Skocz do zawartości


fernandez

Rejestracja: 26 paź 2008
OFFLINE Ostatnio: 10 12 2021 09:46
****-

#284328 Dysk twardy do 200zł.

Napisane przez fernandez w 02 01 2014 - 19:33

Do laptopa może i się nada (chociaż i tu byłbym sceptyczny), ale nie do PC.

 

Polecę ten:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/1615153

 

Nie jest najszybszy z dostepnych 500-setek, ale jest chyba najbardziej trwały.


  • 1


#284211 Laptop Wykrywa 3,2 GB Zamiast 4 GB

Napisane przez fernandez w 29 12 2013 - 15:34

tylko procesor obciągnie 64 bit system

:o :o :o :o :o :o :o :o :o
to nieźle "obciąga" ten procesor :D


Był u mnie spec od komputerów i powiedział że tylko procesor obciągnie 64 bit system a reszta podzespołów nie będzie działała. Zainstalował ten system 64 bit jako 2 system. Ale niestety tak jak powiedział tak było. Przez ten system padła mi karta graficzna :/

co za bzdura, trzeba po prostu zainstalować odpowiednie sterowniki, pomoże Ci w tym np. program SilmDrivers
marnego masz tego speca

ale nawet gdyby nie działało to ze sprzętem nic się nie stanie, jedynie może nie działać/nie być kompatybilny z jakiegoś powodu
  • 1


#283996 Przeglądarki internetowe - podział ze względu na pochodzenie (źródeł kompilacji)

Napisane przez fernandez w 20 12 2013 - 16:13

Witam,

podejrzewam, że nie każdy wie, że pewne przeglądarki są budowane na podstawie tych samych źródeł kompilacji. Twórcy produktu końcowego, jaką jest już cała przeglądarka, "dokładają" tylko do tego swoje optymalizacje/opcje/funkcjonalności.

Poniżej podaję drzewko najpopularniejszych obecnie przeglądarek (jakie znam):

+- Chromium (Baza)
'--- Chrome (Google)
'--- Opera (od wersji 15)
'--- Dragon (Comodo)
'--- SWR Iron

+- Mozilla (Baza)
'--- Firefox
'--- WaterFox (tylko x64)
'--- PaleMoon
'--- IceDragon (Comodo)

+- Internet Explorer

+- Safari

+- Maxthon

 Maxthon  to ciekawa przeglądarka, bo obecnej wersji używa dwóch silników renderowania stron WWW w zależności od potrzeb (Trident (IE) i WebKit (Safari - pierwotnie)), ale mi jakoś nie przypadła do gustu.


Oczywiście jest cała masa innych przeglądarek, ale wydaje mi się, że ująłem te najpopularniejsze w tej chwili.

Jeśli uważacie, że coś ważnego pominąłem śmiało piszcie.


  • 2


#283769 Laptop Wykrywa 3,2 GB Zamiast 4 GB

Napisane przez fernandez w 09 12 2013 - 10:45

Niestety, Twój procesor nie wspiera instrukcji 64-bitowych.

Jedyne co możesz zrobić, żeby spożytkować te ~700-800MB to uruchomić RAMdysk. Ale to dość mało miejsca i nie wiem czy znajdziesz zastosowanie takiego RAMdysku u siebie w komputerze.
Osobiście używałem go do cache-owania stron WWW, ale miałem tam ponad 2GB (chwilowo, bo potem zainstalowałem system 64-bitowy).
Jeśli dość często włączasz i wyłączasz przeglądarkę to by jakoś chodziło. Bo możnaby ustawić wtedy, żeby cache był usuwany przy zamknięciu przeglądarki. To ma sens oczywiście przy dość dobrym łączu, bo przy ponownym wejściu na tą samą stronę przeglądarka będzie musiała pewne elementy do wyświetlenia (takie jak obrazki np.) ponownie pobrać. Ale jak tego używałem to miałem wrażenie, że moja przeglądarka (Mozilla) jakby trochę żwawiej się uruchamiała i chodziła.

Albo...
Kupić procesor z instrukcjami 64-bitowymi, np. ten:
http://allegro.pl/procesor-intel-core-2-duo-t5200-1-60-2m-533-sl9vp-i3726602106.html
To miało by sens, gdyby wiadomo było czy Twoja płyta główna w laptopie go w pełni obsłuży - w teorii powinna, bo i socket ten sam i FSB to samo, ale może microcode nie pasować i będzie niefajnie. Najlepiej pytanie zadać wprost do Acera do działu technicznego.
  • 1


#283726 Programy do ściągania plików

Napisane przez fernandez w 05 12 2013 - 21:27

Wyłącz konta Premium (boi tka nawet jeśli posaidasz takowe to ich nie masz wprowadzonych) oraz Automatyczne ponawianie polączenia (bo tego też nie masz skonfigurowanego) - opcje znajdują się w grupie 4-ech przycisków, odznacz 2 środkowe, żeby nie zaciemniały obrauz co się dzieje.

 

Po drugie, jeśl inie masz kont premium to jednoczesne pobieranie z jednego serwisu hstingowego nie ma sensu. Wejdź w ustawienia, u mnie wygląda to tak:

http://s6.ifotos.pl/img/Schowek01_nqxhhxe.jpg

Dziesięc polączeń to i tak dużo. Ale moje łącze wyrabia ;)

 

Generalnie to działa tak samo jak byś wszedł na stronę. Program czeka, aż będzie możliwość ściągnięcia pliku i jak będzie można to pokaże Captcha (osobiście ustawiłem sobie, że JD2 powiększał 2-krotnie obrazek) , wpisujesz i powinien już ściągać. Jeśli nie ściaga to oznaczać może bardzo wiele, zwykle podpowiedzi w programie sa słuszne.

 

EDIT:

Natomiast jeśli chodzi o prędkości, to żadne program nie będize ściągał szybciej niż umożliwia to serwer hostingowy. A każdy charakteryzuje się swoimi prawami.


  • 2


#283557 Jaki Dysk SSD ?

Napisane przez fernandez w 30 11 2013 - 10:40

Dysków SSD się nie defragmentuje (wręcz defragmentację należy wyłączyć). Ich czas dostępu do danych jest tak szybki, że nie potrzeba tego robić. Mało tego - kontrolery w SSD tak rozwieszczają dane (oczywiście po jakimś czasie uzytkowania), żeby te znajdowały się w róznych partiach dysku. Wszystko po to, żeby wydłużyć żywotność kości NAND poprzez zmniejszenie cykli nadpisania jednej komórki. Defragmentacja tak de facto bardziej zużywa SSD. To HDD należy defragmentować. W obu SSD czy HDD zapełnienie dysku do jakiegoś momentu powoduje spadek (ale nie jakiś znaczny) wydajności.

Ale praktycznie każdy dysk SSD (nie piszę tu o SSD starszych generacji) będzie szybszy w ogólnym rozrachunku od HDD. Jedynie żytowność jest wątpliwa, ale obecnie to samo jest już z HDD.

 

A co do chłodzenia CPU to pytanie jakie Ty masz obecne chłodzenie? Chyba nie te stockowe? Jeśli tak i masz kasę to możesz tamto chłodziwo brać.

Ja osobiście bym wybrał coś tańszego, np.: http://proline.pl/?p=SPC+FORTIS+HE1225


  • 3


#283538 Jaki Dysk SSD ?

Napisane przez fernandez w 29 11 2013 - 20:11

Generalnie to wszsytko to prawie jedno i to samo (czyt. ten sam kontroler SF-2281). Co nie weźmiesz będzie miało podobną wydajność. Ja jednak mam największe zaufanie do Crucial-a, więc polecam go wziąć i nawet najtańszy z nich jest.


  • 1


#283526 Jak włączyć Standby w dekoderze HD3000

Napisane przez fernandez w 29 11 2013 - 01:06

Może właśnie masz najnowszą?

 

http://cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=2744


  • 1


#283435 Podkręcanie cpu a ram

Napisane przez fernandez w 26 11 2013 - 14:15

A czy pamięci w BIOSie ustawiasz sam czy zezwalasz rzecyz to robiła płyta główna. Bo jeśli to drugi to jest to podstawowy błąd przy overcklocking poprzez główną magistralę
 
Jeśli pamięci masz słabe to ustaw timinig, częstotliwość (opcjonlanie napięcie) manualnie wg domyślnych ustawień (SPD) producenta. Następnie zmień podzielnik pamięci tak, żeby pamięci były niżej taktowane.
Timingi  zwykle są podowane 4 główne i te tylko ustawiaj:
CAS# Latency
RAS# to CAS# Delay
RAS# Precharge
RAS# Activate Time
 
Strzelam, że będą to 5-5-5-15 i takie własnie ustaw.
A potem DRAM Frequency o oczko niżej czyli  DDR2-667.
 
Lepiej mieć wyżej taktowanego CPU i niżej taktowane pamięci niż odwrotnie ;)
  • 1


#283024 Jak przekonać rodziców na kupno nowego PC?

Napisane przez fernandez w 16 11 2013 - 16:10

Powiedz, że cos się psuje i jak wymienisz jedno to musisz resztę.


  • 1


#282979 Zmiana dysku w komputerze

Napisane przez fernandez w 15 11 2013 - 17:18

Poszukaj w BIOSie "Via Sata IDE Raid" i ustaw na Enabled.

Musisz mieć tą opcje, bo masz porty SATA.


  • 1


#282930 Dysk - problem z rozruchem systemu

Napisane przez fernandez w 14 11 2013 - 17:58

Prawdopodobnie podpiąłeś go pod drugi kontroler (wbudowany w płyte główną) ustaw w BIOSie boot priority, żeby najpierw brał dysk z tego kontrolera albo go po prostu wepnij w port SATA powiązany z głównym kontrolerem - jak nie wiesz w który, to albo odsyłam do manuala od Twojej płyty głównej albo po prostu poróbuj, każdy po kolei ;)


  • 2


#282864 Przenoszenie danych.Windows 7

Napisane przez fernandez w 13 11 2013 - 10:40

Jeśli nie wybierzesz formatowania przed instalacja Windows to nic danym się nie powinno stać.

Jedyne co może być problemem (ale nie musi) jeśli pliki, które przenosisz to całe struktury katalogów z partycji systemowej, np. przenoszenie "Users". Lepiej po prostu przenieść te pliki/katalogi do osobnego folderu (np. z nazwą BACKUP)


  • 1


#282055 CMPXCHG16B w których procesorach jest obsługiwana ta instrukcja?

Napisane przez fernandez w 31 10 2013 - 23:30

A tak na przyszłość, żeby sprawdzić czy procek obsługuje tą instrukcję wystarczy użyć CoreInfo (uwaga, program uruchamia się z wiersza poleceń). Pod linuxem wystarczy polecenie cpuinfo.

Poza CMPXCHG16B do Win 8.1 (64-bit) potrzebne są instrukcje LAHF/SAHF.

 

Chyba jeszcze Everest (i podobne temu programy) potrafi takie informacje wydobyć.

 

 

Oczywiście to dopiero jak już procka mamy :/ Ale wg mnie może się przydać.

 

 

Natomiast jeśli chodzi o inny CPU to mogę zaproponować ten:

http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-ii-x2-250-2-x-3ghz-s-am2-am3-i3667490096.html

 

Żeby zbytnio się w koszty nie pchać.

Ewentualnie 4-rdzeniowiec:

http://allegro.pl/amd-athlon-ii-x4-620-4x2-6ghz-szybki-i-wydajny-i3649656590.html


  • 1


#281956 filmiki z youtuba na tv

Napisane przez fernandez w 30 10 2013 - 11:04

Mnie jeszcze ta wtyczka nigdy nie zawiodła - https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/video-downloadhelper/?src=ss

Na dodatek obsługuje bardzo dużo innych serwisów video i jest w miarę często uaktualniany.

 

Aczkolwiek propozycja Macsch15 wydaje się być bardzo ciekawa.

 

Skąd go pobrać?

masz link w poście:

https://userscripts.org/scripts/show/114002

a tam jest taki fajny zielony przycisk "Install" ;)


  • 1