Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mruganie- programy DOS'owskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Świetlik

Świetlik

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 21 02 2012 - 17:42

Witam !
Niedawno zakupiłem nowy komputer do biura. Po przenoszeniu wszystkiego/zainstalowaniu mam pewien problem. Otóż kiedy pracuje pod Windowsem monitor chodzi normalnie, lecz jak przejdę na dosowskie programy ( program księgowy dgcs , albo norton commander ) to monitor co jakiś czas (dosyć często ) mruga: robi się czarny na około sekundę. Monitor do Samsung SyncMaster 710N, rozdzielczość na jakiej pracuje to 1280x1024. Sterowniki do monitora zostały zainstalowane ( nie rozwiązało to problemu ) . Monitor na starym komputerze chodził normalnie
Bardzo proszę o pomoc gdyż jest to pilne

  • 0

#2 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 21 02 2012 - 21:39

Może na początek aby zdiagnozować problem konfiguracja nowego sprzętu

  • 0

#3 Świetlik

Świetlik

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 22 02 2012 - 00:01

No ale nie bardzo wiem co mam skonfigurować, wszystkie sterowniki są zainstalowane i chyba nie powinno być problemu. Zwłaszcza że problem jest tylko pod DOS'em
  • 0

#4 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 22 02 2012 - 00:04

Tzn. chodzi o podzespoły które są zamontowane w komputerze
  • 0

#5 Świetlik

Świetlik

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 22 02 2012 - 18:46

No ale co tam jest do konfiguracji? Wszystkie sterowniki są najnowsze ze strony producenta ( chipset , zintegrowanego układu graficznego , itp itd) , bo dzisiaj sprawdzałem. Próbowałem bawić się w tryby by uruchamiać w 256 kolorach itp ale nie problem nie znika ;/
ma ktoś jakieś pomysły ?
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 02 2012 - 21:13

Zmiana odświeżania dla pewnych rozdzielczości (640x480 domyślam się VGA) powinna pomóc:
Odświeżanie (migotanie) ekranu - Tweaks.pl
Własne odświeżanie w Direct3D i OpenGL - Tweaks.pl
  • 0

#7 Świetlik

Świetlik

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 01 03 2012 - 12:17

Zmiana odświeżania dla pewnych rozdzielczości (640x480 domyślam się VGA) powinna pomóc:
Odświeżanie (migotanie) ekranu - Tweaks.pl
Własne odświeżanie w Direct3D i OpenGL - Tweaks.pl

Niestety nie pomogła
Natomiast gdy przełożyłem monitory i podpiąłem inny: Flatron L192WS, problem ustąpił i wszystko działa jak należy. Wziąłem natomiast jeszcze tego Samsunga na jeszcze inny sprzęt, i testując go nie miałem żadnych problemów . Już naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: mruganie monitora mruganie włącznika



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych