Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki komunikator jest najbezpieczniejszy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 27 12 2006 - 16:13

Nie czekaj na plugin jabber'a przejdź już dziś na Konnekta

Chciałem, właśnie z powodu jabbera, ale nie odpowiadało mi w Konnekcie:
- brak pełnej obsługi sieci AQQ (kAQQ ma wiele zalet, ma też ograniczenia)
- brak swobody w dostosowywaniu listy kontaktów, jaką oferuje AQQ
- sposób wyświetlania listy kontaktów (a szczególnie zawijanie opisów)
- większe zużycie pamięci niż w AQQ (które obecnie ma chyba najmniejsze zapotrzebowanie na RAM wśród komunikatorów, pomijając oczywiście Mirandę)
- brak wlepek (mała rzecz, a cieszy)
- brak jakiegokolwiek systemu skórkowania

Chyba wszystko.
Jak na razie mam zainstalowanego Konnekta (oczywiście obok AQQ), ale poleci, jak udostępniona zostanie wtyczka jabber do AQQ :P

  • 0

#22 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 27 12 2006 - 19:18

Czy zwykły szary użytkownik wie o alternatywach? Jedni tak drudzy nie. Ich nie interesuje czy ten program jest dobry czy nie, chodzi im o prowadzenie konwersacji za pomocą komunikatora choćby najgorszego.

Zgadzam się. Szary użytkownik komputera z internetem ściąga to, co mają inni.
Tylko Ci bardziej ambitniejsi, których interesują komputery starają się szukać bezpiecznych aplikacji :)

  • 0

#23 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 29 12 2006 - 19:33

Polecam Tlena oraz AQQ. Jednak na HDD zawsze warto mieć gg. Dlaczego? Aby być legalnym :) Wg. regulaminu gg z sieci tej można korzystać jedynie poprzez oficjalnego klienta gg - a nie zaprzeczę że wiele osób nadal korzysta z gg
  • 0

#24 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 29 12 2006 - 19:45

Polecam Tlena oraz AQQ. Jednak na HDD zawsze warto mieć gg. Dlaczego? Aby być legalnym Wg. regulaminu gg z sieci tej można korzystać jedynie poprzez oficjalnego klienta gg - a nie zaprzeczę że wiele osób nadal korzysta z gg

Informatyk, wszystko zostało już daawno sprostowane przez rzecznika Gadu-Gadu i aktualnie korzystanie z protokołu gg "niezalecanym" (:)) klientem jest legalne.
  • 0

#25 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 29 12 2006 - 19:48

Informatyk, wszystko zostało już daawno sprostowane przez rzecznika Gadu-Gadu i aktualnie korzystanie z protokołu gg "niezalecanym" (:)) klientem jest legalne.



Przepraszam za wprowadzenie w błąd użytkowników (na szczęście tylko na 5 minut :) )

Przynajmniej teraz wiem że legalnie korzystam ze swojego numeru gg poprzez Tlena <jupi>
  • 0

#26 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 29 12 2006 - 20:03

Przepraszam za wprowadzenie w błąd użytkowników (na szczęście tylko na 5 minut )

Informatyk - 29 gru 2006, 16:33
Wasacz - 29 gru 2006, 16:45

A konkretnie 12 minut :)
  • 0

#27 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 29 12 2006 - 22:40

Fajnie, że o tym sprostowaniu napisałeś. Dotąd dalej myślałem, że to nielegalne :)
  • 0

#28 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 30 12 2006 - 10:35

Fajnie, że o tym sprostowaniu napisałeś. Dotąd dalej myślałem, że to nielegalne :)


Wiele osób chyba tak myślało. Coś się "rzecznik Gadu-gadu" nie postarał w rozpowszechnianiu tej informacji. Szczególnie że w regulaminie gg nadal istnieje taki fragment:

Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu.


  • 0

#29 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 30 12 2006 - 13:13

http://www.idg.pl/news/93389_3.html
  • 0

#30 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 30 12 2006 - 18:15

Wiele osób chyba tak myślało. Coś się "rzecznik Gadu-gadu" nie postarał w rozpowszechnianiu tej informacji. Szczególnie że w regulaminie gg nadal istnieje taki fragment.


Aha, no fakt... Pewnie przy najbliższej aktualizacji Gadulca tej informacji już nie będzie?!
  • 0

#31 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 31 12 2006 - 18:09

GG jako komunikatora nie trzymam na dysku. Korzystam z Konnekta, bo ma większe możliwości, masę wtyczek, obsługę wielu protokołów. Najchętniej już dawno przesiadł bym się na jabbera i rzucił gg, ale wiadomo Znajomi, a ich trudno przekonać do przesiadki na "żarówkę".

Jednak kolega gdy zobaczył, że korzystam z Konnekta i ma tyle możliwości, sam zainstalował i korzysta z jabbera do dziś.

BTW: GG olewa użytkowników i jak wiadomo chce ich zatrzymać przed korzystaniem z innych alternatywnych IM, ale kto korzysta z innych komunikatorów i używa w nich protokołów gg to i tak tego nie zmieni, choćby nawet groziły za to grzywny. <_<


  • 0

#32 Denek

Denek

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 02 2007 - 14:50

Widzę, że jednak znalazło się kilku fanów Tlena. Fakt, sam kiedyś korzystałem z tej aplikacji, bo GG odstraszało mnie wtedy swoim wyglądem :D Teraz tlen zmienił się, moim zdaniem na gorsze, głownie za sprawą dokuczliwych reklam.

  • 0

#33 Dudek_Olk

Dudek_Olk

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 08 07 2008 - 18:01

GG,Skype i jest good
  • 0

#34 citland

citland

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 12 2009 - 23:56

GG,Skype i jest good


Polecam do przetestowania alternatywny komunikator. Nie trzeba go instalować na komputerze, mieć żadnych dodatkowych wtyczek do przeglądarek ani zainstalowanej javy.

Idealny do rozmów, gdy korzystamy z różnych komputerów (w pracy, w domu, na uczelni, w szkole itp), lista kontaktów i archiwa rozmów przechowywane są na serwerze.

http://www.gadatek.eu/city

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych