Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klekotanie z zasilacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 mafioso12

mafioso12

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 02 05 2015 - 07:06

Niedawno wymieniałem podzespoły w komputerze a ponieważ posiadam dość dobry zasilacz więc go zostawiłem. Niestety natrafiłem na problem. 

 

Mój komputer:
ASUS Radeon R9 280X DirectCU II TOP
Intel i5-4460 3,2GHz
MSI B85M-E45
8GB RAM
SeaSonic SS-500ET 80+ 500W (zasilacz kupiony na początku 2011 roku)

 

Grałem na kompie i na chwilę musiałem zminimalizować grę (gra była cały czas odpalona w tle) i  w tym momencie gdy zacząłem robić coś na komputerze to z zasilacza wydobywało się takie klekotanie. Nie jest ono ciągłe ale występuje np gdy przewijam stronę w przeglądarce lub piszę coś na klawiaturze lub wykonuję jakąś inną operację. Gdy komputer nie jest obciążony grą to nic takiego nie występuje. Jest to na 100% dźwięk wydobywający się z zasilacza. Nie ma żadnych problemów z wydajnością ani stabilnością. Zarzuciłem test Power Supply w programie OCCT żeby zmaksymalizować pobór prądu i zasilacz znowu zaczął wydawać te dźwięki. Zasilacz został wyczyszczony wewnątrz z kurzu ale niestety nie pomogło.

 

Nagrałem ten dźwięk (trochę zaszumiony wentylatorami ale dobrze go słychać): https://drive.google.com/file/d/0Bzu939oasVn4MEYxc1dFREwxNDA/view

Jak tak tego posłuchałem to przypomina klekotanie dysku podczas pracy ale dźwięk wydobywa się z zasilacza.

 

Odpiąłem nawet wentylator z zasilacza i zastąpiłem go na chwilę innym, bo myślałem, że może się łożysko wyrobiło. Niestety dalej jest to samo więc mogę stwierdzić, że to na 100% nie jest problem z wentylatorem.

 

Niestety nie mam czym zmierzyć napięć ani poboru mocy z gniazdka więc tego raczej nie sprawdzę ;/

 

Ktoś ma pomysł co to może być?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych