Skocz do zawartości


Zdjęcie

ekran mruga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 bizooom

bizooom

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 27 10 2015 - 01:43

Witam,

 

Miałem problem z ekranem. Mrugał i po chwili się wyłączał cały ekran(nie wiem, czy tylko brak podświetlenia). Na świetlówkach są dwa takie ciemne paski przy krańcach, ale na forach pisali, że to raczej nie świetlówka. Myślałem, że jest to problem z inwerterem, więc go zakupiłem. Po podłączeniu nowego inwertera, było podobnie z tym, że się nie wyłączał a poruszał się w górę i w dół(takie szybkie przeskoki całego obrazu) i czasami się ściemniał(tak jak by jedna świetlówka padła. Są dwie). Sprawdzałem inwertery wymiennie i w tym pierwszym oryginalnym tak jak wcześniej mruganie i wyłączanie całego obrazu a w drugim chińskim z tymi przeskokami i ściemnianiem, ale bez blackoutów. Zauważyłem jednak, że jak połącze nawet lekko dwa konkretne kabelki wyjściowe z inwertera (każdy z nich z innego portu) to te mruganie, przeskoki się nasilają. Jak by jakieś przebicie było, ale obojętnie w jakim miejscu, czy bliżej inwertera, czy świetlówki. Owinąłem te kable taśmą izolacyjną i jest znośnie, choć czasami znowu zaczyna się tak samo z siebie robić nawet jak odejdę od laptopa. Zdaje mi się, że każde nawet lekkie złączenie tych kabelków nasila ten efekt. Kabel zasilający matrycę (i inwerter)stracił ok. rok temu dwa kabelki zasilające lampkę z tyłu ekranu. Przez przypadek mi się urwało, ale nie było żadnych zmian w wyświetlaniu obrazu. Do tego od długiego już czasu (2 lata?) laptop bardzo się przegrzewa. Wymieniałem co prawda w nim termopady i pastę, kupiłem podstawkę chłodzącą, ale te termopady i pasta była z media markt, więc nie wiem, czy była najlepszej jakości.

 

Co to może być? myślicie, że to kabel od świetlówki coś sobie nie radzi? grafika? ten niekompletny kabel zasilający inwerter? świetlówki?

 

EDIT: jak złącze kabelki od świetlówek to widzę jak obraz ciemnieje. jak puszcze to się rozjaśnia.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ekran problem mruga



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych