1) Struktura sieci, co wybrać?
a) łącze neostrada + modem thomson speed touch z firewallem (podobno są w miarę dobre, ale tak tylko czytałem) + serwer pełniący rolę firewalla + switch + komputery domowe

Osobiście bardziej pasuje mi rozwiązanie drugie ponieważ w przypadku awarii serwera nie będzie problemu z dostępem do internetu, ale pytanie brzmi czy firewall wbudowany w modem dostarczony od neostrady będzie wystarczający?
2) Serwer oparty na Windows 2003 lub innym z rodziny windows:
a) robienie kopii zapasowych plików/folderów (które sam ustalę) z komputerów domowych. Zależy mi na tym, aby była „historia wersji” plików/folderów, wyglądało by to mniej więcej tak:
backup/komp1/dokumenty/20.09.07
backup/komp1/dokumenty/21.09.07
backup/komp1/dokumenty/22.09.07

c) serwer poczty – wybrać wbudowany w Windows czy jakiś inny? Neostrada ma zmienne IP ale myślę że nie będzie to problemem gdyż są takie usługi jak no-ip.com itp. Pytanie tylko czy uda się zarejestrować domenę na mail w przypadku zmiennego IP?
d) serwer WWW – jak wyżej
e) serwer ftp – jak wyżej
f) zdalny dostęp do całego serwera – tight vnc lub inny podobny będzie dobry? Czy zdalny pulpit pozwala na zarządzanie komputerem na poziomie administratora lub z jego uprawnieniami, ale bez wylogowania administratora? Które rozwiązanie jest bezpieczne?
g) ważne aby serwer był dobrze zabezpieczony, ponieważ będzie zawierał kopie różnych dokumentów nie chciałbym, aby ktoś obcy je przechwycił (nie spodziewam się żadnych ataków ale wolę być przezorny). Czy oprócz oprogramowania antywirusowego (myślę nad jakimś all-in-one typu norton 360 lub kaspersky internet security, ewentualnie sam antywirus np. nod32) coś potrzebuję?