Skocz do zawartości


Zdjęcie

[antywirusy]zabezpieczenie kompa - full opcja za darmo i full opcja płatna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 01 05 2010 - 12:39

Witam wszystkich ponownie,
Zdecydowałem się na wszystkich moich kompach zainstalować KIS2010, comodo firewall, SpyBot S%D. Tak jak poradziliście raz na jakiś czas sprawdzam combofixem.

Dwa ostatnie pytania:
- czy takie zestawy sa ok ?
- wspomnieliście o PCCleaner ( do czego jest ten program ?, czy korzystanie z niego jest bezpieczne dla laika jak ja ? )

Dzieki
B

  • 0

#22 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 05 2010 - 15:38

PCCleaner, Odkurzacz są to programy optymalizujące prace komputera poprzez usuwanie zbędnych pustych folderów, usuwanie podwójnych plików, czyszczenie z zbędnych wpisów w rejestrach, umożliwiają usuwanie zablokowanych plików czyli takich których normalnym sposobem nie można usunąć.


Napisano 18 04 2010 - 14:44

Cytat Avast

Jaja sobie robisz? Jeden z bezpłatnych antywirusów który uważa własną aktualizację za wirusa? Powiedział że chce płatny.

Cytat PC Tools Firewall Plus

Te które wymieniłem są lepsze.

Cytat Odkurzacz 12 lub Glary Utilities

Lepiej już PcCleaner..


Każdy opiera swoje racje na podstawie tego z czego sam korzysta, sam taki zestaw używam już od ponad 3 lat i nie mam żadnych problemów z tym zestawem zabezpieczeń.

  • 0

#23 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 02 05 2010 - 12:34

Dzięki brutus3 za odpowiedź.
Czy używając PcCleanera moge sobie cos przez przypadek popsuc w kompie ?
  • 0

#24 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 05 2010 - 23:38

Można nie tylko tym programem ale każdym Odkurzaczem 11/12, CCleaner, i innymi okazuje się że nieraz dobrze jest zachować kopie bezpieczeństwa jakie powstają przy czyszczeniu komputera. Ale to też należy uważnie przeprowadzać czyszczenie, nie na zasadzie klik i leci ale poczytać co tam pisze i poznać dobrze program. Dlatego takie czyszczenie szybkie to można robić co dzień przed zamknięciem komputera/systemu. Ale czyszczenie dokładne to w zależności od instalowanych i de instalowanych programów, oraz serfowania w internecie np. odwiedzanie niebezpiecznych lub podejrzanych stron. To samo defragmentację dysku twardego też co jakiś czas po oczyszczeniu należy tę czynność wykonać ale nie częściej jak co 3 miesiące. W czasie defragmentacji dysku przy zbyt częstym, może powstać zagubienie jakiś danych zwłaszcza z systemu.
I jeszcze jedno, jeśli nawet twój anty wirus lub firewall nic przez miesiąc nie wykrył nie znaczy że coś się tam nie może ukryć, dlatego raz w miesiącu powinno przeprowadzać skanowanie komputera w celu przeszukania czy nie ukrył się gdzieś tam szkodnik.
  • 0

#25 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 03 05 2010 - 13:06

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.

POzdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych