Skocz do zawartości


Zdjęcie

compal fl90 problem z włączeniem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 09 02 2013 - 14:06

Witam. Znajomy podrzucił mi lapka jak w temacie.
Objawy:
-matryca nie daje znaku życia
-po 'włączeniu' ruszają wiatraki, jedno mrugnięcie diody dysku i kilka szczęknięć z napędu
Dalej nic już się nie dzieje.
Mogę jeszcze dodać(z relacji), że wczoraj nie chciał się normalnie wyłączyć i został zmuszony przytrzymaniem powera po czym nastał stan jak opisany wyżej.
Wiem, że często ludziom padała grafika w takich modelach. Jak czujecie, co to za diabeł?

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 02 2013 - 14:12

Próbowałeś podpiąć pod niego zewnętrzny monitor?

  • 0

#3 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 09 02 2013 - 14:14

Nie próbowałem ale nie sądzę żeby to coś dało(Jakby doszedl do uruchamiania systemu to dysk coś więcej by pracował) chociaż spróbować nie zaszkodzi:)

->zewnętrzny monitor ma stan czuwania i nic.

Użytkownik bipiw edytował ten post 09 02 2013 - 14:20

  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 02 2013 - 15:26

Pozostaje Ci testowanie metodą prób i błędów: zacznij od usunięcia wszystkich kości RAM, dysków itp. potem dodawaj pojedyńczo urządzenia i sprawdzaj czy się włącza.
  • 0

#5 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 17 02 2013 - 17:13

Usuwanie czegokolwiek nic nie dawało. Ciągle jeden i ten sam objaw. Laptop został rozebrany na kawałeczki. Grafika upieczona w piekarniku(z przepisu 180 C i 8 minut) i póki co działa :) Także standardowy kłopot z wadliwą serią geforceów 8xxx. W tej chwili chyba kupowanie nowej mija się z celem(kosztuje chyba tyle co cały ten laptop). Jak się rozwali ponownie to pójdzie na części, a póki co można coś na nim jeszcze porobić. Temat do zamknięcia. Dzięki.

Użytkownik bipiw edytował ten post 17 02 2013 - 17:14

  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: czarny ekran brak obrazu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych