Skocz do zawartości


Zdjęcie

bluescreeny w Vista x64


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trutta

Trutta

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 06 2008 - 20:37

Witam,

Przesiadłem się z musu (z pazerności na RAM ;-) na Vistę x64 Home Premium i mam z nią problem. Odebrałem z salonu komputer ale niestety co drugie, trzecie włączenie komputera kończy się bluescreenem. Startuje normalnie, pokazuje pulpit z ikonami i po około minucie mam BS, crash dump memory, reset i propozycję przejścia do trybu awaryjnego. Jak uruchomię go po BS w normalnym trybie (nie awaryjnym) to zachowyje się OK. nie resetuje się ale gdy tylko ponownie wyłaczę i włacze, historia się powtarza. Zauważyłem, że BS jest pewny jeśli zmienię cokolwiek w ustawieniach komputera, zainstaluję jakiś program itp. Jak tylko właczam i wyłaczam komputer to (raczej) nie występuje BS.
Instalacja jest świeża, poza Windowsem, zainstalowany mam tylko Office 2003, Photoshop CS3 i Kaspersky (wszystkie licencjonowane) wirusa też ani Kaspersky ani MKS nie wykrył.
Czy jest jakakolwiek możliwość zdiagnozowania co powoduje BS i czy w przystępny, zwięzły sposób może ktoś mi opisć jak to zrobić? - będę ogromnie wdzięczny, bo w sumie komputer dla mnie to tylko narzędzie pracy wiec w takich sprawach jestem bezbronny. Znając serwis sklepu w którym zakupiłem komputer, też narazie wolałbym się wstrzymać z jego oddaniem ;-)
Inaczej skończy się instalacją XP a tego, ze względu na RAM chciałbym uniknąć.

Konfiguracja:

Procesor: Intel Q6600
HDD: RAID 0+1 - 4x250GB WD Caviar
RAM: 2x2GB EPP OCZ Reaper
Płyta: ASUS P5K-E
Grafika: Gigabyte GF 8600GT 256MB PCI-E DDR3

Pozdrawiam
Trutta

  • 0

#2 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 16 06 2008 - 21:10

Podaj dokładnie jaki masz zasilacz. Sprawdz pamięć ram programem MemTest86+
PS> Skoro masz nowy komputer to nie lepiej go oddać na gwarancję?

  • 0

#3 Trutta

Trutta

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 06 2008 - 00:24

zasilacz to Corsair CMPSU-450VXEU.
Ad. serwisu - to ostateczność, bo wolałbym problem sam rozwiązać. Ale jak nie podołam(y) to oczywiście oddam do serwisu choć jestem pewien, że oni (w serwisie) są tylko o jedną stronę istrukcji do przodu ode mnie ;-)
  • 0

#4 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 17 06 2008 - 08:26

w BIOS'sie zwieksz napiecie na pamieciach jezeli to nic nie da, sprzet do serwisu i wymien pamiec na PATRIOT 2x2GB EPP ELK CL5
  • 0

#5 Trutta

Trutta

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 06 2008 - 19:03

Jeszcze jedna sprawa. Debugerem odczytałem plik MEMORY.DMP i ostatnie linijki brzmią tak:

Probably caused by : win32k.sys ( win32k!memset+6c66 )

Followup: MachineOwner

Jest to pewnie winowajca bluescreenów ale nic mi to specjalnie nie mówi.
Może ktoś przetłumaczyć na ludzki język o co chodzi? Ewentualnie mogę dołaczyć całość pliku MEMORY.DMP


Następny BSOD
i po nim komunikat w MEMORY.DMP

Probably caused by : klif.sys ( klif+6096 )

Followup: MachineOwner

czyli za każdym razem coś innego :-(

Memtest86+ przeleciał 3x i nic nie wykazał :-(

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych