Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki komunikator jest najbezpieczniejszy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seban-DXA

Seban-DXA

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 21 11 2006 - 22:43

Poszukuję w miare bezpiecznego komunikatora internetowego, w którym m.in nie chulają stada wirusów. Jaki komunikator wg. was warto zainstalować?

//Informatyk: W związku z rozwiązaniem problemu autora wątkuzapraszam tutaj również do ogólnej rozmowy o używanym komunikatorze

  • 0

#2 pisarz

pisarz

    Komornik

  • 690 postów

Napisano 21 11 2006 - 23:26

Tlen

  • 0

#3 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 22 11 2006 - 00:07

bezpiecznego komunikatora internetowego, w którym m.in nie chulają stada wirusów

Mylisz kilka rzeczy.

Jeśli szukasz bezpiecznego komunikatora, wybierz taki, który obsługuje protokół z szyfrowaniem rozmów (np. Konnekt obługujący Jabbera).
Zaś jeśli nie chcesz dostawać linków do stron, które otwierają się tylko w IE (:D) masz dwa rozwiązania: doinstalować do swojego komunikatora wtyczkę antyspamową, nie przyjmować wiadomości od nieznajomych albo wybrać taki komunikator, który pozwala na rozmowy przez mało znany protokół.
  • 0

#4 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 22 11 2006 - 18:14

Szczerze polecam aqq! Obsługuje gg, tlen, ICQ, aqq i cos chyba jeszcze. Nie wiem czy jest szyfrowane ale nic mi dziwnego nie przychodzi a dodatkowo zarabiam bo co tydzien moge sobie tapete lub dzwonek do komorki wyslac za darmo. Ponadto jest latwy. Linki nie otwieraja sie nigdzie. Jak sie klika na nie to pojawia sie specjalne menu kontekstowe i mozna np. skopiowac dany link i otworzyc gdzie sie chce :D
  • 0

#5 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 22 11 2006 - 18:29

Szczerze polecam aqq! Obsługuje gg, tlen, ICQ, aqq i cos chyba jeszcze.

MSN, WP, IRC.

Nie wiem czy jest szyfrowane

Nie ma i na razie raczej nie będzie...

Ale jako kumunikator również polecam (sam używam) ;)
  • 0

#6 Mariusz Litwińczuk

Mariusz Litwińczuk

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 08 12 2006 - 19:45

Ja z kolei polecam Mirandę (Miranda32) - obsługuje ona system wtyczek, co pozwala dodać do programu dowolny protokół - od GG po Tlen. Sam osobiście mam GG, Tlen, MSN, GoogleTalk, sprawdzanie poczty, program TV, radio internetowe - taki kombajn do wszystkiego. I co najlepsze - nie wyświetlają się reklamy. Program jest w pełni konfigurowalny - idzie ustawić i dostosować do własnych potrzeb.

Tutaj masz polską wersję: http://miranda.kom.pl/
  • 0

#7 Grandi

Grandi

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 12 2006 - 11:27

gg ze strony producenta www.gadu-gadu.pl
Najnowsza wersje
  • 0

#8 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 12 12 2006 - 10:32

Tlen chyba jest najlepszy
  • 0

#9 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 25 12 2006 - 16:36

Panowie, nikt z Was nie przypomniał, że nawet najlepsze programy nie uchronią nikogo przed podsłuchiwaniem rozmów czy "atakiem" wirusa w systemie :P.
Programy nie dają 100% zabezpieczenia. Liczy się tu głowa na karku i rozsądek przed klikaniem w linki z treścią typu: "Widziałem Cię na fotka.pl, jesteś niezły, wejdź i zobacz moje zdjęcia: /link/".
Ja osobiście korzystam z Gadulca i jestem zadowolony. Przestrzegłem swoich braci przed klikaniem w linki wysłane od nieznajomych i od dawna mam czysty system :P
  • 0

#10 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 25 12 2006 - 20:36

Panowie, nikt z Was nie przypomniał, że nawet najlepsze programy nie uchronią nikogo przed podsłuchiwaniem rozmów czy "atakiem" wirusa w systemie

@podsłuchiwanie: wybierz inny komunikator/protokół - obsługujący szyfrowanie.
@"atak" wirusa - jeśli nie 100 procent, to 99, jeżeli masz dobrego antywirusa, oczywiście z firewallem do kompletu.

Wtedy ryzyko jest na tyle minimalne, że nie warto nawet o tym wspominać. No, chyba że pakiet IE+GG... :P
  • 0

#11 Firekage

Firekage

    Stały użytkownik

  • 379 postów

Napisano 25 12 2006 - 20:40

AQQ
Konnekt
Tlen

GG na samym koncu...za "spamowe" serwery...

A przy okazji cos wyszperalem...AQQ jest lekko bezczelny...bo dziala jak Windows...i przesyla nasze dane do serwerow.

  • 0

#12 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 26 12 2006 - 23:23

O_o!! A gdzie to wyszperałeś?? jak masz coś konkretnego to podrzuc!!

  • 0

#13 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 26 12 2006 - 23:29

A przy okazji cos wyszperalem...AQQ jest lekko bezczelny...bo dziala jak Windows...i przesyla nasze dane do serwerow.

O_o!! A gdzie to wyszperałeś?? jak masz coś konkretnego to podrzuc!!

Heh, problem był nagłośniony baaardzo dawno temu, następnie rozwiązany z korzyścią dla userów (AQQ już nie przesyła poufnych danych).
News mocno nieaktualny :P
  • 0

#14 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 26 12 2006 - 23:35

Aha :P Jak zawsze do tylu, ale dobrze wiedziec ze juz nic takiego nie ma :P dzieki
  • 0

#15 Firekage

Firekage

    Stały użytkownik

  • 379 postów

Napisano 27 12 2006 - 07:25

Heh, problem był nagłośniony baaardzo dawno temu, następnie rozwiązany z korzyścią dla userów (AQQ już nie przesyła poufnych danych).
News mocno nieaktualny :P


Daj linka. Thx.
  • 0

#16 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 27 12 2006 - 13:02

Pytając o bezpieczny komunikator masz na myśli program który będzie niósł za sobą najmniejszy poziom zagrożenia, zarażenia wirusami.

Na samym początku powinienem wyeliminować gadu-gadu. Powstają coraz to groźniejsze łańcuszki rozprzestrzeniające się za pomocą list kontaktów u użytkowników gg. Bez wątpienia komunikator ten można nazwać najniebezpieczniejszym. Bez powodu blokują konto, serwery padają i jeszcze co jakiś czas dostajesz linki z wirusami.

Konnekt- korzystam z niego od ponad miesiąca i nie narzekam. Jak najbardziej spełnił moje wymagania, ma masę wtyczek, jest bezpieczny i bardzo funkcjonalny. Odsyłam tu do mojego bloga gdzie dokładniej wszystko opisałem

Reasumując. GG mimo popularności jest nadal niebezpieczny, a sama firma 'olewa' użytkowników. Dlatego traci ich na rzecz alternatywnych komunikatorów (Konnekt,Miranda,AQQ). Miejmy nadzieję, że niedługo GG weźmie się za bezpieczeństwo swojego komunikatora zamiast dodawać bajery takie jak gadu-radio.

  • 0

#17 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 27 12 2006 - 14:22

Pytając o bezpieczny komunikator masz na myśli program który będzie niósł za sobą najmniejszy poziom zagrożenia, zarażenia wirusami.

Bez wątpienia komunikator ten można nazwać najniebezpieczniejszym. Bez powodu blokują konto, serwery padają i jeszcze co jakiś czas dostajesz linki z wirusami.

To nie komunikator jest niebezpieczny.
Protokół jest na tyle popularny, że mnóstwo dzieci neo z niego korzysta - są więc potencjalnym celem.

Bezpieczny komunikator to taki, który potrafi szyfrować rozmowy.
Link do syfu możesz dostać przez dowolny protokół...

Dlatego traci ich na rzecz alternatywnych komunikatorów (Konnekt,Miranda,AQQ).

Traci użytkowników, ze względu na małe możliwości i duże zużycie zasobów. Potem dopiero reklamy, które posiada zdecydowana większość komunikatorów IM (wyjątki - Konnekt). Zauważ także, że prawie do każdego można użyć baner killera.

I jeszcze gwoli wyjaśnienia - nie używam gg :P

Zaś co do linka, o którego prosił Firekage - szukałem, ale niestety nie udało mi się znaleźć 8)
  • 0

#18 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 27 12 2006 - 15:29

Można użyć banner killera ale czy zwykły użytkownik wie o jego istnieniu. Oswaja się z myślą pojawiania się ciągłych reklam i je akceptuje.

Odnośnie zasobów ponownie masz rację. GG zużywa dużo pamięci, podczas gdy innej zabierają jej minimalną ilość.


Administratorzy gg mogli by jednak bardziej kłaść nacisk na bezpieczeństwo, zamiast tworzyć kolejne bajery.

Skąd się bierze ta niewiedza użytkowników. Nie mają pojęcia o istnieniu alternatywy dla gg. Ja także pierwszo korzystałem z gg mimo wielu namów, niedawno sam podjąłem decyzję o zmianie i jestem bardzo z niej zadowolony. Namówiłem także znajomych do zmiany protokołów. Teraz z kilkoma kontaktuje się za pomocą jabbera.

P.S Korzystam z Konnekta, a protokół gg trzymam tylko po to aby mieć kontakt ze znajomymi. Niestety jabber nie jest jeszcze na tyle popularny, ale myślę, że to kwestia czasu. Ludzie zaczną sami uciekać od gg. :P

  • 0

#19 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 27 12 2006 - 15:56

Skąd się bierze ta niewiedza użytkowników. Nie mają pojęcia o istnieniu alternatywy dla gg.

Pojęcie to raczej mają, ale boją się zmian :P

To tak samo jak z przeglądarkami.
Na początku używasz IE i nie chcesz zmieniać, bo nie zdajesz sobie sprawy, czym mogą się różnić inne browserki...
W rzeczywiśtości jest jednak inaczej.

Ja np. zrezygnowałem z gg na rzecz aqq, bo nie miałem innego wyjścia (gg wieszało system). Zainstalowałem dość niechętnie. Mam je do dziś i zmian nie przewiduję. Czekam tylko na plugin jabbera :P
  • 0

#20 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 27 12 2006 - 16:05

Czy zwykły szary użytkownik wie o alternatywach? Jeden tak drugi nie. Ich nie obchodzi to czy IM jest bezpieczny i jak bardzo olewa użytkowników , ale o prowadzenie konwersacji za pomocą komunikatora choćby najgorszego. Nie znając alternatyw.

Ja się przesiadłem na Konnekta. Próbowałem trzy razy zmienić komunikator. Za trzecim się udało. Odkryłem w nim wszystko to czego brakowało mi w gg. Masę wtyczek, obsługa kilku protokołów, doskonała konfiguracja ustawień programu.

Nie czekaj na plugin jabber'a przejdź już dziś na Konnekta :P


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych