not access network location" I tak w kółko, dodam że wersja javy to 7u17. Czytałem sporo postów na ten temat i nic mi nie pomaga... W rejestrze wszystko wygląda tak jak na schemacie, usunięcie wszystkich przeglądarek (miałem jeszcze firefoxa), instalowanie chrome na nowo oraz parę innych rzeczy. Ludzie pisali, aby odinstalować starą javę, zrestartować komputer i zainstalować nową. Tutaj problem jest taki, iż owej javy nie mogę nawet odinstalować, bo pojawia się ten sam error. Bardzo proszę o pomoc, gdyż już naprawdę załamuje ręce...Z góry dziękuję.

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 20 03 2013 - 18:37

To może napisz czego już próbowałeś. Powinno to w pewnym stopniu ułatwić znalezienie problemu(a może uninstall javy pod trybem awaryjnym? ). A po tym location masz coś jeszcze podane(powinna być jakaś ścieżka lub poprostu \)?

Użytkownik bipiw edytował ten post 20 03 2013 - 18:39

  • 1

#3 zonek

zonek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 03 2013 - 17:34

Próbowałem odinstalować, zainstalować starszą i odinstalować tą, sprawdzałem rejestr, na YT znalazłem filmik, w którym facet dodawał jakiś wpis do zmiennych środowiskowych we właściwościach komputera, usuwanie przeglądarek, instalowanie najnowszych, naprawy rejestru ccleanerem, defragmentacje rejestru programem TweakNow, instalowanie javy offline (wychodzi to samo). W trybie awaryjnym nie próbowałem, tak zrobię za chwilę, a jeśli chodzi o komunikat to niestety nie ma podanej ścieżki, co byłoby pomocne... Większość problemów z tym errorem, wyła właśnie wzbogacona o ścieżkę.

Niestety w trybie awaryjnym instalator w ogóle nie chce ruszyć, wyskakuje błąd instalatora...
  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 21 03 2013 - 19:21

Spróbuj od najprostszego-> jakieś przywracanie systemu do momentu kiedy to się jeszcze nie działo. Jak nie podziała to może z tego uda się powyrzucać całą jave jaką masz na kompie. Nie wiem co lepsze także próbuj co wolisz:
Windows Installer Clean Up Utility, Revo uninstaller, a może Javara.
  • 1

#5 zonek

zonek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 03 2013 - 01:56

Niestety nie mam żadnego punktu przywracania systemu, może podczas uruchamiania "ostatnia znana dobra konfiguracja" coś pomoże? Czy raczej nie? Revo jest jakiś dziwny, on tak czy siak uruchamia standardowego instalatora i jest to samo, a jak włączę tryb "łowcy" to gdziekolwiek bym nie najechał to pisze, że chce usunąć C:/Windows... tych pozostałych dwóch nie próbowałem, tak zrobię ale jutro bo dziś już padam. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Java instalacja



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych