Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszt strony internetowej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 polanka

polanka

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 16 01 2015 - 12:47

Potrzebuję zrobić strone internetową.Potrzebuję profesjonalnej strony-są to koszty i ciagle próbuję tego uniknąć ale teraz już wiem, że się nie da. Strona, która wizualnie mi się podoba to ta XXX domyślam się, że jest to droga zabawa ale znów jak robić to raz a konkretnie. Podstron tyle może mi nie potrzeba bo na początek wystarczy mniej. Bardziej mi chodzi o szatę graficzną. Czy ktoś orientuje się w kosztach??A może nawet może mi polecić kogoś kto zrobi to porządnie??Dzięki



Użytkownik makensis edytował ten post 04 06 2015 - 20:46

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 16 01 2015 - 13:45

Możesz wykorzystać darmowe rozwiązanie np. Wordpress i wybrać do niego styl, albo zlecić takie coś odpowiedniej firmie gdzie trzeba liczyć >5000zł.

Z drugiej strony wykonanie autorskiego stylu pod Wordpress wyniesie mniej.

 

Dodatkowo płacisz za hosting (zazwyczaj rocznie), VPS (miesięcznie zazwyczaj) albo dedykowany - wszystko zależy od wielkości strony. Na początek wystarczy hosting, średnio 200/300zł / rok.

No i domena, w przypadku .pl jest to średnio 50/60zł rocznie.



  • 0

#3 onluk

onluk

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 17 01 2015 - 19:16

Potrzebuję zrobić strone internetową.Potrzebujęj profesjonalnej strony-są to koszty i ciagle próbuję tego uniknąć ale teraz już wiem, że się nie da. Strona, która wizualnie mi się podoba to ta XX domyślam się, że jest to droga zabawa ale znów jak robić to raz a konkretnie. Podstron tyle może mi nie potrzeba bo na początek wystarczy mniej. Bardziej mi chodzi o szatę graficzną. Czy ktoś orientuje się w kosztach??A może nawet może mi polecić kogoś kto zrobi to pożądnie??Dzięki

Witam.

Jeśli interesuje Cię taka strona w dużo niższej cenie, niż w powyższym komentarzu zapraszam do kontaktu na priv.

Pozdrawiam.


  • 0

#4 polanka

polanka

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 20 01 2015 - 14:03

Chcę aby strona naprawdęwygladała profesjonalnie ale najpier chcę dowiedziec sie orientacyjnych kosztów, czyli czy jest to 1500zł czy 600zł??Narazie takiej informacji potrzebuj.


  • 0

#5 webxl24

webxl24

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 04 2015 - 09:34

Cześć,

 

koszt profesjonalnej strony internetowej z CMS (System Zarządzania Treścią) umożliwiający samodzielną obslugę z poziomu przeglądarki internetowej wynosi od 1500 zł netto w górę.

Przez profesjonalna strona rozumiem stronę wykonaną w oparciu o obowiązujące standardy, czyli:

 

1. Zgodność z popularnymi przeglądarkami (FF, Chrome, IE, Safari, Opera etc.) czyli stworzenie strony w taki sposób aby prawidłowo się wyświetlała większości internautów.
2. Responsywność, strona powinna prawidłowo działać na urządzeniach mobilnych.
3. Optymalizacja SEO, sprawienie aby strona była dobrze postrzegana przez wyszukiwarkę i tym samym dało się ją wypozycjonować.

 

Koszt jest zależny od czasu jaki należy poświęcić na jej produkcję czyli obszerności zawartości strony, ilości funkcjonalności, niestandardowych rozwiązań. Jednak zazwyczaj koszt związany ze stworzeniem strony to mała część wydatków związanych z funkcjonowaniem w internecie.

 

Jako koszt zmienny (ponieważ w początkowej fazie nie zarabiasz a działania marketingowe trzeba prowadzić) należy przyjąć budżet na marketing lub trzeba mieć na ten temat wiedzę i czas jeśli się chce realizować działania marketingowe samemu. Jako koszt stały musisz przyjąć zakup zdjęć z banku zdjęć, opłata serwera, domeny.

 

Zajmuje się tworzeniem stron od 2005 roku i widziałem wiele ciekawych pomysłów które nie zyskały popularności przez brak funduszy na marketing lub przez wiarę w przebojowość swojego pomysłu. Nowy Serwis internetowy jest jak snowo otwarty sklep na odludziu do którego trzeba sprowadzić klientów.


  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 04 2015 - 15:57

Niekoniecznie dobra strona musi być wykonana na zlecenie - w większości wypadków wystarczy zwykły, darmowy Wordpress(system zarządzania CMS) i odpowiedni szablon (plus zabezpieczenia przed hackowaniem). Koszt takiej zabawy skraca się do ok. 300-400zł wraz z konfiguracją. Wskazanie, że CMS autorki jest budowany na zlecenie klienta to raczej ściema, zapewne wiele klientów danej firmy korzysta z identycznego CMS, a więc rzeczywiste koszty pracy są niższe niż nam przedstawiono..


  • 0

#7 Metrokaj

Metrokaj

    Początkujący

  • 63 postów

Napisano 03 06 2015 - 08:25

Dokladnie,  Czasami nie trzeba nawet tyle płacić za szablon. Sama widzialam bardzo wiele ciekawych darmowych szablonów. Odsyłam równiez do kursu wordpressa:

xxxx

 

Kurs nie jest drogi ale trwa ponad 4 godziny i dokładnie wyjaśnia o co w tym wszystkim biega. Jeśli jesteście w miarę ogarnięci w sprawach komputerowych to powinniście sobie poradzić bez żadnego problemu. 


Użytkownik makensis edytował ten post 07 06 2015 - 20:29
SPAM!

  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 07 06 2015 - 20:28

Gdzie tu logika? Nie trzeba płacić za szablon, ale trzeba płacić za kurs, który jest raczej niepotrzebny. Funkcje Wordpressa możemy przeczytać w języku ojczystym, a i tutoriali darmowych nie brakuje.

Jak już się za coś bierzecie to wypadałoby wspomnieć o zabezpieczeniu Wordpressa. Przez swoją popularność narażony jest na różne ataki.


  • 0

#9 lawokPL

lawokPL

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 17 06 2015 - 14:34

Ehh nikt nie pokaze nawet jak dana www ma zawierac i co ;) jesli skrypt ma byc zaawansowany i wiele dodatkow, to mozesz wydac nawet i 3tysiace. Zalezy od tego konkretnie co oczekujesz, strony firmowe z oryginalnymi layoutami to wydatek rzedu 500 PLN


  • 0

#10 polek9

polek9

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 14 07 2015 - 09:13

Koszty zależą od narzędzi, nakładu pracy, zastosowanych rozwiązań. Jeśli nadal szukasz, to skontaktuj się i poproś o wycenę agencję interaktywną. Wszyscy specjaliści w jednym miejscu kompleksowo zajmą się Twoją www. Rzeczywiście nie ma co oszczędzać, bo inaczej strona może mocno nie spełniać Twoich oczekiwań. Odsyłam do sprawdzonej firmy - [usuniete], link masz w mojej stopce ( już nie masz w stopce linku - pawel315 ) .


Użytkownik pawel315 edytował ten post 14 07 2015 - 10:33

  • 0

#11 Herzerks

Herzerks

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 09 2016 - 11:36

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania strony. Nim więcej chcesz mieć podstron, bardziej skomplikowaną aplikację internetową tym koszty będą większe. Musisz wiedzieć, że do tworzenia większych witryn sam CSS i HTML nie wystarczy. Jeżeli chcesz otwrzoyć jakiś sklep internetowy, bądź stworzyć wizytówkę strony to najlepiej oprzeć to na Wordpress. Dobrze by strona również była responsywna pomaga do w pozycjonowaniu i potencjalni klienci korzystający z urządzeń mobilnych będą poprawnie dopasowaną stronę.

Pozdrawiam



  • 0

#12 sara-narat

sara-narat

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 11 2016 - 15:45

Nie znam żadnej agencji którą mogłabym polecić ale jest dużo kreatorów z gotowymi rozwiązaniami. Wszystko zależy od tego ile chcesz na to wydać pieniędzy, jaki chcesz osiągnąć efekt końcowy na tej stronie. Jest przykładowy wordpress, pl.wix.com, lub pl.mfirma.eu gdzie jest duży wybór szablonów i każdy ma swoje jakieś dodatkowe opcje czy usługi jak pozycjonowanie.



  • 0

#13 mojeprogramy.com

mojeprogramy.com

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 23 12 2016 - 01:54

Kreatory typu wix i darmowe bloggery i inne wynalazki - odradzam ze wzg SEO i przywiązania klienta oraz innych ograniczeń i problemów które wyjdą po czasie

Jeżeli ktoś szuka darmowych szablonów WordPress to polecam swój zbiór 500 najlepszych http://wp-themes.pl


  • 0

#14 mayczak

mayczak

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 26 01 2019 - 22:56

Zależnie od skomplikowania, koszt strony internetowej może być różny. Ja uważam, że wykonanie strony internetowej najrozsądniej byłoby powierzyć profesjonalistom. Jedną z firm zajmujących się ich wykonywaniem jest https://www.hauerpower.com/- myślę, że warto się z nią skontaktować i skorzystać z jej oferty.


  • 0

#15 agaaata18

agaaata18

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 08 2019 - 11:51

Wiesz co, ciężko jest określić koszt strony internetowej nie wiedząc szczegółów. W bądź jakim razie, możesz zwrócić się do firmy, która tym się zajmuje. Wiele z nich wykonują wycenę za darmo :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych