Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny błąd partycji dysku i popsuty system


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 .minD

.minD

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 02 2012 - 11:39

Witajcie

Procesor Intel Xeon 3440 (niepodkręcany)
Płyta główna Gigabyte P55-USB3
Zasilacz Tagan 550W
Karta graficzna GTX 470
RAM 4Gb Kingston 1600 Mhz
Dysk Samsung 103SJ 1TB
Win 7 64bit


Mam 2 partycje, na pierwszej C: mam system, na drugiej K: dane.
Problem zaczął się kilka miesięcy temu, gdy podczas startu systemu włączył mi się CHKDSK partycji K:. No to czekam, kończy się sprawdzanie danych i wyskakuje "CHKDSK wykrył wolne miejsce oznaczone jako [... - zapomniałem] woluminu. System Windows wprowadził poprawki"

Kilka dni później restartuje kompa, znowu chkdsk, ale tym razem wyskakuje napis "Za malo miejsca na dysku, aby naprawić główną tabelę plików [...]"

Po tym nie mogłem zapisywać nowych plików na partycji K: i otwierać niektórych programów, ale miałem do niej dostęp i mogłem przeglądać wszystkie pliki i je otwierać. Wyskakiwał błąd "Struktura dysku jest uszkodzona lub nieczytelna". Dziwne, bo jak ten błąd wyskakuje to przeglądając tematy z tym błędem w Google, nikt nie miał dostępu do swojej uszkodzonej partycji.

Później musiałem resetować komputer około 6-10 razy aż wyskoczy mi pierwszy komunikat, że chkdsk wykrył miejsce.

Robiłem testy Memtestem (około 9 godzin - wszystko dobrze), HDTunem w poszukiwaniu bad sectorów - również nic. Wkurzyłem się, zaplanowałem sprawdzanie dysku

Dołączona grafika

wziąłem wymuś odinstalowanie i od tego czasu (3 dni temu) komp uruchamia mi się tylko w trybie awaryjnym, próbowałem przywracać system (nic), bootowałem płytę z windowsem i próbowałem naprawić nią system (nic). Po prostu jak odpalam normalnie Windowsa to po ekranie ładowania (Uruchamianie systemu Windows 7 czy jakoś tak), wyświetla mi się myszka, którą mogę ruszać ale ekran jest czarny, i siedzę bezradny...

  • 0

#2 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 19 02 2012 - 14:36

Za malo miejsca na dysku, aby naprawić główną tabelę plików


Windows szukał drugiej partycji nie związanej fizycznie z uszkodzoną w celu skopiowania plików aby nie utracić danych. Niestety czeka cię ponowna instalacja systemu, lecz na początek musisz stworzyć nową tabelę plików, o ile znasz angielski program GParted nie powinien być dla ciebie trudny w obsłudze.

  • 1

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 02 2012 - 15:56

Sprawdź dysk przed badsectorami np. HDD Regenerator uruchamiany z boot CD. Ponadto podaj wyniki SMART z http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html
  • 1

#4 .minD

.minD

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 02 2012 - 17:40

ok już mam nowy dysk, na którym zainstalowałem windowsa. wpinam je pod sata II i wykrywa mi tylko dysk nowy, starego nie widzi. jak zrobić, żeby widział? (nowy dysk na dole)

w stacji dysków w menedżerze urządzeń mam tylko nowy dysk

Dołączona grafika

Użytkownik .minD edytował ten post 21 02 2012 - 17:42

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: bład partycji popsuty system dysk problem podłączenie podłączenie dysku wykrywanie dysku partycja problem



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych