Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 21 01 2007 - 20:10

Witam,
Niecały miesiąc temu kupiłem komputer. Jest to dosyć mocna konfiguracja: procesor Intel Core 2 Duo E6600, grafika Gigabyte GeForce 8800 GTS, 2x1024 MB RAM, płyta główna Gigabyte GA-965G-DS3. Gdy gram w bardziej wymagające gry, np NFS Carbon, komputer przegrzewa się. I często bywa tak, że po 1h grania nawet sam się wyłącza, chociaż nie do końca - jest zupełna cisza, ale co kilka sekund coś "szmera" w napędzie DVD, jakby próbowało przeczytać płytę (nawet gdy płyty nie ma). Gdy zaniosłem komputer do serwisu, informatycy przez 2 dni testowali go, grali i nie wykryli objawów przegrzewania się, ani nie wyłączył im się. Co może być przyczyną przegrzewania i wyłączania się komputera? Proszę o pomoc. Byłbym bardzo wdzięczny.

Użytkownik makensis edytował ten post 23 01 2007 - 16:25

  • 0

#2 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 21 01 2007 - 23:14

Możliwe, że jest to tym spowodowane, że w serwisie jest klimatyzacja. Ja miałem podobnie z Gigabyte FX5200 w domu mi się komp restartował, wieszał, bo grafika się grzeała, a jest ona chłodzona pasywnie, oddałem do serwisu i powiedzieli, że jest OK :) Przyszedłem do chaty znów to samo, zwisy itd.

A druga rzecz jaką podejrzewam, nie pali Ci się przypadkiem w gniazdku :P ?

  • 0

#3 hardwin

hardwin

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 22 01 2007 - 00:14

Witam,
Niecały miesiąc temu kupiłem komputer. Jest to dosyć mocna konfiguracja: procesor Intel Core 2 Duo E6600, grafika Gigabyte GeForce 8800 GTS, 2x1024 MB RAM, płyta główna Gigabyte GA-965G-DS3. Gdy gram w bardziej wymagające gry, np NFS Carbon, komputer przegrzewa się. I często bywa tak, że po 1h grania nawet sam się wyłącza, chociaż nie do końca - jest zupełna cisza, ale co kilka sekund coś "szmera" w napędzie DVD, jakby próbowało przeczytać płytę (nawet gdy płyty nie ma). Gdy zaniosłem komputer do serwisu, informatycy przez 2 dni testowali go, grali i nie wykryli objawów przegrzewania się, ani nie wyłączył im się. Co może być przyczyną przegrzewania i wyłączania się komputera? Proszę o pomoc. Byłbym bardzo wdzięczny.


dziwne
moze nie chodzi wcale o przegrzewanie?
skad Twoja teoria?
moze masz skoki napiecia w mieszkaniu, podlaczyles do gniazdka z uzmienieniem?
aaaa i co b.wazne uzywasz listwy specjalnej?
  • 0

#4 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 23 01 2007 - 10:05

taaak, podłączyłem, i tu najprawdopodobniej chodzi o przegrzewanie, bo po 1h grania jest gorący, że nie można go dotknąć, a jak zdjąłem wczoraj część obudowy i grałem to spokojnie ciągnął ponad 3h, a ja nie chcę pracować cały czas bez obudowy

Użytkownik Celdur edytował ten post 03 11 2010 - 21:45

  • 0

#5 hardwin

hardwin

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 23 01 2007 - 13:11

no masz potezny sprzet
kazdy z tych podzespolow wytwarza duzo ciepla
wiec taK:
albo przesmaruj dokladnie pasta procka i sprawdz czy dobrze cooler przylega
albo/i wprowadz obieg powietrza w obudowie, z przodu od dolu badz z boku od dolu zainstaluj wiatrak min.8x8cm - bedzie wdmuchiwal swieze powietrze, i drugi wiatrak z tylu obudowy pod zasilaczem ktory bedzie to gorące powietrze wydmuchiwal
sa naprawde tanie i ciche [noise killer]
tak wogole chyba nie trzymasz obudowy gdzies pod biurkiem zaslanieta z kazdej strony?
w ostatecznosci wymiana chlodzenia na procka

Użytkownik Celdur edytował ten post 03 11 2010 - 21:45

  • 0

#6 lukid7

lukid7

    Początkujący

  • 134 postów

Napisano 23 01 2007 - 16:09

1. Pasta na procka
2. Dodatkowy cooler
3. Komp nie moze byc niczym okryty, nie moze stac ciasno wcisniety gdzies miedzy meble musi miec przestrzem po obu stronach
  • 0

#7 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 17 02 2007 - 20:09

Już wiem, gdzie pies pogrzebany! Na bocznej klapie obudowy był przymocowany jakiś plastik. I to on blokował przepływ powietrza w obudowie.

Dzięki serdeczne za pomoc i pozdrawiam!

Użytkownik Celdur edytował ten post 03 11 2010 - 21:44

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych