Skocz do zawartości


Zdjęcie

bark możliwości zainstalowania sterowników do karty graficznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 06 2015 - 09:51

Witam bardzo serdecznie dzięki wam, wreszcie zdecydowałem i kupiłem laptopa. Lenovo y50-70 zainstalowałem win 7 ultimate 64 bit i po kolei sterowniki ze strony lenovo.com/support do momentu instalacji ostatnich sterowników -  sterowników karty graficznej... najpierw jakiś sterownik z intela wyskoczyło że program jest uruchomiony i nie mogę dalej instalować a potem przy instalacji sterownika nvidii  wyskakuje że nie ma karty (posiadam gf gtx960m)... nie mam pojecia co robić... poradzicie coś?? Bardzo prosiłbym o szybkie i szczegółowe odpowiedzi :)



  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 11 06 2015 - 10:04

A czy kolega zachował zalecaną kolejność instalacji sterowników? Na pierwszy ogień powinien pójść sterownik chipsetu, późnej grafika i dopiero cała reszta...



  • 0

#3 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 06 2015 - 10:20

hmmm instalowałem w takiej kolejności w jakiej pojawiły sie na sronce lenovo najpierw bios potem blu i kamera potem chipset potem reszta i na koncu byla grafika...


  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 11 06 2015 - 10:27

ech. Ciężkie życie. Wrzuć screena z menadzera urządzeń win+r-> devmgmt.msc enter. Tam gdzie masz żółte znaki zapytania możesz klikać prawym klawiszem i próbować aktualizacji sterownika z wybranej lokalizacji.


Użytkownik bipiw edytował ten post 11 06 2015 - 10:28

  • 0

#5 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 06 2015 - 10:45

dodam screena ale zaraz jak tylko bedę mógł bo aktualnie wyłączyłem  go jeszcze raz i instalują sie aktualizacje systemowe (140... wiec to chwilę potrwa) ale z tego co pamiętam był pytajnik tylko przy karcie graficznej wiec sprobuje jeszcze tak jak mówisz a jeśli nie pomoże odezwę sie ;)


  • 0

#6 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 06 2015 - 14:05

nadal nie da sie zainstalować sterowników... ani nvidii ani karty graficznej intela (zintegrowanej) bo w przypadku intela wyskakuje że komputer nie spełnia minimalnych wymagań a przy nvidii wyskakuje ze jej nie ma... w złączniku jest screen o który wcześniej pytano 

Załączone miniatury

  • Bez tytułu.png

Użytkownik pipinator edytował ten post 11 06 2015 - 14:05

  • 0

#7 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 06 2015 - 14:15

ooo chybaa wpadłem na dobry trop... gdy szukałem laptopów wczesniej to właśnie to lenovo miało wcześniej karte graficzną gtx seria 800m a moja to odświeżony model i posiada gtx 960m poszukałem na stronie nvidii sterownika do niej zacząłem instalacje ale.. znowu niewypał bo wyskakuje komunikat że najpierw należy zainstalować sterownik inel (karty zintegrowanej) a z kolei podczas instalacji tego sterownika wyskakuje tak jak wczesniej napisałem  że komputer nie spełnia minimalnych wymagań... jejku co robić?????


Użytkownik pipinator edytował ten post 11 06 2015 - 14:16

  • 0

#8 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 11 06 2015 - 14:51

A co masz w "karty graficzne"? jak jest tam ten intel to spróbuj kliknąć na niego prawym->aktualizuj sterownik i wskazać miejsce gdzie są odpowiednie pliki. Jak dlalej nie będzie chciał wziąć to upewnij się, że sterowniki, które masz są pod system 64bit(plik powinien nazywać się dokładnie tak 49ix01w7.exe) i ewentualnie przeinstaluj sterownik od chipsetu.


Użytkownik bipiw edytował ten post 11 06 2015 - 14:54

  • 0

#9 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 06 2015 - 15:57

wszystko sprawdziłem ;) przy okazji trafiłem na inne forum i baaardzo przydatny prorgamik http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu  i sam znalazł sterownik grafiki intel mimo że ten ze strony lenovo tez instalowałem ale nie działał. Teraz jest wszystko  OK wszystko działa :) tak jak powinno . Przy okazji sterownik do nvidii na stronce lenovo dotyczył starej karty z nieodświeżonego modelu gtx 800m series wiec należało pobrać ten do 900 m series  także minus dla lenovo (drugi dzień użytkowania laptopa i marka już mi podpadła... źle się zapowiada ale mam nadzieję na lepszą współprace z moim laptopem). Dziękuje za komentarze.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: karta graficzna sterowniki BIOS instalacja Windows



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych